Kawasaki Ninja 250R (2009)

Vlastník Jacob82
Vloženo 10.5.2018
Aktualizováno 13.5.2018

Moje první sportovní motorka, která odpovídá mojí zodpovědnosti za dvě malé děti.

Honda CBR 250R: celkově je Kawa pro mne o trochu lepší volba :o)

První dojmy - Úžasná, dole je hodná a nahoře to chce :o) Super ovladatelnost, dává sportovní zážitky v rychlostech o řády nižší než šestky, takže střelba bez risku vlastního života..

Motorku bych doporučil pro - Pro závodníky - začátečníky, vzhledem k výkonu velmi vhodná pro A2kaře (od 18ti let - opraveno :o)))

Doplňky na motorce - K motorce jsem dostal zadní kryt sedla - okamžitě nainstalován a černé plexi, které naopak bude navždy ležet v garáži (neni skrz něj nic vidět). Také jsou na motorce padáky, které půjdou brzo dolu :o)

Rozhodl jsem se, že jedna motorka pro dva bikery (já a moje žena) nestačí, a že si budu postupně kupovat malorážky různých žánrů, a až děti povyrostou, budu je postupně obměňovat za větší, silnější, novější atd.

Jako první stroj "pro radost" jsem se rozhodl pro motorku sportovního žánru, jelikož jsem fanda motorsportu, jelikož mne od dětství fascinovali supersporty a jelikož jsem sportovní motorku v reálu nechtěl jen z důvodu nepraktičnosti.. To se ale teď mění, jelikož manželčina motorka bude vždy nějaký "allarounder", ostatní biky můžou být značně napraktický :o)

Ke Kawě: Volba byla celkem jasná, v kategorii do deseti let a kolem cca 60-70tis je tady možnost Hondy a nebo Kawy. Chtěl jsem Japonce, protože po zkušenosti s Benelli chci něco opravdu spolehlivého! Kawa má v recenzích oproti Hondě navrch v rychlosti i ve sportovnějším posedu a navíc je IMHO hezčí a mne osobně imponuje dvouválec kvůli nižším vibracím a jiném průběhu (sportovní motorka má mít vzrušující hlavně vršek).

Prohlídka v servisu neodhalila žádný problém (koupil jsem ji s doloženými 18ti tisíci) a po oleji se ještě chystám vyměnit gumy, jelikož předchozí majitelé snad jezdili jenom rovně. Musím ovšem říci, že i po cca 6ti letech Dunlpky Arrowmax lepí jak blázen, takže jsem nahlodán ke koupi stejných gum.

Motorku jsem si přivezl až z druhé strany republiky a když jsem s ní slezl, cejtil jsem se jak kdybych byl tejden zavřenej u Zeda v truhle. Na žádný dlouhý cesty to neni, ale na střelbu po okreskách kolem baráku supr. Jak jsem již psal, adrenalin se hrne v ohromných dávkách a to v rychlostech, které jsou v podstatě směšné :o)))

Lumen
Lumen napsal 15.05.18 v 10:54 10b.

vazne moc pekna a verim ze nebezpecne zabavna

context
context napsal 10.05.18 v 15:51 10b.

To neni 125 aby ta motka byla od 16 jinak pekna, at slouzi a dela jen radost