BMW R 1200 R (2006)

Vlastník elvis78
Vloženo 25.9.2023
Aktualizováno 29.3.2024

Nádherná a příjemná, tichá, a skvěle ovladatelná

Motorka koupena od Brat_Mike (Praha)

Moto Guzzi Breva 1200: nevím
Moto Guzzi Breva 1100: nevím

První dojmy - Dojmy z první jízdy? Řadí to sametově hladce, řídí se to krásně, ale větrný štítek co mám taky k tomu, půjde namontovat zpět. Mám rád klidný posez nenamáhaný větrem. Od 50 do 60 něco hučí, prej by to měla bejt guma

Doplňky na motorce - Navigace, padáky wunderlich kolem motoru, zvýšené sedlo, dokoupené kufry předchozím majitelem, zadní je funglofka, nádherný. Na osmikilu ho mám od koupi rozkřápnutý, čínská zrcátka chrom za 247,- pár free shipping

Nevim co mě to popadlo, prostě jsem ji chtěl a i přes rázný nesouhlas drahé polovičky jsem si ji teď přivezl. Fotky až někdy z výletu, snad víkend, pokud nebude rozvod. Při ustájení jsem měl problém jen se zrcátky přes osmdesátky dvéře, zrcátka nejdou sklopit jako na osmikilu.
Co víc k tomu napsat, má to všechny kufry jak jsem chtěl, má to navigaci s doživotní aktualizací(nemusela být ale když tam je), vypadá moc dobře. Co mě nebere hlava, proč když zkopu kvalty na neutrál a zastavím u přechodu, při stále držící spojce, nejde zařadit jednička, až po vymáčknutí. Jinak to řadí úplně nádherně, nepředstavitelně nádherně.
Přístroje a ovládací prvky jsou identické jako má moje F800st, ovládací prstence s ovladačema blinkrů musím natočit vejš, na jižní spojce jsem místo blinkru zatroubil
Co mě vadí, že to neukazuje stav paliva a spotřebu jako Fko, teplotu okolního vzduchu-je to návykové, nemá to teda ani čudlík INFO na přepínání těch parametrů. Takže to jediný mi bude chybět.
Má to ochranný rám kolem válců, má to vyšší sedlo, ale při mých pouhých 178 centimetrech přesto dostanu celou botou na zem. Manipulace je lehčí než s BMF800ST, což mě teda dostalo. Tak to je asi vše. Zatím.
P.s.. z
Zítra dopoledne ji projedu a namontuji štítek
Edit: štítek namontován a se štítkem se jezdí krásně. Vítr nejde na helmu jako šel předchozímu majiteli, to bude asi tou kvalitní přilbicí z Lidlu
No a jízda, je prostě jízda. Měl bych ufouknout gumy, Brat_Majk je nafoukl pro dva a je to znát, každý nic na silnici a tak když jsem včera projížděl ty vesničky Podlipanska tak jsem jel i na dvojku a krásně pohodička přes rozbité úseky. Vůbec mi to nevadilo. Ta motorka je fakt mazel.
Abych nezapomněl, manipulace na místě a pocitově váha je jak se skútrem co má 170 kilo. Ta motorka je prostě pocitově lehká a manipuluje se s ní strašně dobře. Je klidně pro začátečníka.
Aktualizace 24.10.2023
tak mám už cca kolem 1500 km najeto a furt mě bolela pravá pazoura od heftu, když jsem měl tenký čínský rukavice tak mě brněl ukazovák, v koženejch Nazranech jen bolí ruka a musel jsem v obou případech ručkovat.
Přitahnul jsem tedy dneska lanko plynu, furt tam vakl je ale daleko líp se synchronizuju při řazení a šetřím spojku a nekope mě to.
Při návratu z výletu 23.10.2023 se trvale rožnulo ABS, druhý den už zase fungovalo normálně, serou se v tom uhlíky, naštěstí v nejhorším případě to lze opravit snad i bez vyjímání bloku z motorky, jen servo ven a uhlikům domluvit nebo je vyměnit.
EDIT II: říjen 2023
byl jsem u Servisaka, zkoušeli jsme přes diag vyvolat další věci na LCD ale nějako se nám to nepovedlo. A poprvé jsem tankoval benzin 95 oktanů na Benzině/Orlenu a změny jsem u motocyklu nepocítil. Jinak je to moc ochotný člověk, ten pan Servisak
Prosinec 2023:
Když je zima, kolem nuly, a jede se po městě tak je to v pohodě ale jak za to zataháš tak fouká jako kdyby tam štítek nebyl žádnej. A teď jak to píšu mě napadlo...co takhle na zimu pořídit větší štítek? To je nápad, ale nějaký aby neprznil vzhled. Uvidíme, jinak ten výkon je parádní. Řazení super, mezi plyn v nízkých otáčkách akorát rozhodí mašinu, to nemá cenu ale občas to zkusím protože jsem na to z Fka zvyklej

březen 2024:
jezdím víceméně celý rok.
1)Musím konstatovat, že u této motorky mám na spojkovou a brzdovou páčku krátký prsty a když utahnu i brzdu na nejmíň tak při brždění jedním prstem, kdy je zbytek prstů na rukojeti se mi páčka o ty prsty opírá a v krizovce bych nedobrzdil takže na brzdu hrabu celou rukou, dost na h...
2) plyn má silnou pružinu a tak proto mám zrasovanou pravačku po každé jízdě. Sebou vozím troje rukavice a všechny střídám, i proto že nový kožený potřebuju trochu rozhejbat.
Instaloval jsem jiná zrcátka
objednal nové plastové kryty hlav válců protože jsou pěkně omydlený

elvis78
elvis78 napsal 16.04.24 v 19:13

Díky kamarádi

Don_Juan
Don_Juan napsal 16.04.24 v 08:20 10b.

rudirt
rudirt napsal 11.04.24 v 11:50 10b.

Elvisi!
Koukám, že si strojek užíváš.
Moc Ti závidím přijetí nového člena rodiny manželkou.
Mohu-li poradit:
- tak určitě dávej 100 okt. benzín -plynulejší chod a NIŽŠÍ spotřeba.
- na rukojeti PUPPIES za cca. 19€ -eliminace vibrací+lepší úchop.
- plexi ZTECHNIK.COM V-STREAM /360€/ jediný 6-ti bodový a oděruvzdorný.
Obojí lze objednat na mhornig.de (solidní jednání, dobré ceny - jinak je to na Šumavě z druhé strany kousek za hranicí - městečko Cham, z Nymburka 242 km)
Přeji mnoho pohodových km!

elvis78
elvis78 napsal 22.03.24 v 06:51

díky

FZR600R
FZR600R napsal 21.03.24 v 15:29 10b.