Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník Superfunk
Vloženo 17.4.2017
Aktualizováno 21.7.2017

Pěkná motorka s výbornými brzdami a podvozkem, která umí být hodně rychlá.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - Motorku jsem kupoval na podzim, kdy už bylo docela chladno, takže se o velkém zkoušení mluvit nedalo. S přibývajícím časem to doháním.

Motorku bych doporučil pro - Úplným začátečníkům bych motorku určitě nedoporučil, ostatní dle svého uvážení na co se cítí :-)

Doplňky na motorce - Padáky Rutan, stavitelné CNC páčky

Po dvou sezónách na FZ6, jsem si chtěl na vlastní kůži vyzkoušet tvrzení mnoha motorkářů, jak jsou šestky na nic a nejlepší motorka je litr. Přestože jsem tento krok dlouho zvažoval, tak jsem tak nakonec udělal. Se svou FZ6 jsem byl ve všech ohledech spokojený, až na občasnou absenci větrné ochrany, ale co bych mohl chtít od naháče Proto jsem k FZ1 Fazer přistupoval velice kriticky a s velkým očekáváním, hlavně k výkonu motoru. Na své FZ6 jsem měl vepředu o zub menší kolečko, takže motorka byla mnohem živější, než se standardním převodem. Když jsem sedl na FZ1 Fazer, tak jsem měl pocit, že to jede stejně, jako má FZ6. Přestože je to litr, tak je nutné si na pořádný výkon chvíli počkat a motor vytočit - je to čtyř válec, ale pak už motorka doslova letí o tomto již bylo napsáno skoro ve všech recenzích. Co bylo pocitově oproti FZ6 evidentně lepší, tak je podvozek, zejména jeho tuhost a brzdy, přesto, jak jsem už psal, tak jsem si předtím na FZ6 na nic z těchto věcí nestěžoval. Další věcí je zvuk, i s originálním výfukem mnohem lepší, než na FZ6. Rozdíl je taky v posezu, na FZ6 sedíte skoro rovně ( při mých 175 cm) a jako by v důlku sedadla. FZ1 Fazer má rovné tvrdé sedlo na kterém jste schopni jezdit dopředu a dozadu a jste více v předklonu. Neunikne ani mnohem mohutnější nádrž a celkový zjev motorky. Větrná ochrana je oproti nahaté FZ6 samozřejmě lepší, ale kdybych nechtěl vnímat "žádný" vítr, tak by bylo vhodnější pořídit ještě vyšší plexi.Celkově je FZ1 hrubější stroj, hlučnost motrou, chod převodovky. FZ6 je oproti ní dokonale uhauhlazená a jemná. Nyní mám najeto asi 3 tisíce a pomalu se začínám s motorkou sžívat a objevovat její přednosti. Ale i tak si myslím, že FZ6, nebo obecně šestistovky nejsou motorky pro holky a není nutné mít za každou cenu litra

PYTEL1
PYTEL1 napsal 22.07.17 v 09:10 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 21:47 10b.

Komiz
Komiz napsal 15.05.17 v 19:46 10b.

Marinoo
Marinoo napsal 02.05.17 v 11:25 10b.

Nádhera

spike-cz
spike-cz napsal 19.04.17 v 20:24 10b.