Yamaha XT 660 Z Tenere (2009)

Vlastník krysoid
Vloženo 10.9.2020
Aktualizováno 29.8.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 14 záznamů

Strider
Strider napsal 22.08.21 v 22:15 10b.

pekne napisane

Guga
Guga napsal 26.04.21 v 19:51 10b.

Hezky pěkně ty

-Jandys-
-Jandys- napsal 13.11.20 v 18:58 10b.

super Tenerka,pro mě vizáží i barvou a taky dobře sepsána recenze.Jasně někomu sedí to jinému zas tamto.V moto světě to je v časté diskuzi kdo a co.Dřív jsem míval stejné ambice a hledal jak co vylepšovat a taky se učil a učím dodnes jezdit v terénu, no prostě tak abych se v pořádku zas vrátil Je opravdu dobře že tě "Terka" baví. Víš ty jednobuchy mají něco v sobě, i já se s ním dobře bavím, jsem odchovaný u DR.Tak se třeba někdy potkáme a přeji fajn zábavu

krysoid napsal 11.11.20 v 18:39

ProsteOff,VB79,cunado,Mann.Díky borci.
Už pracuji na videu z offu,ale chce to víc materiálu.Davá mi to čím dál větší smysl čím víc jezdím off.Teď jsem koupil ostřejší pneu,sundal zadní stupačky,pořešil kryt sekundáru,dal o zub menší sekundár a je to top.Budu to muset sesmolit a dát do deníku ať je co číst

Mann
Mann napsal 08.11.20 v 09:32 10b.

Mně se XT 660 Z Tenere líbí pořád. Yamaha dobře věděla co pouští na trh Už jen fakt, že se vyráběla a prodávala 8-9 let hovoří samo za sebe Pod některé tvé odstavce bych se klidně podepsal Ať se práší od koleček

cunado
cunado napsal 19.09.20 v 11:53 10b.

Pěkně napsáno

VB79
VB79 napsal 14.09.20 v 14:22 9b.

ProsteOFF
ProsteOFF napsal 14.09.20 v 11:29 10b.

Super, ať slouží Jedno z mála poctivých želez. Měl jsem ji 2 roky, dal Kavkaz, několikrát letěl na zem a motorka vše ustála, nikdy nezklamala

Jasně budeš asi méně in pro určitou skupinu lidí ale není náhodou, že tyto motorky potkáš v každé prdeli ve světě. To konec konců dokládají i prodeje T7. Snad co se týče spolehlivosti, tak naváže... Zatím to vypadá slibně.

Srovnání typu, že Tenere je na tom váhově stejně jak GS jsou úsměvná. Konec konců každá umí líp něco jiného.

krysoid napsal 13.09.20 v 16:22

PEPEE01 O té mojí je tu toho taky mraky,proto jsem to pojal jinak.Mrzí mě tvé zklamání,bohužel nebude to hned.Chci aby to mělo hlavu a patu.Na začátku jsem na ní měl dorasované E-09,teď kvůli dovolené TKC 80,na podzim přijde něco ostřejšího.Přeci jenom v terénu jsou stěžejní pneu.Až potom to dám dohromady,s více najetým časem v "ostřejším" offu...Jak je chráněná,kolik toho snese a jak je obratná je tu toho celkem taky dost,ale vím o čem mluvíš.Když jsem o ní uvažoval,taky jsem přesně tohle hledal,proto to chci udělat pořádně i s nějakým videem.První fáze byla pro ty,co mají staré stroje,jako já kdysi a uvažují o Terce.Teď to bude pro tebe,jen vydrž

PEPEE01
PEPEE01 napsal 13.09.20 v 15:21

Krysoid: Tak fotku mam v avataru, ten je vidět, aniž bych měl veřejný profil. O moji motorce uz toho tu bylo napsáno jinými tolik, ze bych jen omilal to samé dokola a to nemám zapotřebí... Jezdím ve dvou po světě, ale můžu jen silnice, popřípadě pomaličku nezpevněné cesty. Proto zvazuji druhou moto jen pro mě. Takže jsem dle tveho úvodu čekal, ze u tebe vyzjistim vice info o tom, jak motorka jezdí v terénu, jak je obratná, chráněna, kolik toho snese apod. Jenže půl článku bylo o karburátoru a druhá o moznych poruchách. O tom toho vim víc nez bych chtěl , doma mi stojí ještě staricke XJR 1200. Proto ta moje první negativní reakce... Jednoustopou mam samozřejmě v odebírání a pravidelně sleduju. 660ku ale netestoval a se 700kou nesrovnaval. Takže se těším az doplníš info k motorce, která mě v současné dobe zajímá právě pro ten off. Diky

krysoid napsal 13.09.20 v 14:59

BRŮČA

Věř tomu,že bych překvapenej nebyl .Už pár motorek jsem si komplet vážil,tady jsem si vážil jen zavazadla.Představu mám,ale údaj je to pro mě naprosto nepodstatný.Tenere(a koncepčně stejné moto),respektive nové T700 je poslední cestovní enduro,možná ještě KTM 950/990,ale GS není cestovní enduro.Spíš takové SUV(bez úprav). Je pravda že to těžiště je u GS opravdu nízko,v tomhle má výhodu.Je mi jasný že spousta lidí považuje GS za top stroj a já střelil do černého.Tenere má plně natankovaná s náplněmi 208.5 kg GS 1150 v sérii 249kg Tak sem dej foto z váhy .Děkuji za schválení,opravdu mi dává víc radosti než GS,Varadero,V-Strom,TDM...Vzhled je subjektivní pocit,mě se 1150 nelíbí,1200GSA zase moc,stejně jako Tenéré.Taky přeji spoustu zážitků v sedle, protože o tom to hlavně je.Třeba se někde potkáme a můžeme porovnat off vlastnosti

krysoid napsal 13.09.20 v 14:21

PEPEE01 Divil by ses,ale mnoho lidí ani neví jak to pracuje,kolik to má části,natož jaký to má výhody/nevýhody.Není to technické srovnání vstřikování/karbec,jen takové moje povídání.Fotek mám málo,jezdím a nefotím,ale už na tom pracuju,neboj.A překvapit tě to mohlo,to věřím.Mě zase překvapilo že někdo kdo takhle komentuje má neveřejný profil,ani jednu fotku,natož něco napsanyho o moto ...Srovnání s T700 nemám,jen jsem na ní seděl,takže si netroufnu cokoliv říct.Spíš bych se podíval na Jednoustopou,obrázek si jistě uděláš sám.Díky,určitě s úpravama ještě nejsem u konce. Ať to jezdí

Brůča.
Brůča. napsal 13.09.20 v 08:49

Zkus si někdy než vyrazíš na výlet svojí plně naloženou motorku zvážit. Budeš hodně překvapen. Také hledám nějaké "cestovní" endurko...no, zatím mám jako jednu ze svých motorek starou 1150 GS a pár jednoduchých úprav (vyšší podvozek, 21"kolo, lehčí výfuk bez katu, otevřené sání a pod.) z bazarových dílů.
Yamaha bude mít natankovaná a připravená k jízdě cca 230kg, pětirychlostní jednoválec s vysoko položeným těžištěm...tímto je pro mě pasé.
Vysoce jí hodnotím za vzhled...a pokud tě jízda přináší radost, je vše v naprostém pořádku. Ať slouží a přináší radost.

PEPEE01
PEPEE01 napsal 12.09.20 v 20:22 9b.

Tak výhody a rozdíl mezi vstřikováním a karburátorem asi většina znás chápe už nějaké to desetiletí... Hodně jsem se těšil na fotky z toho offu, jak o něm neustále básníš, ale ani jedna... To mě dost překvapilo. A jen ze zvedvaosti by me zajímalo, jak velký je rozdíl ve spolehlivosti a robustnosti mezi tvoji 660 a novou 700. Jednu z nich bych chtěl jako druhou do garáže na výlety v jednom na východ. Každopádně motorku máš hezkou a určitě ti bude hodně dlouho sloužit a delat ti radost.