Kawasaki Z 750 (2004)

Aktualizováno 5.5.2016

*** .prodáno. ***
Na tuhle Kawičku mi zbydou jen ty nejkrásnější vzpomínky. Děkuju :-*

První dojmy - .

Doplňky na motorce - Padáky Rizoma. Zrcátka z Kawasaki ER-6 s antivibrační pěnou.

Zpočátku jsem si musel zvyknout na vibrace motoru, které jsem ze čtyřválcové Yamahy FZR neznal a zároveň byly úplně jiné než na dvouválcové ER5. Můžu říct, že mezi 6-7tis.ot. jsou vibrace do řídítek silné, až nepřijemné.. Proto se snažím z tohoto pásma otáček co nejdříve dostat a podle odezvy motoru činím dobře. Po několika stech kilometrech jsem si na vibrace motoru zvyknul natolik, že už by mi snad chyběly. Jsou prostě pro tuto motorku charakteristické a dělají ji tím jedinečnou.
Motorka je velmi snadno ovladatelná a v zatáčkách mi zpočátku ukázala spíše rezervy ve mně (mám pocit, že měla snahu korigovat moje chyby).

Oproti ostatním motorkám na kterých jsem jezdil, mám pocit, že je mi Z750 trošku vysoká. Mám 172 cm, ale země se dotýkám jen špičkama nohou (asi jako Pedrosa). Ale taky šlo asi o zvyk, už mi to ani nepřijde...

Koupil jsem ji s najetýma dvaceti tisícema. Takže v průběhu čtyř sezon jsem kromě běžného servisu (olej, filtry, brzdové kapaliny), vyměnil řetězovou sadu (CZ Chains), brzdové destičky, svíčky, olej ve vidlicích a gufera.

V pěti sezonách (2008-2012) jsem najezdil přes 30.000 kilometrů. Byli jsme i v Holandsku, Německu a rakouských Alpách (výlety cca 2000 za víkend). Snažím se neustále motorku poznávat a musím říct, že po těch pěti letech a třiceti tisících se už "celkem dobře známe" a jde nám to spolu
Niceméně, rád bych zdůraznil, že stále jezdím s respektem k těm 106-ti koním, které má. Takový výkon nemá přece kdekdo

svetlikjirka
svetlikjirka napsal 10.01.14 v 19:38 10b.

To je ale stroj.

Ota.Z750R
Ota.Z750R napsal 24.09.12 v 21:58

Pěkný stroj, máme stejný vkus, u mne za 10b

666S999
666S999 napsal 06.07.12 v 20:48

Nejen kvůli Zedovi dávám 10b, máš prostě hezkou černou Káwu!

kawazx10r
kawazx10r napsal 27.06.12 v 11:56

i když máme jiné názory.., máš kráásnou mašinu

BadRX
BadRX napsal 11.04.12 v 09:30

Zed se mi moc libi...a cernej...parada!