Yamaha FZ1 Fazer (2009)

Vlastník sákryš
Vloženo 21.5.2023
Aktualizováno 21.5.2023

Kompaktní, dobře ovladatelná, velmi rychlá a silná motorka. Po starém Fazeru to byla logická volba.

Motorka koupena od MotoSoukup (Jičíněves)

První dojmy - Motorka padla hned do ruky. Zrychlení je parádní. Brzdy tradičně u Yamahy perfektní. Kapotáž a plexi přidalo větší komfort při rychlejší jízdě.

Motorku bych doporučil pro - A opět. Výkon a zrychlení je pro milovníky adrenalinu. I když tento model už by mohli zkrotit i začátečníci. Je fakt dost intuitivní na ovládání. A pokud máte rádi spontální nápady typu - je hezky, sjedu si na kafe ke strejdovi na Moravu - ideální volba.

Tento stroj jsem si vybral po konzultaci s více zkušeným motorkářem, který zároveň zná mě a můj styl jízdy. Když jsem mu říkal, že chci ze starého nahatého Fazera na nějakého cesťáka s plexi a pohodlnějším posezem na delší jízdy a asi něco od Hondy. Vysvětlil mispecifika chování těchto dvou značek a doporučil, abych šel do lepší ale Yamahy.
A dál už to byla náhoda. Viděl jsem inzerát, navštívil pana Soukupa. Měl tam dva Fazery FZ1 s neuvěřitelně malým nájezdem. Původ Itálie. Nahlédli jsme i do systému STK IT a opravdu nájezd 19tis se potvrdil.
Jízda na tomto stroji splnila moje očekávání. Końská síla se zaokrouhlila na 150, což se občas při krizovkách hodí. Brzdy super, jak jinak. Ovladatelnost výborná. Zatím se chová jak nová. Už jsem nějaké ty tisíce přidal a spokojenost je stálá. Můj batůžek si taky nestěžuje (má ráda svižnější jízdu).
Jinak v inzerátu stálo GT, ale GT to má jen kapotáž. Chybí tam ty kufry a dnes už vím, že mi opravdu chybí. Mám sice centrální kufr, ale spolu s batůžkem se do něj nevejdem a po použití brašen mi jednu můj origo výfuk spálil. I když jsem namontoval podpěry. To je asi jediné mínus.

biosák
biosák napsal 22.05.23 v 17:39 10b.

Užívej

PYTEL1
PYTEL1 napsal 22.05.23 v 14:53

super volba

PYTEL1
PYTEL1 napsal 22.05.23 v 14:53 10b.

mviky
mviky napsal 21.05.23 v 20:17 10b.

Pěknej srtoj, ale Marouš byl Marouš