Yamaha XVS 950A Midnight Star (2012)

Vlastník bizov
Vloženo 13.7.2015
Aktualizováno 7.8.2019

Prostě se mi líbila a stále se mi líbí .

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - Celkem dobrý přístup prodejce.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že nejsem příliš riskující typ (pauza v řízení moto cca 20 let), nechal jsem si ji dopravit kolegou a já už dojel jen posledních 20 km. Proto mé první dojmy nebyli nijak zvláštní. Dá se to krátce shrnout jako " velké očekávání trochu strach, dost velký respekt a úleva po klidném dojetí"

Motorku bych doporučil pro - Asi pro začínající jezdce, nebo ženy. Upřímně, už jsem rozhodnutý po získání větších zkušeností přejít k výkonnější motorce.

Doplňky na motorce - Doplňky:
- plexy
- přední padáky
- přídavná světla
- zadní plotny
- zásuvka na řídítka
- navigace
- cestovní brašny

Můj příběh s nákupem motorky je podobný mnoha jiným, zde již dříve zveřejněným.
Muž okolo čtyřicítky, dříve jezdec na " pincku, Jawě 250" zatoužil po větší motorce.
Pár let jsem se jen koukal po různých bazarech a moto portálech, pročítal diskuze a přemýšlel jaký typ motorky vlastně chci. To bylo to nejtěžší, rozhodnout se na čem budu " šťastný " - a o to mi šlo. Věděl jsem jen co nechci, nic příliš rychlého a ani příliš plechového.
Poslední výběr byl mezi cestovním endurem a chopperem. Nakonec i vzhledem k mé " mírně" korpulentní figuře jsem zvolil to co mi bylo opravdu nejbližší - takoví menší cruisřík.

Co se týká zkušeností, zatím žádný problém. mám od srpna 2014 naježděno asi 5000 km, takže opravdu jen tak lehce. Jezdím často s manželkou kratší trasy okolo 100 až 150 km a i ona je spokojená s pohodlím.
Delší trasu mám odjetu jednu, cca 1200 km do Kaprunu a zpět, jel jsem s kolegou, on na HD night rod. Cesta v pohodě, každých 230 km zastávka na dotankování a provětrání. Já s plexy i při rychlostech okolo 130 úplně bez následků, kolega lehce poďobán od všeho co létá a s " mírnou " bolestí paží druhý den ráno.
Při rychlostech do 100 km/hod není motorce co vytknout. skvělá ovladatelnost, ucházející brzdy. Ovšem v rychlosti od 120 km/hod jsou cítit vibrace. Ale to je jen maličkost.
Spotřebu vůbec neměřím a ani neřeším. Jedu a až chce napít, tak dostane.

Servis - jen pravidelná údržba v IRON MOTO.

pkKun
pkKun napsal 10.04.19 v 21:01 10b.

Vypadá moc pěkně

bilihor
bilihor napsal 16.07.15 v 06:00 10b.

hezká , dobře stavěná ,

Boža
Boža napsal 14.07.15 v 18:10 10b.

Je to paráda dávám 10 bodů

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 14.07.15 v 09:55 10b.

Parádní kousek gratulejšn

kubrt1965
kubrt1965 napsal 13.07.15 v 23:21 10b.

Pěkná