BMW R 1200 R (2007)

Vlastník katafura
Vloženo 9.9.2014
Aktualizováno 4.5.2015

Bouraná , snad se povede opět zprovoznit . Proto jsem si ji vybral, mám slabost pro výhodné nabídky a štěstí na na pochybné existence

Motorka koupena od vyčůraný překupník - Mototpro Litvínov - Ten chlap by prodal vlastní babičku a za cenu školačky. Až postupem času jsem přišel na chybějící díly, které nemohly odpadnout během havárie. Například plastový mezikus pod víčkem na brdovou kapalinu u přední brzdy. A když mi bývalý majitel naznačil cenu, za kterou ji od něj vykoupil a slíbil , že ji neprodá v celku , ale pouze na náhradní díly, tak se slušně napakoval :-) .

BMW K 1200 R: Moc silná a rychlá motorka. A ročník na který bych měl prý trpěl bolestmi převodovky, jejichž léčba by vyšla na 40.000 korun.

První dojmy - V dodávce se ji moc líbilo . Jeli jsme z Litvínova přes Jablonné v Podještědí do Semil. Pršelo , ale mě to nevadilo, protože dodávka má stěrače a kvalitní topení. A výhoda je , že se i nekuřák může napít. JAk jezdí motorka napíšu až na jaře, to bude v plné kondici a připravená na sezónu.

Doplňky na motorce - V základu má vyhřívané hefty, přípravu na kufry, který jsou pěkný , ale dvojitý plášť strašně ubírá na vnitřním prostoru.

Motorka se mi líbila a boxer motor je legenda. GS je lepší pro vyšší postavy, ale R se dá použít i na cestování kolem komína a nevypadám jako expedice Apalucha. Jen ta cena je nějak moc vysoko. A pokud někdo bude chtít náhradní díly, tak to je vůbec raketa . No ale nikdo si nekupuje motku , aby ji pořád opravoval, ale aby polykala kilometry.

Tak prvnich několik stovek kilometrů šťastně za mnou a jsou tu dojmy .
Oproti motorkám s klasickou přední vidlí je to změna, při brždění se předek ne a ne potopit. Malinko to svádí k větší jistotě a pozdějšímu nasazení brzd, možná to je tím , že brzdové kotouče jsou ohromné a brzdy perfektní. ABS na předku v poho, ale na zadku je to hodně znát, když brzdím a podřazuji. To to kope do pedálu, a na prachu když chci zahamovat, tak to skoro nebrzdí vůbec. Kdyby šlo ABS odpojit, nebylo by to na škodu.
Vibrace na volnoběh jsou dost velký, po rozjezdu jsou celkem přijatelné.
Motor mě mile překvapil. Jede jako z praku, kolem 4.000 má hodně síly a staví motorku na zadní i na dvojku a když blbě zaspojkuju a pustím ji nechtěně do otáček, jde vzhůru i na trojku. Při předjíždění na nižší kvalty si musím dávat pozor, abych neudělal show a pak se nekoulel někde pod mezí . Ne každý by ocenil moje vystoupení z motocyklu za jízdy.
Elektronické nastavení podvozku ESA funguje na výbornou , zkoušel jsem to na různých typech vozovky a je to opravdu znát, největší rozdíl je samozřejmě mezi Comfort a Sport. Na naše tankodromy používám Comfort, dělá mi moc dobře na pozadí.
Větrný štítek je dobrá věc tak do 130 km/h. Pak je vítr neoddělitelný společník při cestování. V létě super věc, alespoň využiju větrací otvory v motohadrech . A když mě to drapne a chci frčet, musím zalehnout, není jiné cesty.
Pojezdil jsem po okreskách , na dálnici a to vše ve svižném , ne úplně předpisovém tempu. Palivoměr ukazuje poměrně přesně i dojezd . Najel jsem 373 km (psalo to ještě 20 km do sucha) a do bandasky natlačil 22 litrů. Průměrná spotřeba tedy necelých 6 litrů BA 98.
Jednou k večeru jsem jel od bratra z Prahy , tak jsem to prubnul po dálnici v levém pruhu 180 až max tachometrových 225km/h . Ten vítr je nesnesitelný , musel jsem se koulet po nádrži až mě chytaly křeče do týla, ještě že ta naše republika je taková malá a všude je to kousek. Spotřeba se pak vyšplhala na nějakých 6.5 litru, ale to jsem ještě pojezdil po okreskách.
S kámošem jezdíme o víkendech a už je naběháno přes 1000 km. Jsem naprosto spokojen, zatím bez závad a jen si užívám krouťák a brzdy a ovladatelnost ...

kratop00 napsal 01.07.17 v 14:09

kdepak soutěž na okruhu ...jsem zase Rkový. Odpohledu stejná ale mladší.

katafura
katafura napsal 02.06.17 v 22:38

SUper, ale v čem ? Nějaká veselá soutěž na okruhu?

kratop00
kratop00 napsal 23.05.17 v 17:43 10b.

Tak už jsem zpět a zase bramborový.

Wildaja
Wildaja napsal 25.08.15 v 11:15 10b.

Je zvláštní číst o jedné a té samé motorce, která má jeden rok starý příběh .
Udělal jsi z ní opravdu "novou moto" podruhé . Přeji spousty kilásků vždy kolami dolů a bez nehod. Fakt se TI povedlo dát ji parádně do kupy .

kratop00 napsal 07.07.15 v 12:06

jj taky jsem měl koncem května takový nájezd kilometrů ... každý rok. Je to universálka, takže člověk jezdí, jezdí a jezdí. Kdyby se mi nezkomplikoval pracovní život už bych měl doma jinou. Njn člověk míní a život mění. Jsem rád, že dělá takovou radost. Bývalý majitel který mi ji prodal mi nedávno napsal že si koupil zase BMW ale R1200S.
Ten podvozek a spotřeba je bezva.