Yamaha XVS 950A Midnight Star (2009)

Vlastník šlehator
Vloženo 8.9.2016
Aktualizováno 16.5.2019

Kdyby byla celá černá tak jsem spokojen , ale i ta barva se musí leštit.Moje první motorka po pinckovi.Je to takovej mastodont co si dlouho rozmýšlí,jestli zatočit a jestli zabrzdit,takže zatim opatrně.Má skoro všechno ,co jsem chtěl a chybí jen kufr doza

Motorka koupena od LM moto Chrudim - Sympaťák ,drží slovo ,řekne vše co ví.Domluva a podání ruky platí.Doporučuji

Suzuki M 800 Intruder: Zdála se mi menší a méňe dospělejší,ale neprojel jsem ju,takže jízdně nevím.

První dojmy - Smíšené pocity.Zkušební jízda byla v dešti na zalátaných okreskách a měl jsem pocit,že zadek plave tak jakoby zadní kolo nebylo utažené a točilo chvilku doleva nebo doprava.Po kontrole,že vše drží jsem zaťal zuby a v 15 stupních v kraťasech a tričku se jel provětrat. Láska na první pohled , a nebylo co řešit.- a nelituju !

Motorku bych doporučil pro - Jízda na pohodu Musí se víc řadit protože nemá takový výkon jako vyšší obsahy,ale řazení pata špička mě baví.

Doplňky na motorce - plexi HD ,světla,rám ,tašky,opěrka , nebo plotna se zadním kufrem ,teď i pomocný ochranný rám vzadu před brašny dělaný samo domo z nerezu

Průměrná spotřeba - 4.8 l/100km

Najeto jen pár kiláků.Milence odpustíte skoro všechno a navíc čerstvej řidičák v kapse a dvě děcka doma je vcelku omezovač.Nevadilo by víc černé,ale to je věc každýho soudruha.Motorka se musí líbit a mě se líbí.Zatim taková jaká je.Časem se uvidí.Určitě pro klidnou a pohodovou jízdu a taky jezdce.Kupoval jsem ji s tím,že spolu dožijem.Buďto časově nebo na silnici.
O změně uvažovat ani nechci,idkyž se říká,že mašina je až od litru,tak mě to stačí.Je výkonově asi někde uprostřed,tak jako celá motorka.Není to chopper není to naháč.Můžeš jet sám nebo ve dvou.Můžeš jet na hlemíždě nebo na rovince zatáhnout.Rozhodně ničím neurazí.
Snad jen ta přední brzda.Jednokotouč.Když ju zmáčknu,tak jakoby se rozmýšlela,jestli to myslím vážně a něco po ní chci.Zadní je dvakrát lepší,tak je doplňuju.Přece jen 300kg plus skoro 100 mojich asi dá zabrat.Trochu škoda.Nebo to ti kluci šikmooký dělaj schválně , abych se nepouštěl do žádných větších akcí ?Musím s tím počítat.Zajímalo by mě,jestli to jde nějak vyřešit,třeba měkčí desky nebo něco ?
Sedí se jak na židli a nohy mám na plotnách a plotny pro baťůžka.Další omezovač do zatáček.Ještě jsem si neškrt a čekám kdy to přijde.Trošku se mi svírá zadeček když to naklopím.Budu to muset prubnou někde na parkovišti,ať to mám za sebou a můžu se jít převlíct.Zkoušet to někde na výletě a pak jezdit s blátem na hřišti celej den mě neláká.
Radit nikomu nemůžu a zkušenosti nemám,tak nevím co komu psát.Snad jen,že hlavní a největší limit při výběru miláčka je v peněžence.Nová pro mě nepřipadala v úvahu.Hlavně se musí líbit.A musí se líbit mě.Je dobrý si poslechnout ostatní ,ale já nakonec podlehl hlasu srdce ,konta ,možností atd.Asi každý kdyby mohl,tak má doma mašiny 4. Do města ,do přírody,na dálky,na machrování.Jenže to je jen takové kdyby.Měl jsem v merku a líbí se mi V-MAX. Na to jsem neměl gule.Šel z toho trochu strach a jelikož se znám,tak jsem se viděl rozprsklej někde na chladiči polskégo kamiona-to jsem zavrhl.Pak se mi fakt líbí V-Rod od HD, a to je zas jiná pohádka.Tož tak.Až něco najedu a na něco přindu dám snad vědět.Ani nevim jakou fotku jsem nahrál,jelikož v PC mám chaos,snad jsem se trefil.Všude jen jakýsi kody a čísla.Snad to půjde změnit a přidat,ale včil už nestíhám.Asi bych to neměl tak ojebávat,ale nevim kdy se k tomu zas dostanu.

Květen 2019 :
Postřehy za 2,5 roku co jí mám.
Motorka bude stará letos 10 let. Má najeto něco kolem 28 000 km. Za tu dobu žádná závada ,ani porucha ,ani kolize a ani nic ,co by stálo za řeč.
Snad jen to ,že když jsem zastavil u pumpy pro cigára ,vypnul klíček a jal se vystupovat z motorky stylem - motorka na bok pozvolna padá , opře se o stojan a já švihnutím pravé nohy ladně vystupuji ze sedla , což byl původní záměr , jsem zjistil , že chybička se vloudila a já v půlce vystupovacího manévru zjistil , že jsem zapomněl vysunout stojan. Jenže ona ta mrcha je dost těžká a energie daná váhou a úhlem náklonu je větší než zvládnou mé mimické svaly a vytřeštěné oči udržet.Načeš jsem se začal kácet k zemi ve stejném úhlu s motorkou , levá noha se mi podlomila pod náporem třista kil a já udělal paralympijský kotoul přes levé rameno ,krovky zpět na kolena , a zastavil se o regál náplní do ostřovačů ,který právě vzorně vyrovnávala paní prodavačka. Potichu zděšeně vykřikla.
Zachoval jsem kamennou tvář i přes to, že jsem měl stále nasazenou helmu s tmavým štítkem proti slunci , postavil motorku na stojan , oprášil oděv rukavičkou jako že toto číslo patří do mého běžného repertoáru pro pobavení zákazníků na čerpačce , a šel spokojeně s hlavou vztyčenou jako by se nic nestalo po vzoru inspektora Cluseoa z Růžového pantera zakoupit nějaké kuřivo.
Jeden šroub se střihnul u stupačky a druhý ohnul.Zjistil jsem ,že to asi nebylo poprvé,jelikož šrouby byly každý jiný , tak jsem tam dal pevnostní.
Vloni jsem musel koupit nové gumy když měly najeto zhruba 22000. Vzorek by možná ušel ,ale dost ztvrdly a začaly praskat . Byly tam Dunlopy z výroby,tak už to chtělo.Aspoň vím ,že motorka z Itálie nebyla stočená , a co asi se dá na jedny gumy najet a že mi to gumy nežere.Jednak pro to ,že motorka nemá moc výkon a ani krouťák a taky brzdy jsou takové spíš spomalovací .Zásadně brzdím oběma,když potřebuju rychleji zastavit.Žádné změny v brzdách jsem nedělal jelikož jsem si tak nějak zvykl, ale přemýšlím o pancéřkách a měkčím obložení na předek až nastane čas nebo chuť.
Obul jsem na předek zase Dunlopku jelikož jsem ji kupoval dřív a zadek zkouším Shinko . Zdá se být dost dobrá.Kdybych o nich věděl dřív ,tak jsem ji koupil i na předek.Uvidím kolik najedu.
Jinak každý rok olej Motul 5100 10W40 a filtr. Jednou vzduchový f . a jednou výměna brzdovky.
Není to žádnej rychlík .Tachometrových 165 bude asi těch 155 max.Brzdy vlažné ale nezáludné , ale mohly by přitvrdit. Spotřebu nepočítám ,ale bude kolem 5-6 l,dle stylu jízdy.
Nejhorší jsou v létě kolony a uzavírky které nejde předjet ,protože vzducháč pěkně topí ze spoda ,když se nehýbe.
Motorka sedí dobře , spíš na kochačku ,ale někdy mě fakt štve ,že jsou ty plotny hodně nízko a pořád škrtám.Celkem často drhnu už i rámem pod plotnama kde mám přimontovaný ochraný rám.Je to pěkně ohoblovaný a občas to už kopne a to je už o průser.Určitě by to motorka dala ,být výš stupačky a zatáčky by šly projet rychlejš.Na druhou stranu je to pro mě zpomalovač a vím že musím zvolnit.
Dá se pohodlně ujet spousta kilometrů , ale mě začne bolet kostrč ,proto že sedačka pozvolna stoupá a tím pádem tlačí na kostrč.Dávám max 100km přestávku na kafe a cigáro a prokrvení zadnice.S ušitým sedlem by to bylo v poho.
Mám jí více méně v sérii a kašlu na uřvaný výfuk,ikdyž se mi to líbí,ale poslouchat to pořád bych nemusel a v na západ od nás už za to rozdávaj pokuty a berou techničáky , tak na to prdím.
Jen jsem namontil usb zásuvku s držákem na mobil , alarm s dálkovým , to všechno přes vypínač protože to vybíjelo baterku.

Warmachine
Warmachine napsal 02.08.23 v 10:35 10b.

Krásná mašina .. co delší cestování s takovým výkonem? Hledám nějakého choppera/cruisera za slušnou cenu.

šejdaM
šejdaM napsal 21.12.22 v 19:44 9b.

šlehator
šlehator napsal 11.05.19 v 16:24

Zdar.Dřív jsem tu zprávu neviděl.
Poslal jsem ti to dnes v diskuzi.
Kdyžtak se ozvy...Kdyby to nestačilo,nebo nebylo vidět.
Ať se daří

Midnightstar_950A
Midnightstar_950A napsal 07.05.19 v 19:30

Zdravim, mam také Yamahu midnight star 950A původem z USA a úředníci mi nechcou vystavit české papíry protože nemohu nikde sehnat 4 údaje a už nevím kde hledat, můžete mi je prosím zaslat z technicaku?
Jsou to tyto údaje:
Emise: přepis EHK OSN.
Směrnice EHS/ES.
Vnější hluk vozidla stojícího a za jízdy,
dekuji s pozdravem Marcel Ingr

Midnightstar_950A
Midnightstar_950A napsal 07.05.19 v 19:25 10b.

Jsou to tyto údaje:
Emise: přepis EHK OSN.