Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 9.4.2009
Aktualizováno 8.7.2010

Úchvatná mašina s ABS, takový odstrojený supersport s nádherným designem. Rychlá, výkonná, skvěle ovladatelná. Mistrovské dílo.

Silný naháč, nabroušeného streetfighterovského vzhledu, který mi připomíná hodně naštvanou koč(ič)ku. To pochopíte po té, co ji trochu pozlobíte. Drápky totiž umí vytasit velice rychle , ale jinak je moc příjemná. Člověka k ničemu nenutí a poslouchá jej na slovo. Pokud pojedete dle předpisů po městě, neřekne ani ň a jen tiše (ale ne příliš) vrní, přičemž ani v tomto případě nenechá kolemjdoucí v klidu. Zvuk v nízkých otáčkách je přímo návykový a při čekání na světlech si člověk jen málokdy odpustí mírné „dloubnutí“ otočením plynovou rukovětí. Reakce na povely jsou prakticky okamžité. Když jí budete dávat do těla, připravte se na to, že se budete muset držet zuby nehty a prosit všechny svaté, aby při vás stáli. Jízdní vlastnosti jsou při ostřejší jízdě výborné, tvrdší nastavení tlumičů a tuhý rám pomáhají držet motocykl ve stopě. Ani při vysoké rychlosti se rám nekroutí. Zadní široká pneumatika (190/ZR17) poskytuje dostatek jistoty v náklonech, a to i při jízdě se spolujezdcem. Chování motocyklu je v zatáčkách velmi neutrální, je však třeba jej do nich aktivně vést. Motor táhne brutálně, a to již od spodních otáček, žádné výkonové propady se nekonají. Zátah je velmi plynulý v celém spektru otáček. Přestože maximální točivý moment přichází v 8300 ot/min., motor táhne jako lokomotiva až do červeného pole. V časopise Motocykl dokonce psali, že "Z1000 v plynulosti a rozsahu zátahu zastíní i přeborníka oboru - Suzuki Bandit 1250". O tom, jaká může být jízda z hlediska dynamiky, hovoří zpřevodování: 1. 115km/h; 2. 150km/h; 3. 185km/h; 4. 215 km/h; 5. 235 km/h; 6. 250 km/h (s omezovařem). Můj rekord je 265 km/h (tachometrových). Při razantní akceleraci se kolem 100km/h začne odlepovat přední kolo od země a člověk přemýšlí, jestli náhodou neřídí raketu, letadlo, nebo něco podobného... Brzdy jsou vynikající. Není k nim co dodat, pouze je chválit a chválit. Co je třeba, to udělají s neuvěřitelnou lehkostí a grácií. Bomba. Jejich limitem jsou jen fyzikální zákony... ABS funguje na výbornou, už několikrát mi pomohlo ve svízelné situaci. Mezi zápory bych uvedl méně pohodlné sedlo, což jsem částečně vyřešil přešitím u firmy DDTuning, žádný podsedadlový prostor a přední vidlici, která, přestože je v základním nastavení na běžnou jízdu poměrně tvrdá, se u razantního brzdění dost noří. Dá se však na to zvyknout a vidlice lze plně nastavit. Z1000 byla bezesporu stvořena pro adrenalinovou zábavu a rychlou jízdu plnou zatáček, kde je, jako ryba ve vodě. Celkový dojem z jízdy je výjimečný. Precizní stroj, který budí respekt jezdce i okolí.

context
context napsal 06.11.14 v 17:45 10b.

pěkná kawa, jak vidím tak se řídíš heslem, když kawa tak zed 1000, taky proč, ne, vypadá skvěle a ještě lépe jede tak proč ne, přeji hodně najetých km bez nehod a krátkou zimu

Figi25
Figi25 napsal 21.02.14 v 17:16 10b.

Ten tvůj deník to je krása takhle rozsáhlou jsem ještě snad neviděl jde vidět že to máš vážně rád a že si to i užíváš 10b máš i za recenzi kawa z 1000 se mi začíná líbit čím dal vice

adriisekk
adriisekk napsal 09.09.12 v 17:43

Swoopik
Swoopik napsal 06.06.12 v 23:14

Chválím Zeda, bara originální, ale "dobrá"
Suprově napsaný deník...pomohl mi k rozhodnutí
Jen malinkatý mínus...ten kufr je hrůza Přesto ode mě máš za 10

Cmelak007
Cmelak007 napsal 14.01.12 v 10:18

Ahoj, díky všem za pozitivní příspěvky. Kdybych mi to vstřikování nechtěli vyměnit, tak se s nimi soudím. Vyměnili to až po několika dost nepříjemných setkáních za účasti svědků a právníka. Byl to mazec, ale nakonec dostali rozum.