Kawasaki Z 750 (2006)

Vlastník patriozzo
Vloženo 4.2.2023
Aktualizováno 4.2.2023

Moje první motorka. Láska na první pohled.

První dojmy - Motorka je skvěle ovladatelná, hravá a dostatečně výkonná. ihned mi padla do oka vzhledově a i svezením. Už jsem mockrát zvažoval, že bych ji poslal dále a zkusil něco jiného, ale stala se srdcovkou, tak už semnou nejspíš zůstane.

Ve 25 letech jsem si udělal rovnou velký papíry. Do té doby jsem nic podobného neřídil. Tak maximálně simsona jako kluk. Splnil jsem si tak sen a ihned po závěrečkách jsem se rozhodoval, co pořídím. Plně jsem si uvědomoval, že i když jsem udělal papíry na velkou motorku, tak že bych měl zůstat při zemi a nejdřív se pořádně vyjezdit na něčem slabším. Pokukoval jsem po inzerátech a znáte to. Láska na první pohled. ihned jak na mě vyskočila na bazoši, tak jsem se do ni zamiloval. Půjčil jsem si dodávku a jel pro ni z Mariánských Lázní do Ústí nad Labem.

Když jsem ji viděl na živo, tak jsem málem ustříknul (první motorka no). Na živo mě chytla ještě víc a tak se vezla domu.

Bylo to skoro koncem sezony, někdy začátkem září, takže jsem s ní ten rok už moc nenajezdil. Ale na takové to první seznámení to stačilo.

Motorka byla už tak ve slušném stavu s nájezdem 38 000 km a bylo vidět, že o ni bylo pečováno. nicméně hned druhou sezonu se ozvala řetězovka a tak jsem zainvestoval do nové.

Jelikož jsem člověk, co jenom nejezdí, ale i se ve všem rád vrtá a snaží se si vše servisovat sám a i když něčemu nerozumím tak si najdu návody a postupy a do většiny oprav se pustím sám. Stejně tomu je tak i se Zetkem.

Dneska je to už šestý rok co ji mám a za tu dobu proběhla výměna všeho, co motorka potřebovala, ale i toho, co už jsem uznal za vhodné vyměnit a provést údržbu.

Měnil jsem kompletní spojku (plechy, lamely, pružiny), řetězovku komplet, přetěsnění předních tlumičů s novým olejem, přední brzdové destičky, čištění brzdičů a výměna brzdové kapaliny (2x), vzduchový filtr, chladící kapalina (2x), každý rok výměna oleje a filtru samozřejmostí, výměna plynového lanka (otevírací i zavírací) a letos 2023 seřízení ventilů, včetně nového těsnění pod víkem, nové svíčky, a seřízení podtlaků škrtící klapky.

Během užívání motorky jsem se sní dost skamarádil, a najel jsem na ni asi 15 000 km. Tím že jsem začal jezdit rovnou na 750, jsem dost riskoval to, že mě vyškolí a já si namelu někde hubu. Přistupoval jsem s tímto k motorce a vždy na ni usedal s pokorou a mohu říct, že jsem se teprve loni trochu přestal bát jezdit do zatáček a už si s motorkou umím i trochu pohrát. Do té doby jsem jezdil sice dobře a i rychle ale ta technika přijde opravdu až s časem a zkušenosti jsou vážně potřeba nasbírat.
Nic není hned a na motorce se většinou chyby moc neodpouští. Pro zkušené jezdce je to hodná motorka a velice dobře ovladatelná a se svým výkonem i svižná. Mě sedí i po letech prostě skvěle. Takže bych ji doporučil každému, a i každému rozumnému, který teprve začíná. Jako jediné mínus vidím jen to, že ve velikých rychlostech vám nepomůže zalehnout, nic, a všechen protivítr schytáváte vy. Je to prostě naháč a neni se za co schovat. S tím se musí počítat.Přemýšlím, že letos koupím přídavné plexi a vyzkouším jaká to bude změna. Na dlouhé cestování to také neni. Bolí z toho po delší době prdel a celkově slezete ztuhlý. Ale na takové to výletování kolem komína, za mě do 250 km okruhu max super.

Islandanmirek
Islandanmirek napsal 27.12.23 v 00:12 10b.

Nazdar,mam rovnaku Kawu,dokonca moja prva velka motorka.Tiez nanu nedam dopustit.Prvy vacsi trip bol do chorvatska vo dvojici a dalto v pohode

Pádecký
Pádecký napsal 09.02.23 v 09:56 10b.

...Hezky napsáno . Měl sem podobný příběh s papíry a mašinou. Zvolil sem Bandita 600, jelikož jsem měl stejou logiku a nechtěl se zabít . B12 mě ale lákala hodně. Teď bych rád něco většího ale spíše kvůli pohodlí.