Suzuki VL 1500 Intruder (2004)

Vlastník Petasek69
Vloženo 8.1.2017
Aktualizováno 27.12.2017

Nastal čas přejít na větší, i když s tou současnou byla dosud jen spokojenost

Yamaha XV 1600 WildStar: Intruder mě více vyhovoval posezem

První dojmy - Velká, těžká mašina,první jízda s velkým respektem, během pár kilometrů si mě ale získala .

Motorku bych doporučil pro - Jednoznačně pro ty, co upřednostňují klidnou a pohodovou jízdu.

Doplňky na motorce - Plexi, kufry, světelná rampa,opěrka,nosič,chlastáky...

Vzhledem k tomu, že většinu vyjížděk mám za sebou baťůžek, naštěstí sdílí tento koníček se mnou, nastal čas se poohlédnout po silnějším a hlavně větším stroji. Zkoušel sem i Goldwing 1500 a i když je to opravdu luxusní stroj, nějak sem z jízdy na něm neměl ten správnej požitek, spíš se jízda podobala pocitu z auta...Wildstar 1600 mě zas pocitem z jízdy nejvíc připomínal jízdu korytem na dřevěné kládě - toto rozhodně nemyslím jako urážku tohoto stroje. Když už padla definitivní volba na Intrudera, začal výběr . Po několika zkušebních jízdách bylo jasné, že předchozí model s jednou kotoučovou brzdou vpředu nee. Prostě to nebrzdí. Při hmotnosti motorky 340 kg + nerez doplňky + téměř 180 kg živé váhy ( ve dvou ) + napakovany kufry...rači ty dva kotouče vpředu Je to mamut.
Ovladatelnost na místě je díky hmotnosti trošku horší, ofšem po rozjetí je to úplně o něčem jinym, motorka je při jízdě naprosto jistá, drží stopu jak kdyby jela po koleji, navíc je velmi pohodlná.
Je to poctivej kus železa, tam kde by člověk očekával plast je ocel, kde by čekal plech je odlitek...prostě váhou se zde rozhodně nešetřilo.
Ofšem už při první údržbě tohoto stroje sem zjistil, že nic není jak vypadá. Konstruktér této mašiny musel být buď obdivovatelem Picasa, nebo byl upně sjetej. Misto nádrže airbox, nádrž pod sedlem, baterka na nejvic trpícím místě = za přednim kolem před motorem, když se chce člověk dostat k nářadí, musí si vedle motorky lehnout, páč je skříňka na vercajk u kardanu za motorem.Jak se dostat třeba k zadni svíčce, to zde ani nebudu popisovat abych neodradil případné zájemce o tento stroj
Jelikož sem ju koupil na podzim, a loni se nějak rychle ochladilo, stihl sem vyjet jen pouhé tři nádrže ale i při tomto nízkém počtu kilometrů jsem přesvědčen, že je to to pravy ořechovy, co sem hledal.
Po odjeti další sezóny se mi potvrdilo, že tato motorka je velmi pohodlná i na delší trasy, a to i pro batůžek. Téměř pětset kilometrů na jeden zátah a člověk po sesednutí může normálně chodit 😉. I při její hmotnosti, osedlání dvouma lidma a značnou bagáží se vede po silnici úplně lehce . Po prvních delších vyjiždkach sme akorát upravili sklon opěrky a taky byla n amontovana na řídítka napájecí zásuvka na tel.a navigaci. Toto se ověřilo jako velmi dobrý nápad hlavně když sme projížděli Slovensko , kde uzavřou silnici ale objížďka nijak vyznačena není. Jinak , třeba výjezd na tomto mamutovi serpentynama nahoru na štrbsky pleso. ...nezapomenutelný zážitek.

Bágio1969
Bágio1969 napsal 27.12.17 v 20:48 10b.

Hezký obr kočár, hodně štěstí.

greydog
greydog napsal 09.01.17 v 19:07 10b.

žižala.
žižala. napsal 09.01.17 v 18:11 10b.

Supr strojovna.

PSanec
PSanec napsal 08.01.17 v 20:18 10b.

Suzuki je moje srdeční záležitost,vlastním Suzuki Inntruder 1400VS model 1994 koupený jako nový.Tvůj Intruder je modernější a více do cestovna,ale velmi pěkný.Mnoho šťastných km na kochačku.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 08.01.17 v 19:49 10b.

Parádní kousek ,přeji pohodu v sedle.