Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník Kelt-P
Vloženo 4.5.2023
Aktualizováno 21.4.2024

Po 15 letech zase jednou funglovka. Snad jsem vybral dobře

Yamaha Tenere 700: Emoce volily Tuarega
Husqvarna 701 Enduro: Měl jsem před lety Ktm 690,Huska se mi líbí víc, ale mx. sedlo vč. jeho výšky mě odradilo...Na víc než 100 km to není:-)

První dojmy - Laditelný podvozek, nízko (relativně)sedlo, dobré brzdy, posez. Mám ji sotva týden, brzo hodnotit. Po 300 km : + velký rejd, úzká nádrž na kolena, výška sedla vůči ostrým endurům a mé výšce 184 cm příjemná. Ladil jsem asi na pětkrát podvozek a snad už to mám:-) Po polňačce jede skoro jako ostrá motorka a bonus ta nádrž s těžištěm, ovladatelnost skvělá. Nedostal jsem manuál v češtině a tak je nastavení compu trochu pokus chyba. Nicméně to základní je v pohodě a ostatní je jen ostatní.

Motorku bych doporučil pro - Snad pro mě ? Roztomilý kříženeček do bytu i do domečku , 184 cm, 82kg , 57 let. Celoživotní bahňák, co aktuálně volí kompromis i na asfalt.

Doplňky na motorce - Padáky s taškami už jsou a brzo laďák.(ne kvůli hluku, ale úspoře hmotnosti a možná průběhu)
Pneu TKC 80, na origo Pirellkách to na blátě nejde...ani na mokré trávě

Svezl jsem na Tenere a Tuaregu,hodne podobne stroje ale Tuareg mi sedl pocitove lepe. Racionální to moc není ,ale po svezení na Aprilii jsem věděl, že ji chci víc.

Mám za sebou 1300 km po Slovensku a zjistil jsem zatím jediný problém...výfukové svody dost topí na koleno a časem i na vnitřní stehno pravé nohy. Budu to muset nějak pořešit. Je to problém při nižších rychlostech kolem 50 km/h. Jinak se to cca ochladí jízdou .
Celkový dojem je ale pořád velmi dobrý

2 x na mě během 4 tis km vyskočila kontrolka motoru..oranžová. Vždy planý poplach kvůli "problému" s lambda sondou. Po přehrání nového softw. zatím ok. Na Slovensku mě to dooost nasr.Musel jsem najít zastoupení Aprilie v Ružomberoku a nechat si to smazat. 500 Km domů s oranžovou kontrolkou grilovaného kuřete jsem nechtěl pokoušet..Podruhé už skoro za barákem a už jsem se moc nebál

vochticz
vochticz napsal 10.05.23 v 16:26 10b.

Parádní stroj i ta barevná kombi

Milanek13
Milanek13 napsal 08.05.23 v 12:55 10b.

Je potřeba si dělat radost a italské stroje to umí moc dobře.

zain1
zain1 napsal 06.05.23 v 08:28 10b.

Pěkná mašina

31081
31081 napsal 05.05.23 v 07:18 10b.

Krásná italka,mě se moc líbí.Moc nechybělo a měl jsem ji v garáži.Musel jsem se ale přizpůsobit

Milan1963
Milan1963 napsal 04.05.23 v 18:41 10b.

Určitě dobrá volba. At' dělá jen radost.