Suzuki GSF 600S Bandit (2000)

Vlastník nevo7
Vloženo 14.12.2018
Aktualizováno 14.12.2018

Poznámka: Motorku už nevlastním, ale chcem zhrnúť po rokoch tie pocity z nej, ktoré mi dávala /proste užívateľská recenzia/. A ak tie informácie pomôžu aspoň jednému budúcemu či súčasnému baikerovi, bude to úspech.

První dojmy - To bolo tak dávno, že fakt nepamätám. Ale veľa pri tom zohrala aj farba.

Motorku bych doporučil pro - Začiatočníkom iste. Ale dával by som veľký dôraz na váhu, dnes sú rovnako výkonné a ľahšie motorky /napr. XJ6S/.

Doplňky na motorce - Vymenil som len číre smerovky, zadné číre diódové svetlo, pridal klin pod motor, ten musí byť. Časom išli disky na bielo, nech to vynikne. A na turistiku pribudol zadný kufor, 12V zásuvka a vyhrievané rukoväte.

Ak to niekto nebude čítať celé, tak:
- výška jazdca 195 cm
- odjazdených 9 sezón
- 78k, to je dosť
- najviac jej sedia Metzeler Roadtec Z6
- určite to nie je stroj na jednu sezónu
- len ja som natočil 107000 km
- Boh vie, čo je s ňou dnes

Kde začať? Motorku som kupoval v roku 2007. To boli časy. Žiadne zhýčkanie netom či diskusnými fórami. Proste už vtedy 7 ročná motorka a mala len 19000 km /asi sa fakt málo jazdilo a aj málo jazdí/. Ale ťahala, vyzerala zachovalo a bola pekne modrá. Vždy to mala byť S verzia naháča, no proste správny výber. V podstate moja prvá motorka.

Technika
Mala len 78 koní, ale nikdy som nepotreboval viacej. Ťahalo to ako bolo treba. Moja najsilnejšia a jediná motorka, kde som rukoväť plynu nikdy neotočil na doraz. Malo to výkonu dostatok na turistiku /avšak len sólo/ a na rezké vozenie. Brzdy boli akurát, ale iste som si za tie roky na ne zvykol a nepotreboval som viacej. Ale priznám, že to už chcelo výmenu brzdových hadíc. Podvozok a tým krútenie sa dostávalo na svoje maximum pri prudkom brzdení, najmä z kopca. Čo mi dosť chýba pri súčasných testoch, je informácia o mieste pod sedlom. Motorky toho roku mali miesta dosť. Proste som tam musel dať lekárničku, originál náradie, multifunkčné náradie, zámok na kotúč a 12V zásuvku. Posedovo to bola vyhovujúca motorka. Ako prvý odišiel zadok, tak po 300 km, ale ak turistikuješ tisícky km denne, tak musíš a naučíš sa ako na tom obsedieť. Ďalšie trpeli zohnuté nohy, ale skôr išla myseľ na ten boľavejší zadok. Krk, ruky, ramená, nič z toho nebolelo, to bolo v pohode. Určite veľkým nedostatkom tej motorky boli svetlá. Proste slabé, jedna čočka nemohla dobre svietiť /snáď naháče na tom boli lepšie/. Dal som aj časom xenón, ale nič extra. Chválim plechovú nádrž, magnetický tankvak je pre mňa základ, čo i len na turistiku po kraji. Tento model nemal ukazovateľ paliva, ale dalo sa na to zvyknúť, proste to začalo kuckať, zmenil sa zvuk z výfuku a bol čas prepnúť na rezervu. Tá bola dostatočná, v kľude na 90 km. Spotreba bola malá, tak 4,5 l, pri celodennej diaľnici tak do 5 l. Ako som spomínal, vždy som chcel /a aj teraz sú to krásky/ model s S polokapotou. Na diaľnici na nezaplatenie. Zaľahnúť, helmu na tankvak a 140 km/h sa dalo ťahať 2 hodiny v kuse. Výfuk som mal originál, nikdy som nemal potrebu tam dávať laďák. Stačil mi aerodynamický hluk okolo helmy za celý deň, nie ešte ohučanie od výfuku. A základom každej turistickej motorky musia byť vyhrievané rukoväte, dával som Oxford, proste na nezaplatenie. V dnešnej dobe ide do popredia tempomat, nikdy som ho nepotreboval, bolo to pohodlné aj bez neho /i keď na aute ho potrebujem/. Plexi som mal originál a nikdy nebolo treba ho vymieňať, či nastavovať /ale netvrdím, že keby som to nevyskúšal s iným, že by sa mi to nezaľúbilo/. A polokapotáž s plexi slúži dobre pre prísavku navigácie.

Technická spotreba
V podstate sa dá napísať, že stačí do toho liať len benzín. Sú to spoľahlivé motory. Ale ak si chce človek nechať motorku dlhšie, vrátiť sa z každého výletu, tak musí sa jej aj venovať. Za tie tisícky kilometrov niečo spotrebovala: 3 reťazové sady, 6 sád pneumatík, raz repas prednej vidlice, rozvodová reťaz, spojka, brzdové platničky /vzadu až 3x/, nejaké tie sviečky. Zastavím sa u pneumatík. V podstate som menil každú sezónu. Vydržali tak 15000-17000 km, turistické dvojzmesovky. Mal som Pirelli Diablo Strada, Continental Roadattack 2, Michelin Pilot Road 2 a nakoniec 3 sady Metzeler Roadtec Z6 /najlepší pomer medzi cenou a výkonom/. Každé z tých gúm držali dobre aj na vode a až po stupačky.

Ešte pár údajov záverom
Motorku som predával s nájazdom 126000 km. Za deň som najviac dal 1250 km. Za sezónu najviac 23000 km. Turisticky nenaložená mala asi 235 kg, to sa dalo. Ale pri plnom kufri /55 l/, tankvaku /25 l/ a stane, už bola cítiť váha na mieste, pri otáčaní, pri posúvaní a hľadaní miesta na stanovanie. Základ je sa s motorkou dobre vžiť. Prvé sezóny len po krajine. Zahraničnú dovolenku som dal až na štvrtú sezónu. Potom odskúšané aj okruhy, no začínal som na Nordschleife na Nurburgringu. Tam som bol 2x, potom po 2x aj Slovakiaring a Brno /moc pekný okruh/.

A prečo som menil?
Chcel som zmenu zvuku motora. Rozmýšľal som o VFR800 či CBF1000, ale odradzovala ma ešte vyššia váha. Rozumný kompromis by bol Fazer8, ale neprišlo ani na to. Asi ma oslovil príchod Tracera 900 a bol som rozhodnutý, že na svoju postavu potrebujem cenduro, ktoré hľadám dodnes.

Světla78
Světla78 napsal 19.03.19 v 12:06

Pěkně jsem si početla a u Bandytky ještě nějaký čas asi zůstanu.Díky a ať najdeš moto, které ti padne do ruky

majery
majery napsal 12.02.19 v 17:36 10b.

Moc pěkně popsané a ten nájezd, super. Díky za reakci k mojí motorce. Hodně štěstí při výběru další lásky... https://img.motorka...s/smajlici/smile.png

Kuba310
Kuba310 napsal 24.01.19 v 21:17 10b.

Nádherný zvuk! Hodně štěstí při hledání další motorky!

dekel
dekel napsal 17.12.18 v 12:35 10b.

Ahoj, pekné čítanie ktoré mi pripomenulo moje začiatky. Môžem len súhlasiť . A rovnako ako teba aj mňa nakoniec oslovil Tracer

Čadil
Čadil napsal 14.12.18 v 18:17 10b.

bandit vyčerpávající a hezký popis