Kawasaki Z 750 (2004)

Vlastník fallen
Vloženo 10.8.2016
Aktualizováno 10.8.2016

Zed's not dead. Jeden z dalších dětských snů splněn - nestárnoucí design, chuligánský projev, digitální budíky, černá barva.

Ducati Hypermotard 1100/1100S: Poloviční cena :-)

První dojmy - První naháč, navíc přechod po motárdu - no, přišlo mi že se to moc zavírá, ale zvykl jsem si. Jinak je to krásný, sedí se na tom dobře nasraně, je to uřvaný, střílí to, vibruje to a jede to.

Motorku bych doporučil pro - Podle mě super univerzál do města i za něj, jen to cestování asi ne, ale za to může spíš lauf.

Doplňky na motorce - Lauf MIVV s homol. vložkou, miniblinkry (asi dám větší kvůli PČR), minizrcátka (asi dám větší kvůli PČR), za chybějící odrazku už jsem dostál 100Kč pokutu , pancířky.

Po závodním motardu už byl absťák vynucený zařizováním svatby a koupí bytu nesnesitelný. Když už mi z třesoucích se rukou kapal pot 24/7, každý projíždějící skútr pod okny ve mě vzbuzoval hluboké deprese a na hypermotarda to pořád finančně nevypadalo, dostal jsem od ženy svolení ke koupi malýho zeda, abysme spolu mohli jezdit na romantický výlety, dělat pikniky, obdivovat zámky a krásy středních Čech, přitom nám zbylo na novou kuchyň a to vše za absolutního pohodlí nesrovnatelném s tou ošklivou a nepohodlnou R1, co se jí tak nelíbila.

Muhehehe.

Vzhledem k tomu, že většinu času už trávim v Praze, jsem trochu v pasti. Zmlsaný jihočeskými cestami tu marně pláču po aspoň kousku koberce na podvečerní svezení.. na bezpapírovýho motarda tu zas nemám zázemí a ono taky jezdit pořád jen na tratě asi omrzí a leze do peněz, papírovýho motarda jako SMCR bych chtěl, ale nemám na to, u levnějších bastlů nechci řešit už STK a policajty, na HM taky pořád nebylo, tak jsem se rozhodl pro chuligána, který nebude potřebovat servis, projde STK, sveze mě do práce nebo na zmrzku, budu se na něj rád dívat, budu se na něm rád předvádět, půjde na tom jet výlet i se trochu svézt ostřeji. No a oproti stárnoucím Hornetům, rozpočtovejm a malejm fazerům a gsrům, je za ty prachy Zed skvělá volba.

Po pár kilometrech spokojenost a to hlavně s konkrétním kusem. Černá je nejlepší, lauf chrchlá a řve, miniblinkry, miniznačka, minizrcátka, ovladatelnost super, celkově motorka budí pozornost a to jsem trochu samolibě chtěl. Po závodním motardu a polozávnodní R1 jsem se trochu bál a tak jsem nechal v K2 Moto na Harfě přitvrdit podvozek hustším olejem vpředu a utáhnout zadní pružinu a nechal jsem dát pancířovou hadičku brzdy. Možná je to placebo, ale mám pocit že hlavně ten podvozek za to stál. Celkem to stálo ani ne 5tis. takže za mě dobrá investice, zákaznický přístup K2 Moto hrozný, ale práce odvedená dobře.

Protože v Praze není kde se svézt, Dubá je obšancovaná policajta a otravuje mě tam jezdit těch 40km po dálnici, tak jsme dali volný jízdě v Brně. Motorka fungovala skvěle, gumy se žmolkovaly, bylo to fajn svezení bez křeče a dost mi to pomohlo si na motorku zvyknout. Doporučuju to prostě každýmu. Čas byl hrozný, ale oproti svezení s R1 mi to bylo jedno, kroužil jsem si pro radost. Jediný co, tak tam mi přišlo že mi zdechlo asi 50koní, oproti R1 se to vůbec nesbíralo, výjezd v 7, 8 tis. otáčkách byl špatně a pak to nelezlo už moc rychle do otáček. Ta motorka dává sportovně smysl jen totálně pod krkem. Brzdy vydržely v pohodě, řídítka nekmitala, koleno jsem taky dal aniž bych brousil stupačky s hlásičema, hlavně jsem to nerozbil tak pohoda - pro mě je to stejně spíš takovej výlet, pak je nutný dát v Rosicích penzion, pizzu na náměstí, pivo a zakalit na pokoji s kámošema, motorky jsou jen záminka )

S přítel... manželkou jsem se už taky svezl, úplně komfort to není, stupačky vysoko, nádrž moc šikmá, ale aspoň na tom tak neležíme. No ale na sportovní svezení, kdy člověk má pořád tendence pracovat i spodkem těla, to ve dvou prostě moc není nikdy.

Celkově - motorka super, splňuje to co jsem chtěl, ale pro mě je to pořád jen "prozatimní" věc, mezikrok k ukojení touhy. Když mi zůstane, zlobit se nebudu a nebýt v Praze, tak klidně, ale zatím se budu snažit, abych sehnal peníze na ještě něco jinačího - buď ten HM1100S nebo FS 570. Moje srdce stále patří supermotu.

majklbubli
majklbubli napsal 07.03.17 v 23:09 8b.

Jen tak pro zajímavost, za kolik si stím to Brno zajel ?

Mate23
Mate23 napsal 16.08.16 v 18:08 10b.

Ahoj,maš moc pěknou Kawu

Monsterius
Monsterius napsal 14.08.16 v 09:41 10b.

Lys
Lys napsal 13.08.16 v 09:21 10b.

Skvělý popis a na ty 1. fotce ti to fakt sluší

krokoš
krokoš napsal 12.08.16 v 19:14 8b.

Ešte dobre si dopadol, moja do svatby s motorky nezliezla, a po sobáši koniec, k motorkám som sa dostal asi 15 rokov po svatbe, keď dorástol syn a zas to začalo hurá.