Suzuki VL 1500 Intruder (2005)

Vlastník mario7486
Vloženo 12.10.2018
Aktualizováno 9.10.2019

Splněný sen, velký těžký parník s nádherným zvukem a dostatečnou silou i pro jízdu ve dvou. Ideální na vyčištění hlavy :o)

Motorka koupena od Prcek307 (Mělník) - Super férové, profesionální a velmi vstřícné jednání. Ještě jednou díky.

Yamaha XV 1600 WildStar: cenově nad stanoveným limitem, všechny poměrně daleko
Kawasaki VN 1600: v době kdy jsem kupoval, žádná v požadované barvě a výbavě

První dojmy - První dojem byl nepopsatelný. U prodejce jsem už na začátku těžko maskoval nadšení, aby to nevypadalo že bych ji s radostí koupil třeba i s jedním kolem a půlkou motoru :o) . Po nastartování a první testovací jízdě už bylo rozhodnuto. Na tváři se vytvořil velký "rohlík" a já věděl, že bez ní neodjedu. Měl jsem velké štěstí na velmi udržovaný kousek od předchozího majitele. Motorka hezká a pravidelně servisovaná.

Motorku bych doporučil pro - ne pro úplného začátečníka, vhodná pro řidiče hledající spolehlivý silný cruiser klasického vzhledu, pro pohodovou jízdu i na delší vzdálenosti bez potřeby trhat rychlostní limity

Doplňky na motorce - laděné výfuky Silver Tail, kožené boční a zadní brašny, plotny pro spolujezdce, přední padací rám, opěrka spolujezdce, momentálně sundané přídavné světla,...

Sen o velké motorce byl u mě snad už od mimina. Moje motocyklové začátky byly asi podobné jako u ostatních. Před "papírama" jsem na místních zpevněných i nezpevněných cestách proháněl dvojici "fíkusů". Občas jsem si samozřejmě nabil nos, ale to k začátkům prostě patří a čím je člověk mladší, tak má menší pud sebezáchovy. V 18 přišli po traktoru konečně papíry na auto a motorku do 35kW. Hned vzápětí jsem pořídil první stroj na značkách. Zachovalou Jawu 350/354 typ 06. Tedy přechodový typ mezi kejvačkou a panelkou. Na této motorce jsem najezdil za zhruba 10 let opravdu mnoho kilometru ať už do práce či za zábavou. Moje první motorka která mě toho dost naučila ať už na silnici, tak i v dílně, ale to hold k Jawám patří. Postupem času jsem začal pokukovat po velké dospělé motorce a tak jsem si dodělal řidičák na neomezené "A-čko". Několik set kilometru jsem odjezdil na půjčených motorkách a motorkách v motoškole. Začal jsem vybírat styl, značky a typ. Samozřejmě jsem začal šetřit, avšak bohužel vždy se našlo něco, co dostalo přednost jako např. koupě auta, přestavba bydlení, oprava auta, apod. V letošním roce jsem se však konečně už dočkal a již k našetřeným penězům jsem přihodil značnou část za prodej mojí Jawičky. Jelikož nejsem vyznavač supersportů a mám raději poklidnou jízdu, tak po dohodě s manželkou jsme se shodli,že náš nový přírůstek do rodiny bude cruiser. Nejdříve jsem dlouze pokukoval po Vulcanovi 900, avšak po radách kamarádů a přečtení mnoha recenzí a článků jsem usoudil že půjdeme vejš. Nejsem úplný "vyžlátko" a rádi bychom jezdili ve dvou. Finální výběr se tedy zúžil mezi VL1500, VN 1600 a XV1600. Po delším prohlížení inzerátů a objíždění motobazarů se jednou objevil krásný kousek VL1500 do dvou hodin od domu. Sotva se inzerát objevil, hned se volal a bylo dohodnuto. Měl jsem štěstí na super předchozího majitele a krásnou servisovanou moto s mnoha doplňky. Jelikož jsem nikdy na podobném "parníku" nejezdil, tak respekt byl samozřejmě obrovský. Velký krouťák a poměrně velká váha. Musím tedy uznat, že o manipulaci na místě jsem četl doslova horory a všichni to přirovnávali k fitku. Mě osobně to tak hrozné nepřijde, ano těžká je ale tragédie to není a po rozjetí je váha pryč úplně. Rozjezdy a zatáhnutí za plyn je u této moto hodně návykové. Na tuto váhu krásný zátah a super zvuk z laděných výfuků. Respekt samozřejmě trvá, ale poměrně rychle se spolu sžíváme. Neměl jsem mnoho předchozích zkušeností s takto silnou motorkou, ale pokud člověk jezdí hlavou, tak zvládnout se dá ledasco. Pro ty co úplně začínají bych ji ale asi nedoporučil. Já nabral poměrně dost základních moto zkušeností na "fíkusech" a kejvačce a co se týká jízdy v provozu, tak ročně najedu až 40 tis. km v autě. Ano člověk musí předvídat, dobře číst silnici a kde to nezná nebo nevidí, tak nebláznit. Před koupením této motorky u mě byly nějaké pochyby jestli to nebude nad moje síly, ale nyní po několika set kilometrech vím, že to bude ok. Motorka jede super jen na brzdy si člověk musí zvyknout, protože ubrzdit ve dvou plně naloženou i 500 kg dá někdy zabrat a je třeba s tím počítat. Každopádně já mám r.v. 2005, kde už jsou ve předu dva kotouče a ta brzdí o poznání líp než starší modely. Nevýhodou může být menší nádrž jen na cca 14l, tj. dojezd lehce přes 200 km.

Veson
Veson napsal 17.10.18 v 11:01 10b.

Už jen třásně a čepičku ventilku ve tvaru lebky a bude dokonalá

Lucky_Boy
Lucky_Boy napsal 15.10.18 v 19:53 10b.

Parádní strojovna, hodně pohodových km. . Na vyšší hmotnost si zvykneš rychle, to je v pohodě

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 14.10.18 v 22:36 10b.

dobrá volba chlape. Přeju hodně spokojených km jak tobě tak tvé manželce ( na komentáře některých blbečků nehleď neví o čem je řeč ).
Tak zdar a ať se vydaří příští sezóna a nejenom ona .

mario7486
mario7486 napsal 14.10.18 v 19:11

Všem díky za reakce a pro boneshaker jeden koment. Jo jede to dost dobře. Máš sice pravdu, že manželka se zatím bojí, protože na motorkách nikdy před tím nejezdila ani jako baťůžek - takže s ní pomalu, ale myšleno to bylo úplně jinak. Cruiser z podstaty není stroj pro lámání rychlostních limitů a co jsem hlavně mylsel tím vyklidněným jezdcem je to, že tato motorka má sil na rozdávání, navíc je dost těžká a nějakého nezkušeného divočáka který poletí "bez mozku" by mohla dost potrapit. Nic víc v tom nehledej a příště neurážej.

boneshaker
boneshaker napsal 14.10.18 v 17:13 5b.

Netuším proč pro vyklidnene jezdce. Ono to nejede? Nebo se bojíš? Nebo Té stará mlátí do zad, kdykoli jedeš víc jak 80?