Suzuki GSF 600S Bandit (2001)

Vlastník ulort
Vloženo 18.2.2011
Aktualizováno 22.5.2013

Prostě bandit.. i více jak dvou letech a asi 13000 kilometrech mě dokáže příjemně překvapit.

První dojmy - Na motorku jsem si ze začátku zvykal tak 14dní až měsíc,manipulace na místě byla oproti 125ccm a následně 500ccm docela obtížná,také mi přišla dost těžká,byly to však jen prvotní dojmy.Vše rychle vymizelo a na motorku si každý rychle zvykne,ze začátku odpustí i nějakou tu chybu.Euforie ze zrychlení byla veliká,i dnes ještě stále překvapí svou akcelerací.

Motorku bych doporučil pro - Bandit je vhodný pro pořádný chlapi :-D v jakémkoliv věku,mašina je to dost mohutná a taky celkem těžká.Je vhodná na klidnou vyjížďku i na ostřejší jízdu.Není to žádná raketa,ale náklaďák předjede velice rychle.

Doplňky na motorce - Jediný doplněk je 12V zásuvka umístěná v plastu u řidítek(kabely tažené přímo z baterie,pečlivě vyvázané,aby se příliš nezahřívaly od motoru).

Nemám příliš zkušeností z jiných strojů,takže mé názory nemusí být příliš objektivní.
Co se týče jízdy,v nižších otáčkách je bandit hodný,skoro čtvrtunový kotě.Jakmile se otáčky dostávají ke hranici 8-9 tisíc,začíná docela rachot.Nelze tuhle motorku rovnat se supersportama,ale rozjet se na nějakých 215km/h umí taky.Nad 170km/h už ten nárust výkonu není takovej.

Spotřeba na delší klidně vyjížďky se dá srazit někam nad 5 litrů(okresky 100-120),běžně ale jezdím tak za 6 - 6,5 litru,je to holt karbec :o)

K brzdám je toho řečeno všude po forech si myslím dost,žádná hitparáda to není,je to prostě těžká kráva a když veze na sobě dalších 100kg,je potřeba prostě předvídat,kdo ti vjede z vedlejší a ohrozí tě.

Co se týče motoru,je to držák.Před nějakými 8-9 tisíci bandita servisoval Filous(tímhle mu děkuju),dělali se ventily,karbece,výměna komplet spojky,spojkového lanka,brzdovky a dalších drobností.Motor šlape jak hodinky,startuje i po zimě hned,nikdy nebyl problém.Leju do něj pravidelně(většinou to vychází po každé sezoně)castrol GPS 10w40 a jsem spokojenej.

Co se týče cestování - motorka není moc stavěná na cestu do Chorvatska :o) po cca 200-300km jsem z motorky dost rozlámanej,asi podobně jako kamarádi na SVčkách.

Jízda se spolujezdcem jsou pro mě docela harakiri motorka o poznání hůř brzdí a ovladatelnost je taky složitější,možná je to ale mnou a ne motorkou.Batůžek je většinou odrovnanej ale dřív než já.Budu to nejspíš řešit přešitím sedla.

Pod sedlo se vejde klasicky nářadí,výstražná vesta a lékárnička,antipich se musí vejít někam do textilu na nádrž ap.

Na motorce mám momentálně nové obutí,najeto asi 500km.Na předku dunlop qualifier 2 a na zadku qualifier 1(je staršího data výroby),přiznám se,že jsem koukal především na cenu,ale kupodivu mi naprosto vyhovujou.

Jak to tak bývá,tak mě motorka nechala hned po koupi,samozřejmě baterie která byla údajně těsně po záruce byla už tak půl roku po smrti,pouze před prodejem nabitá.Vyřešil jsem gelovkou od yuasy a naprostá spokojenost,Mám jí přes dva roky.Asi 1500km po koupi začala klouzat spojka,což mě také velice potěšilo :o) přišla na řadu výměna.Měním olej klasicky po 6000km,olejový filtr nechávám většinou na dva intervaly.K filtru není zrovna dobrý přístup,ale dá se to.Vzduchový filtr vyfoukám vždy po sezoně v práci.Nájezd na něj počítám tak 15-20 tisíc.Svíčky měním podle manuálu po 12tisících,ale nepochybuji,že by vydrželi ke 20tisícům.
Co se týče spotřeby oleje,během intervalu výměny(6000km) si motorka vezme tak mezi 0,3-0,4 litru oleje,což beru jako pozitivní hodnotu.

---
Tak bandit dne 22.5.2013 šel z domu konkrétně do západních Čech.Musím říct,že do lepších rukou vážně jít nemohl.Ať Vám slouží a mnoho šťastných kilometrů pane V.

Lubos92
Lubos92 napsal 19.04.14 v 09:41

Pěkná .

Sphere
Sphere napsal 06.09.11 v 07:46

rozumné názory a bandit v hezké modré barvě 10b!

Malus-Animus
Malus-Animus napsal 08.06.11 v 12:36