Suzuki XF 650 Freewind (1998)

Vlastník Hirony
Vloženo 14.2.2016
Aktualizováno 14.2.2016

Lehká, středně velká, prostě akorát.

Kawasaki KLE 500: žádná slušná nebyla k mání
Aprilia Pegaso 650: neseděla mi svojí ergonomií ani průběhem výkonu
Honda XL 600V Transalp: zdála se mi až příliš drahá na rok výroby, stav a vybavení

První dojmy - Hned jak jsem se na ní rozjel, věděl jsem že je to ona. Předtím jsem seděl na TAcku a Pegasu a ani jedna mi do ruky nesedla.

Motorku bych doporučil pro - Začátečnické cenduro vhodné pro kohokoliv.

Doplňky na motorce - Nosič kufrů + kufry od AluMilánka, kryty rukou, padáky, centrální stojan, zvýšené plexy, vyhřívané hefty

Chtěl jsem lehký stroj na víkendové ježdění a párkrát za rok motodovču. Ladil jsem něco za slušnou cenu, kde bych nevykrvácel a přitom na slušné poježdění. Že to bude cestovní enduro, to jsem věděl hned od začátku. Výkon nebyl nejdůležitější faktor. Jsem spíš kochací jezdec. Silnice III. třídy a úplně nejlepší jsou ty co snad ani číslo nemají. Rád se dostanu na cesty, na které se cestou autem ani nenapadnu podívat.

Pojedeme zkratkou. Je to sice mnohem dál, ale za to je to mnohem horší cesta.

Co se týče jízdy, tak pozitvní je vzpřímený pohodlý posez. dostatečné odpružení a krásně jde do zatáček. Ideální cestovní rychlost je pro nás cca 70-90km/h. Kochačka, není kam spěchat, že jo. Je teda fakt že moc nebrzdí, ale motor má dostatečnou brzdnou sílu, takže při klidné jízdě v podstatě ani brzdy nejsou potřeba.

Nejsem terénní jezdec, to není pro mě úplně to pravé ořechové. Ale prý se tam cítí dobře. To musí zhodnotit jiní. Ty moje přejezdy polnaček asi nebudu jako off počítat :).

Letos v lednu udělány přední tlumiče, oprava výpušťáku a celkové seřízení moto. Máme spolu najeto něco kolem 5tis km a nemám si na co stěžovat. Myslím, že spolu ještě něco zažijeme

Milan1963
Milan1963 napsal 15.02.16 v 11:07 10b.