Kawasaki KLE 500 (2003)

Vlastník Mikesh666
Vloženo 18.8.2020
Aktualizováno 12.8.2021

Kawasaki KLE 500 univerzální motorka na ježdění kolem komína či na výlet kvůli malé nádrži se nehodí na dálkové tripy. Ale proto jsem ji nekupoval byla to jasná volba na ježdění do práce či na malý výlet :)

Motorka koupena od Soukromého majitele - Motocykl jsem koupil od soukromnika. Cena za moto ok ale některé věci co jsou spatne se ukázaly až časem při provozu.

Honda XL 600V Transalp: Za cenu kterou jsem byl ochoten akceptovat byly moc staré kusy
Jawa 350/639: Ceny moc nahoře ale je to prostě tak a navíc míchat benzín s olejem?
BMW F 650: Za akceptovatelnou cenu moc staré kusy a stav nic moc

První dojmy - Tuto motorku jsem poznal díky kamarádovi jinak jsem neměl ponětí, že kawasaki dělá fundura. Jelikož jsem byl bez mašiny 5 let tak jsem měl nutkání si nějakou pořídit. Ve hře bylo hodně motorek ale jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl pro Klepadlo. Rozhodlo, že mi ji kámoš půjčil a já měl možnost ji vyzkoušet. Ovládání motorky mi hned padlo do ruky krásně se vodí a jede kam přesně chcete. Do toho dostatečně výkonný motor a 6 rychlosti co chtít víc motorka se nebojí dálnic. Chybí mi kontrolka teploty chladící kapaliny jinak jsem s přístrojovou deskou spokojen vše je krásně čitelné. A pak se objevila na netu za krásnou cenu tak jsme s kámošem jeli na výlet a já si hned motorku odvezl domu:)

Motorku bych doporučil pro - Tato motorka je vhodná pro pohodové jezdce a začátečníky jelikož odpustí hodně chyb. A taky je vhodna pro ty co se nebojí se v motorce hrabat a něco si na ni i opravit :D

Doplňky na motorce - Kufr na helmu, držák na mobil, nabíjecí zásuvka s USB a voltmetrem.

Na motorce jsem neseděl 5 let. A hned po koupi jsem jel s motorkou 200 km domu. Byl to srpen 2020. Při jízdě domu jsem se s motorkou krásně seznámil a padla mi do ruky po pár kilometrech jsem si řekl jo to je přesně to co jsem chtěl. Motorka se krásně ovládá. Ovládací prvky hezky po ruce přístrojová deska krásně čitelná. Jen mi tu chybí teplota chladící kapaliny. Tlumiče mi přijdou docela měkké ale dá se to. Brzdy jsou nové motorka brzdí super všude se píše jak motorka blbě brzdí vůbec mi to nepřijde. Jawa 350 s bubnama brzdí na hovno ale tahle kawa ne :). Originální výfuk je hlučný akorát. Mechanická hlučnost motoru i převodovky je ok a motor i krásné hřeje to se bude hodit v zimě :D. Jinak 6 stupňová převodovka je moc fajn a motorka je variabilní dá se s ní blbnout i jet normálně. Při cestě domů mě potrapilo chlazení svítíci kontrolka mě trochu vylekala. Stalo se při skákání v koloně. Nakonec jsem zjistil že mi nespína ventilátor. Kolega z práce je autoelektrikar a tak mi motorku premeril multimetrem. Byly vyoxidovane 2 kabely na pojistkove skříňce. Vše dal do kupy a motorka chladí :) Pak mě akorát trápilo dobíjení bez světel motorka dávala 19 voltů a se světlama 12,5. Ještě že jsem s kolegou nainstaloval zásuvku na 12 voltů s voltmetrem jinak bych na to nepřišel. Vyměnil jsem regulátor dobíjení a je klid.
Motorka jezdí super akorát jsem pri poslední jízdě ztratil pravý podsedlovy plast a ne a ne ho sehnat. Ale koncem února 2021 se na mě usmálo štěstí.
Jeden pán z druhého konce republiky prodával komplet plasty za dobrou cenu tak jsem si udělal výlet a problém vyřešen.
Teď v březnu 2021 mi při prvním startu tekl karbec ale nakonec taky vyřešeno stačilo rozebrat a vyčistit a je klid. Prozatím jsem na Klepadle nakroutil od koupě cca 1500 km tak uvidíme jaké budou další zkušenosti. Ale vím, že jsem si vybral dobře za ty prachy prostě skvělá motorka.
Další zkušenosti rozepisu v deniku:)

Brumbaal
Brumbaal napsal 21.08.20 v 08:26 10b.

Parádní motorka jel jsem teďka na pár kusech a už jsem ji měl v přímým rozkolu s Transalpem a rozhodnul nakonec jen stav. Tak ať slouží

MarioV2
MarioV2 napsal 20.08.20 v 08:50 10b.

Vynikající motor a top univerzál motorka na poskakování po městě i krátké (nebo dlouhé) výlety kolem. Pořeš to chlazení a dobíjení, tenhle motor je chlazení háklivý a alternátor měl u některých sérii problémy. Jinak je spolehlivý a příjemný to tahoun. Dnes asi jediná přímá alternativa je ta Honda CB500X s 19" kolem nebo počkat až malý Versys vymění starou vysokootáčkovou 300ku za nový poněkud civilizovanější motor 400. Ať slouží!

nexus
nexus napsal 19.08.20 v 18:07 10b.

Škoda , že takové motorky se už nedělají