Yamaha XVS 950A Midnight Star (2009)

Vlastník AlwaysSecond
Vloženo 19.5.2021
Aktualizováno 11.2.2022

Midnight Star 950 je moje první motorka, ... líbila se mi svou velikostí, stylem "cruiser", a na první motorku to předpokládám bude dostatečný výkon. Nehledám "supersport" ale spíše "bubláka"

Motorka koupena od ExtremeBikes - Pan Zelenka byl velmi příjemný, vstřícný a s nákupem od něj jsem naprosto OK.

Yamaha XVS 650 Dragstar Classic: Přemluvili mne kamarádi, že 650ka je málo.

První dojmy - Motorka vypadá na větší, než její obsah vypovídá. Je mi velmi sympatická a na 950ku má velmi zajímavý projev a krouťák. Jezdím na ní "single", takže na bublání okreskami je to pro mne jako začátečníka velmi příjemný a dobře ovladatelný stroj.

Motorku bych doporučil pro - Tak tuhle konkrétní motorku bych doporučil hlavně pro sebe. Sorry za sobeckost (y) Ale jinak si myslím, že je velmi vhodná pro začínající jezdce, kteří ocení ovladatelnost před výkonem. Já jsem se svou volbou maximálně spokojen.

Doplňky na motorce - Pouze originální doplňky Yamaha (plexi, kufry, ...)
Předělal jsem ji na single, protože jezdím sám.

Prvotní komentáře přepsány po roce užívání:

Motor: Velmi příjemný projev. Dostatečný výkon a příjemný krouťák. Do kopců časté podřazování, ale i přesto spokojenost.
Ovladatelnost: Tato motorka je velmi dobře ovladatelná. Půjčil jsem si různé další cruisery od svých kamarádů a ani jeden se na ni nehrabal. I přes jejich skeptické komentáře na "slabou 950nu" se jim ji nechtělo vrátit mi ji zpět. Zato já ty jejich vracel velmi rychle. Jako pro začátečníka je pro mne důležité, abych v složitějších situacích dokázal z nich "lehce vybruslit" a tento Midnight Star se opravdu velmi dobře ovládá. Na její váhu se chová jako taková "malá ještěrka", takže jsem v tomto ohledu z ní nadšený.
Dojezd a spotřeba: Velká nádrž a spotřeba cca 5,5 l/100km z ní dělá příjemného cestovatele a nemusím řešit tankování tak často, jako mí kolegové.
Servis a poruchy: Koupil jsem ji s nefunkčním snímačem hladového oka. Ale díky šikovnému servismanovi, se to rozjelo. A jinou závadu jsem zatím nezaznamenal.
Brzdy: Dobře "čitelné". Nic co bych jim vytknul. Pro můj styl naprosto OK. ABS bych přivítal, ale není.
Řazení: Řazení čitelné a solidní, ale to co popisují kolegové u tohoto modelu, že se hodně podřazuje a to někdy trochu nešťastným způsobem, ... a že by to klidně mohlo mít 6 rychlostí, ... to je pravda. Občas podřazuji v situacích, kdy si říkám "jako fakt?" ... A toto podřazování bych označil jako jedinou slabinu této motorky.
Podvozek: Nemám porovnání, takže těžko soudit.
Spolujezdec: Kupoval jsem si motorku, abych od všech lidí vypadnul. Takže spolujezdec(kyně) mi nesmí na motorku. Už jsem ji i předělal na "singl".
Úložný prostor: Velké originální kufry sice dost hyzdí její vzhled, ale na "bordel všeho druhu" jsou super. Praktičnost vyvažuje tuto pihu na kráse.

Celkové zhodnocení: Celkově jsem s touto motorkou velmi spokojený. Přestože nemám rozsáhlé zkušenosti s ostatními ... tak kterou jsem zkusil, z té jsem byl zklamán a velmi rád jsem utíkal zpět k této Yamaze Midnight Staru. Přestože samozřejmě brouzdám internetem a hledám "něco co musím mít" ... silnější ... lepší ... prostě TO ... tak nakonec si vždy uvědomím, že bych horko těžko hledal něco lepšího, s tak dobrou ovladatelností. Mooožná tak maximálně Midnight Star 1300 ... To by bylo slovo do pranice :)

Vladounreal
Vladounreal napsal 28.07.23 v 11:30 10b.

je to fešanda tak ať ti dělá jen samou radost

šejdaM
šejdaM napsal 21.12.22 v 19:56 10b.

Bobeš1234
Bobeš1234 napsal 15.06.21 v 22:46 10b.

Hodně spokojených km.

JardaBar
JardaBar napsal 21.05.21 v 18:29 10b.

Čadil
Čadil napsal 20.05.21 v 13:27 10b.