BMW R 1100 GS (1995)

Vlastník deivik
Vloženo 15.3.2009
Aktualizováno 26.11.2014

BMW R1100 GS, r.v. 1995, tacho při koupi (březen 09) 64800km, kategorie - cestovní enduro

První dojmy - zžili jsme se hned... láska na první pohled... dobré doporučení známých...

2013 duben:
přechod zpět na halogenové žárovky - lepší svítivost,viditelnost

+ přidal jsem nad hlavní světlomet LED diodu - Eagle eye

2012 říjen:
85000km - výměna vláknových žárovek v přídavných světlech za LEDdiodové

2012 září:
najeto přes 84000km, investice 22000 Kč, doplňky: nové kryty válců, výstuha zadní brzdy, rozšíření bočního stojanu, přetěsnění gufer v kardanu+ložiska, duralové kryty válců, nové plexi, nová spojková lamela

2009 prosinec:
BoGSerka je po výměně zadního brzdového kotouče,desek. Dostala komplet novou pancéřovou hadici k zadní brzdě i s příslušnými einhebly holendry nebo co, výměna brzdovky vpředu vzadu. Při jízdě za větru už se tak moc dobře necítím, přece jen je to těžká kobylka a kolikrát je problém ji udržet v zátáčce, jinak velmi dobře sedí - na těch gumách Michelin Anakee 2 už mám odjeto 9000km a ještě je tam asi 3-4mm ikdyž tomu při rozjezdech dávam velmi pokouřit. Dnes 30.11.jsem rozebral přední světlo, plexi a boční plasty - plasty byly oškrkané takže jsem je přestříkal. Demontáž byla u jednoho hlavního plastu pod lampou obížná, musel jsem rozpojit oba blinkry.. Naštěstí se podařilo, horší bude dát to dokupy. Jawka se teda čistila mnohem lépe... Jinak jsem stále spokojený, lidi se za mnou donekonečna otáčejí, protože po Krnově jezdí jen jedna. celkem najeto cca 74000km a jede.

2009 červenec:

Najeto 5300km. Bezvadný chod stroje. Byl jsem s ní na Slovensku. Stoupáky klesáky šikany rovinky. 40ti stupňové vedra, motor se nepřehřál, žádná známka ztráty výkonu, žměny chování stroje, prostě všecko super. Tak jak to má být. Spokojenost

2009 květen:
Najeto 3500km, sám jsem si namontoval padací rám, dva dny na to jsem své GS obulil v lese, naštěstí na trávě, takže padák je jen lehce podřený. Myslel jsem že mám slabé ruce, ale své BMW jsem zvednul i když leželo vzůhru kolama a ještě to bylo ve strmém kopci. Pneumatiky drží krásně, akorát ubývá vzorek, ale není se čemu divit když jezdím každý den. Třeba nedávno - výlet na Otmuchowské jezera v Polsku, zpět přes Jeseníky a domů do Krnova. BMW je spolehlivé, zatím jsem neřešil žádný problém mimo domov. Spokojenost. ťuk ťuk na dřevo

2009 duben:
Už mám najeto 1000km. Koupil jsem sadu pneumatik Michelin Anakee2, jsem s nimi velmi spokojen, kamarádi tvrdí že vydrží, já si to myslím také, jsou to Micheliny :o) Nechal jsem vyměnit olej, zn.ELF (4litry) + filtr zn.mann + práce = 1650Kč Zakoupil jsem ještě čisticí pastu na hliníkové povrchy zn. Würth (plechovaka 590Kč)

2009 březen:

Skvěle se mi na ní jezdí. Švunk boxeru to je něco úžasného. Nekroutí se v zatáčkách. Velmi lehce se při jízdě naklání a vrací zpět, řidítka jsou široké akorát bych ohnul rukojeti trošku víc dopředu do polohy kolmo k hrudi, ale je to asi o zvyku. Na dálnici jsem zkoušel řídítky doprava doleva a nic se nestalo, krásně lehce, žádné křeče. Mám vyhřívané hefty, ale přes rukavice je to stejně trošku slabé. VDO panel, supr věc. Široké sedlo. Předchozí majitel se o ni staral. Akorát zadní kotouč vydřel, vinou pozdní výměny desek.

seikos
seikos napsal 24.04.13 v 07:38 10b.

Pěkný životopis

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 23.04.13 v 23:39 10b.

suprovej bavorák gratulejšn

deivik
deivik napsal 08.02.10 v 01:08

to Sema- dobrá volba

Sema
Sema napsal 01.12.09 v 22:09

Koukám, že tam máte nějaký silný klan boxeristů v černém . Černá je ovšem krásná, taky jsem si teď takovou koupil

deimos
deimos napsal 01.04.09 v 18:57