Kawasaki Ninja 250R (2009)

Vlastník NiLu
Vloženo 4.6.2017
Aktualizováno 16.9.2020

Vysněná motorka, takže veliká spokojenost. Do začátku skvělá volba.

První dojmy - Úžasná, prostě zelená Kawa, co víc napsat. Když je to něčí sen, tak je člověk vždycky spokojený. Na ulici není človíček, který by se neotočil za touhle zelenou kráskou. Je to sice 250tka, ale na první pohled vypadá jak 6stovka a to se mi na ni líbí.

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykl bych doporučila pro úplné začátečníky, pro postavy menšího vzrůstu (měřím 165 cm a naprosto vyhovující) a nebo i pro zkušenější jezdce, kteří si chtějí i trošku zablbnout.

Doplňky na motorce - 24.2.18
Padáky Rutan byly úspěšně namontovány. Sedí přesně do výřezů kapotáže, takže veliká spokojenost. Jen doufám, že je nebudu muset "využít". Pokud se to stane, tak budu hlavně ráda, že je kapotáž stále jako nová a neutrpí žádné škrábance.

3.4.18
Přední destičky už byly sjeté, co jsem si Ninju koupila a tak jsem se rozhodla, že si na předek pořídím nové. Zavolala jsem pánovi, se kterým je skvělá spolupráce a do dvou dnů byly na místě, díky. Takže nové destičky Brembo se už zahřívají.

14.4.18
Zelené proužky na ráfky jsou na kolech. Proužky včetně aplikátoru šli krásně nalepit. Je to moc hezký estetický doplněk. Motorka vypadá zase o něco lépe.

15.4.18
Dorazila mi i brašna na sedlo Qbag 8l a tak jsem ji také přidělala na tzv "plotnu", abych jí mohla vozit na vyjížďky. Praktická věc a moc si ji pochvaluji. Myslím, že vzhledově nevypadá krovka motorky vůbec špatně.

13.7.17
Technická je za mnou, uff. No, bylo to jen tak tak. Když jsem tam přijela, tak mi řekli, že mě nevezmou, že mají plno. Hm, měli ten den do 17 hod a v 15:35 mi řekli, že mají plno. Tak jsem si řekla, že na ně musím přitvrdit. Po menší debatě mě servisák řekl, že mě tedy vezmou. Po mě tam šel ještě nějaký pán, ale ten už měl fakt smůlu, když vyšel ven, tak říkal: "Oni mě s klidem vyhodili! " Byl dost naštvaný, rozhodně ho chápu, zažívala jsem to samé, než jsem si dupla.Potom jsem si vyseděla ještě 15 minut, než jsem šla na řadu a za dalších 15 minut jsem odjížděla spokojená, jak to všechno hezky klaplo, ale nemuselo. Jsem ráda, že STK je za mnou, yes!

Kawasaki Ninja byla vždycky mým snem, už od 15 let. Bohužel (Bohudík!) jsem si papíry udělala až teď, v 25 letech. Chtěla jsem si je udělat s papíry na auto, ale naši se o mě báli. Nevadí, papíry už mám a začnu si užívat svoji vysněnou Ninju. Jednou to snad dopadne a pořídím si silnější Kawu, chtěla bych šestistovku.

Aktuální vybavení: k 19.7.18
Boty: SIDI Fusion Lei
Termo oblečení: Rebelhorn
Nákrčník: Revit

15.10.17
Na podzim zakoupen Obal na kombinézu od Psi s ramínkem. Parádní věcička na uskladnění kombinézy během zimy! Nepráší se na ní a je vyvěšená.

K 26.6.2017 obuty nové pneumatiky Michelin Pilot Street Radial.
Velký rozdíl oproti těm původním, (Kawa měla doopravdy ještě obuté ty původní, z výroby - nechápu předchozí majitele, jak na nich mohli vydržet jezdit...)

1.10.2017
Zakoupeny motostojany - super věc, doporučuji. Když ne oba, tak kupte alespoň ten zadní. Přední mám na tlumiče a zadní na kyvku.
V garáži motorka zabere méně místa, šetří se gumy a stojánek. Následné čištění je hračka, jako např. skvělé protočení kol apod.
Veliká spokojenost. Ninja má přes zimu své místo v garáži, na parádních stojanech.

Co se týče samotné motorky.
Motorka je skvělá na silnici, krásně se vede, cítí se každý její pohyb. Je to taková hračička. Měla jsem možnost řídit i silnější mašiny, tohle je ale úplně o něčem jiném. Člověk musí hodně často řadit, je to 250tka. Není to jak na silnější mašině, kde zařadíte kvalt a ten táhne, až kdo ví kam, bez řevu, tady se musí řadit častěji. Ale o tom to je, hn hn hnnn. Už teď vím, že to bude chtít v budoucnu silnější mašinu, ale rozhodně nelituji této koupě! Když ještě není člověk tak vyježděný, vřele doporučuji. Ale loučení to nebude jednoduché - je nádherná! Na 250tku hodně povedený design, až bych řekla, že nejhezčí z momentálně nabízených.

Sedadlo spolujezdce je dcl nešikovné. Nejsou tam pořádné úchyty a spolujezdec se musí držet jezdce. Je tam pouze popruh, za který se spolujezdec moc nepodrží. Prozatím jsem spolujezdce vést nezkoušela. Zatím si to nerisknu, chce to čas.

Ninja nemá kontrolku stavu paliva, takže nevidíte, kdy už bude potřeba natankovat. Stačí si ale hlídat najeté km a je to ok. Nádrž pojme 16l paliva, takže vím, že ujet nějakých 350 km na jednu nádrž je naprosto v pohodě. Už několikrát jsem to vyzkoušela a bez problému.

Brzdy jsou ostré a reagují na hned. Chce to cit, aby člověk neskončil na zemi. Ve předu je "pouze" jeden kotouč, ale plně dostačující.
Co se týče úložného prostoru, tak ten je hodně malinký, pod sedadlem spolujezdce. Mohl by být o něco větší, ale na delší vyjížďky to jistí brašna na krovku, případně batoh.

Na silniční botky SIDI jsem si po jedné sezoně parádně zvykla, i když mi to dalo. Jsou vyztužené a tak to chce natrénovat ten cit, při řazení a vůbec. Jako všechno, chce to trénink, ale když se chce, všechno jde.

Jen pro zajímavost - Chtěla jsem kombinézu v zelené barvě, jak jinak, prostě, aby mi ladila k motorce. Procházela jsem si e-shopy a nikde jsem na žádnou zelenou kombinézu nenarazila. Ehm, narazila, ale ty byly v pánském provedení, mimochodem, moc moc hezký. Pak jsem narazila na jeden e-shop u Mladé Boleslavi, kam jsem se po dohodě vydala autem a po vyzkoušení mi bylo nabídnuto, že mi kombinézu nechají v zelené kombinaci ušít. Neváhala jsem a kombinézu si objednala. Ušití trvalo cca měsíc a půl a jelikož byla ještě zima, čekání mi nevadilo a vyplatilo se. Kombinéza mi skvěle padne a jsem s ní maximálně spokojená. Vše dle domluvy a požadavků - veliké díky jednomu skvělému prodejci.
Kombinézu jsem ošetřila balzámem k tomu určeným a musím říct, že je velice poddajná a hezky změkla. Člověk se cítí uvolněněji a i líp se mu jede. Paráda!

SEZÓNA 2017 JE ZA MNOU!

Tak, sezona 2017 je za námi a já jsem s mojí Ninjou nalítala 2 500 km. Není to moc, ale když si vezmu, že jsem člověk, který se věnuje více koníčkům (inliny, kolo, běh), tak to zase tak špatné není.
Přála bych si, abych najezdila více km, ale to by mi muselo být 18 a musela bych být sama. To si myslím, že bych těch 10 - 15 tisíc, možná i víc, za sezonu najezdila. Co se týče letošní sezony, tak naprosto bez problémů! Hlavní je, že všechny výlety byly bez úrazu. Jinak parádní svezení a nemůžu se dočkat nové sezony...

Nějaké postřehy:
Pár nových, nachytaných postřehů by bylo a jsem za ně moc ráda.
Např. Nejúžasnější věc pro mě, když jedu a potkávám ve městech malé kluky, jak jdou po chodníku nebo jedou i na kole a mávají na mě a mají palce nahoře a nemůžou se na mě vynadívat, to je prostě bomba! A když jim vrátím zamávání nebo vezmu trošku za plyn, skáčou, jak nejvýš můžou, jsou unešení. Není nic hezčího. Když jsem byla malá, dělala jsem to samé. Přesně vím, jak se ti kluci cítili a já byla pod tou přilbou vytlemená, stejně tak, jako když jsem byla malá. To mám pak hnedka lepší náladu. Díky vám, budoucí možná motorkáři!

Nebo, když zastavím na přechodu. Chodci přejdou, zastaví se a otočí se na mě, jak se rozjíždím. Když před sebou nemám auto, přišlápnu to a to jim hnedka naskočí ten úsměv na tváři. Jsou to třeba snílci, jako jsem byla já a nebo se jen neodváží na mašinu sednout. Hned má člověk radost, že tu jsou možná i další následnici a lidi, kteří mají motorkářské srdíčko Jen ještě tu odvahu!

Nebo mám také postřehy, jak a kde ne-zastavovat, myslím tím - štěrk a místa v kopečku, na krajnici silnice, když je potřeba. Člověk si dává pěkného majzla, aby si dobře došlápnul!
Třeba už nikdy nebudu zastavovat za deště, v hodně mírném kopečku, v motorkářských pogumovaných botách, před garáží. Kdybych vedle sebe neměla náš vlek se střechou, motorka by mě zavalila, díky bohu za to, že tam stál! Díky taky taťkovi, který byl zrovna poblíž, jinak bych tam byla zaklíněná, ještě teďka. Ono se řekne, jenom 250tka, ale v téhle situaci je úplně jedno, kolik ta mašina váží.

Tech postřehů je mnohem a mnohem víc. To vše ale člověk zjistí praxí, když jezdí, o ničem jiném to není. Příští sezona pro mě bude zase větší hračka. Mám domluvené projížďky na okruhu do Vysokého Mýta, tak snad to klapne a v létě se tam povozím a snad ne jednou!
Důležité také je, myslet i za druhé, na těch našich cestách. Není to na té motorce taková sranda, jak si možná člověk myslí. Není nad to, si to zkusit. Já toho nelituji, byl to můj sen a za ten jsem hrozně ráda!

Výše jsem se zmínila, že uvažuji o silnější mašině, dokonce jsem se na ni byla i podívat, v Motocentru Tass u Chrudimi (Kawasaki - zůstávám věrná značce, ER-6F, 650tka). Je to taková větší sestřička mé Ninji (samozřejmě v zelené barvě). Myslela jsem si, že bych si ji pořídila na sezonu 2018. Bohužel, mé plány se "nečekaně" změnily.
Přítel mě na Štědrý den požádal o ruku a tak se mi (nám) plány, co se týče motorky, zcela změnily.
Teď už je ze mě mladá paní, uteklo to jako voda.
Ninju jsem dala k 20.7.2019 k prodeji.

K 20.10. JE SEZONA 2018 ZA MNOU!
Tímto datem bych pro letošek Ninju zazimovala a nechala odpočívat na další sezonu, na kterou se moc těším.
Letošní rok jsem s Ninjou nalítala 1 954 km. Není to moc, ale na to, že hodně sportuji, to celkem jde. Loni to bylo něco málo přes dva a půl tisíce km. Jsem ráda, že se přes rok pěkně svezu, když je čas, chuť a počasí. Letos jsem si splnila sen, zajezdit si na motodromu ve Vysokém Mýtě, byla jsem i v HK na letišti, na akcích s Policií ČR, různě po výletech s kamarády, byl to prostě fajn rok s Ninjou, na kterou nedám dopustit a hlavně bez úrazu a kolama dolů!

14.10.2018
Skvělé projížďky a krásný letošní podzim. Při každé projížďce na mě vždycky někdo mávne nebo zvedne palec. Už jen kvůli tomuhle je radost jezdit, člověka to potěší, díky!

Zazimování 20.10.

A takhle přečká do další motorkářské sezony.

SEZONA 2019

7.2.2019
Už jsem byla rozhodnutá, že Ninju pro letošek prodám, ale nakonec z toho sešlo. Ještě si holku pro tuhle sezonu 2019 nechám a prodám ji až 2020.
Uvidíme, kolik bude letos příležitostí k projížďkám.
Přes zimu se hodně věcí změnilo a na začátku května zahajujeme stavbu domečku. Mám teď trošku jiné starosti a finance jdou také jiným směrem, ale určitě se těším, až letos poprvé usednu do sedla téhle krásné slečny.
Letos bude Ninja slavit už 10 let, ale určitě na to nevypadá. Je to nadčasová motorka s krásným kukučem, za kterým se nejeden otočí, když někde projíždíme. Jízdu si na ní moc užívám, i když mi výkonově po dvou sezonách už nestačí. (Nestačila mi už po půl roce)
Na odreagování je ale super, když má člověk volno a může vzít za heft, je to skvělý pocit. ;-)
Už aby se oteplilo a mohlo se vyrazit. Letos tech projížděk bude asi po málu, ale i tak budu ráda za každou tu projížďku.

2.3.2019 Motosalon Praha-Letňany
Tak jsem si vzala s manželem v pátek 1.3. dovču a byli jsme se podívat v Praze na Motosalonu. Musím říct, že to byla super podívaná. Člověk nevěděl, kam se má dřív dívat, jestli vpravo nebo vlevo. Všechny novinky byly moc pěkné. Lidí bylo hodně, ale celkem to šlo. Myslím si, že sobota byla určitě horší.
Já jsem zamířila samozřejmě na stánek Kawasaki, kde jsem si hnedka vyzkoušela Ninju 650tku, hned bych na ní odjela, nádherná motorka! ;-)
Je to parádní motorka pro lidi menšího vzrůstu. Skvělá na každodenní ježdění. Při mé výšce 165 cm zcela ideální, jelikož z ní dostanu na zem, jako z mé 250tky.
Třeba to jednou klapne a budu si ji moci pořídit.

3.3.2019
Dneska první nastartování, zkouška baterky, která funguje skvěle. Ninja šlape jako hodinky. Na projížďku to ještě ale není a zatím to nevypadá, že by mělo být. Do konce března hlásí průměrné teploty, cca kolem 8°C i s více srážkami, takže si myslím, že do sedla usednu tak v půli dubna, když to dobře půjde a zlepší se počasí. Teď je všude dost mokro, bláto a štěrk.

20.3.2019
Tak sluníčko se konečně ukázalo, ale zase pro změnu pěkně mrze, ráno kolem -3°C, brr. Víkend 16.-17.3. byl luxusní, ale všude je ještě hodně toho štěrku, tak jsem nechtěla bláznit, přeci jen ještě nevyjeli uklízecí stroje. Někde možná už jj, ale tady u nás v Podkrkonoší zatím ne-e. Vytáhla jsem ale své druhé dvoustopé "vozidlo" a to kolo a protáhla jsem ho na první vyjížďku po lesních cestách. Moc jsem si vyjížďku užila, i když jsem přijela poněkud zaházená.
Příští pěkné počasí jsem si řekla, že už projedu Ninju, ale s opatrností. ;-)

30.3.2019
Tak jsem se konečně dočkala a vyjela jsem s Ninjou na první letošní projížďku. Počasí super, na cestě málo aut, skvělá sobota.
Fotky z projížďky a kudy jsem jela jsem přidala do deníku.

19.4.2019
Bylo krásně a tak jsem opět provětrala Ninju. Více info, foto + trasa v deníku. ;-)
Dneska zase pěkných 100 km.

27.-28.4.2019
Akce s Policií ČR na autodromu ve Vysokém Mýtě - více info v deníku.
Dalších skoro 300 km doma. ;-)

25.5.2019
Akce s Policií ČR - HK letiště. Zase jsem přidala koment a pár fotek do deníku.
Dalších 220 km doma.

28.5.2019
Vysoké Mýto MDŽ - Motocyklový den Žen !
Tak tohle byla pecka největší, moc povedená akce! Více v deníku...

10.6.2019
Výměna brzdové kapaliny u kámoše Huga, bylo to pohodové odpoledne strávené ve skvěle vybavené garáži s fajn technikem. ;-)

Focení na památku Ninja je k 20.7.2019 na prodej.

Tak Ninja je k 14.8.2019 prodaná a už je u nové majitelky. Doufám, že si s ní užije taky takové zábavy jako já s ní. Díky holka, byla jsi skvělá a nikdy nezapomenu! :-*

Pajoš.CB
Pajoš.CB napsal 10.01.24 v 15:11 10b.

P-tech
P-tech napsal 27.10.18 v 00:16 10b.

Heidi_2413
Heidi_2413 napsal 14.08.18 v 21:20 10b.

Ahoj, díky za koment...
veru táto motorka je perfekt na začiatok.
Ste super zladené
Tak isto veľa šťastných km a kolesami vždy dole :)

KAXE
KAXE napsal 03.05.18 v 20:46 10b.

Ahoj, super fotky. Koukám , že sem chodíš často a máš vymazlenej profil i motorku. Kdy někam vyjedem ?

Maguez
Maguez napsal 01.04.18 v 14:41 10b.

Budu opakovat kolegu , ale moc hezky napsaný a se širším viděním světa. Užij si svatbu, měla by být jenom 1x za život. Tak ať vám to vyjde ve dvou ... ale vždy i s motorkou.