Peugeot Metropolis 400 (2018)

Vlastník absolom27663689
Vloženo 17.7.2018
Aktualizováno 26.3.2019

Metropolis je prostě "jiná" motorka. Nestane se vám, že by jste se projeli a nikdo by si vás nevšimnul i když nemáte řvoucí výfuk k ohluchnutí a rychlost 3x nad povolenou.

Motorka koupena od FIRMA:Jan Konečný - Motogaráž (Český Těš

První dojmy - Super, zvláštní pocit při pokládání do zatáčky, ale jinak na první šup to padlo do ruky a je to zábavná jízda. Jen je potřeba si dávat pozor na rychlost, i kdyz je to skůtr není problém na zelenou za křižovatkou zjistit že už jedete 90km/h.

Motorku bych doporučil pro - Motorka/skurt je vhodný pro všechny kdo si chtějí užít zábavu a nemít při tom řidičák na motorku. Na ceste to skvěle sedí, chová se to jako motorka, 130km/h to udelá i ve dvou, tak že není důvod nezačít jezdit. Navíc i po dlouhé jízdě z toho slezete a neodpadnete jako ze supersportu :)

Doplňky na motorce - Motorka doplněna oproti originálu (foto viz. galerie)
- GPS TomTom Rider 420 EU-Lifetime
- novy drzak na GPS pod sroub zrcátka
- kufr
- přední a zadní kamera + DVR
- profesionální sledovací systém

Jízda již po všech možných cestách, ale stále super pocit.
Při rychlejší jízdě je nutné mít ochranný štít zvednutý na max. nahoru, jinak nepříjemný pocit. Po zvednutí stítu je vše super a jede se jak v bavlnce, jen na dálnici pokud chytnete špatné proudění vzduchu za autem, tak to trošku tancuje, ale nic divokého.
Na nerovnostech to sedí dobře, i když jsem si musil zvyknout hlavně v zatáčkach na jiný přenos nerovností do řidítek než jsem byl zvyklý na motorce. Ale musím uznat, že v zatáčce daleko stabilnější nez motorka (hlavne pokud najedete v zatáčce na rozjetou mrtvolu na cestě).
Musím říci, že Metropolis je podle mne skvělý. Jsem nadšený z toho jak je agilní při jízdě jak ve městě tak i na okrskách či dálnici. Jasně není to na honění se se supersporty, ale také není problém se jich držet a nezdržovat, pokud jedou jen trochu slušně podle předpisů.
Zajímavě to vyjádřil známý se Suzuki VL 1500 Intruder
"Si tak říkam, měl bych přibrzdit, abych ti neujel a najednou zjišťuji, že mne predjíždís a mizíš mi do kopce a nejde tě tak lehce dojet".

Spotřeba mi vychází při mém stylu jízdy se spolujezdcem za prvních 2700km zhruba na 5,3l/100km, ale po tom co jsem jel sam dalších 250km tak mi průměrná spotřeba klesla na 4,5l/100km. Dlouhodobou průměrnou spotřebu jsem od začátku jestě nemazal.

Postřeh z cest. Jsou motorkáři, kteří okázale dávají najevo, že tohle motorka pro ně není, naopak je spousta motorkářů co vás pozdraví dříve než zvednete ruku a na pumpě příjdou i pokecat co to umí a co to je.

Jedno poučení po této zimě, při bezklíčovém startování je potřeba opravdu baterii buď odpojit (při sledovacím systému nelze) nebo dát na udržovací nabíjení na nabíječku.
Ukončil jsem sezónu 20.12.2018 a začal 23.2.2019, bohužel za tuto dobu mi bezklič vymlátil baterku na 5V a tak holt nová baterka po necelém roku provozu.
Poučil jsem se a už mám kromě nové baterky YUASA YTX20CH-BS také nabíječku EXTOL 9stupňová autonabíječka řízená mikroprocesorem, 8A, EXTOL PREMIUM, snad další odstavení přežijeme :D

Metropolis
Metropolis napsal 12.04.21 v 14:36 10b.

absolom27663689
absolom27663689 napsal 15.01.19 v 00:20

Uz aby byla brecka a snih pryc. Sice jsem tyden pred vanocemi jeste brazdil cesty, ale uz mi to zacina chybet...
Uz je i kufr + predni a zadni kamera, az bude cas a pocasi, provedu nalesteni a nafotim.
Tento rok zvazuji, ze asi necham vymenit variator, protoze ten originalni nema uplne pekny projev, pokud clovek potahne za plyn pri rozjezdu :)

gumidek007
gumidek007 napsal 16.08.18 v 15:44

gumidek007
gumidek007 napsal 16.08.18 v 15:44 10b.

absolom27663689
absolom27663689 napsal 15.08.18 v 09:17

Co se doplnku tyce, pri prvni servisni kontrole mam domluvenou montaz kufru a doma mi uz lezi 2-kamerovy FullHD system s DVR pro motorku.
A to bude asi vse, co budu potrebovat :)