Yamaha FZ6 N (2006)

Vlastník TomasTomicek
Vloženo 30.12.2015
Aktualizováno 12.12.2021

Radost na dvou kolech! Perfektní sportovní motorka

Honda CB 600F Hornet: není tak šmrncovní jako FZ6ka
Honda CBR 600F: nakonec jsem se rozhodl pro klasického naháče
Ducati Monster 695: vyhrál vyrovnanější a hodnější 4válec
Ducati Monster S2R: v době koupě byly stále velmi v ceně

První dojmy - Stačí už jen přijít do garáže, podívat se na ní a člověk má hned lepší den. Po nasednutí a prvních ujetých metrech se vše ještě násobí. Máme za sebou první sezónu a už se nemůžu dočkat dalších.

Doplňky na motorce - Letos jsem jen a jen jezdil. Jinak na moto jsou padáky od Rutana, krásné miniblinkry a jiný držák spz s led osvětlením. Teď přes zimní měsíce jsou v plánu laďáky od Leo Vince, delší a pohlednější zpětná zrcátka, černé širší řidítka a samozřejmě nové pneumatiky, aby si ten potenciál motorky mohl člověk vychutnat na plno. Postupně dodám fotky

Zdravím, je to moje první velká motorka. Dřív sem jezdil 50ky, pak 125ku DRko od Suzuki a díky hloupé legislativě už konečně přišel čas na pořádnou výkonově neomezenou mašinu. Dlouho sem přemýšlel až mi padne 24 let, co pořídim. Už od dětství se mi líbily supersporty a naháče a tak se výběr o něco zúžil. Díky tátovi a jeho partě co jezdí na cesťákách jsem musel přemýšlet racionálně a volba padla na něco pohodlnějšího, tedy i na menší cestování. Dlouho jsem rozmýšlel zda vlídnější čtyřválec nebo surovější dvouválec (tříhrnek teprve přijde ). Líbily se mi ducati, avšak ze začátku jsem chtěl něco spolehlivého a něco co odpustí pár chyb.
Tak se vybíralo mezi japonskými držáky od Hondy a Yamahy. Myslím že z těchto dvou klenotů už je to pouze o designu, komu je co bližší. U mě to vyhrála FZ6ka pro svuj modernější vzhled, hezčí přední světlo, krásný černý rám a podsedlové dvojité laufy. Trvalo to cca měsíc a ta pravá byla na světě. Kupováno od pána z Benešova od Prahy.
Už od první chvíle, kdy pán otevřel ty vrata, ihned jsem se zamiloval. Barevná kombinace černého rámu, motoru a oranžové nádrže působí opravdu atraktivně. Proběhla prohlídka, pár kilometrů a už se vezla domů.

První kilometry - Od prvního nasednutí jsem věděl, že to byla správná volba. Motorka je vážně velice přátelská, se skvělým posezem a výbornými jízdními vlastnostmi.

Jízdní projev - Motor je velice kultivovaný, dá se běžně jezdit v nízkých otáčkách bez jakéhokoliv zacukání (kolem 2-3 tis), do 6/7 tis se toho až tolik neděje, ale zrychlení je i tak svižné. Jakmile překročíte 8 tis, potom letí jak kule. Jen se nalepíte na nádrž, zatlačíte do řidítek a v helmě se pak usmíváte od ucha k uchu Hold motor závodní R6ky se ve vysokých otáčkách vážně nezapře.
Brzdy jsou dostačující a myslím že jen tak nevadnou, podvozek dobře tlumí i špatné cesty. Spotřeba naprosto v pořádku do 6 litrů. Ve dvou jsem toho moc nenajezdil, ale je znát dalších pár kilo za Vámi. Věhlasně známe topení od podsedlových výfuků ale nikdo nezaznamenal

Motorka se podle mě nejlépé cítí na delších táhlejších zatáčkách mezi městy, takže okresky a rychlostní silnice ji prospívají asi nejvíce. Často ale jezdíme na klikatých cestách podél našich hor a řek a musím říci, že motorka se naklápí jedna radost. Padá tam téměř sama a je radost ji řídit.
Jediné negativum bude asi odpor vzduchu při vyšších rychlostech, ale to je úděl naháčů. Dále málo úložného prostoru, ale co sebou vlastně potřebujete?

Motorku bych doporučil všem, kteří nejsou úplně vyježděný a chtějí si pořídit silnej stroj. Je naprosto spolehlivá když se k ní samozřejmě chováte. Je hravá, lehce ovladatelná a vykouzlí Vám hodně úsměvů na tváři

JardaBar
JardaBar napsal 13.12.21 v 08:35 10b.

yamahahaha
yamahahaha napsal 06.01.16 v 13:59 10b.

Krásná

janekbiker
janekbiker napsal 03.01.16 v 10:34 10b.

Krásný stroj! Opravdu jí to sluší. Ať ti dělá samou radost!

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 30.12.15 v 20:18 10b.

Ta oranžová s těmi rychlými pruhy k tomu sedne Ať dělá fazer radost a dej mu občas pořádně za uši

Decathlon
Decathlon napsal 30.12.15 v 14:27 10b.

Pěkný kousek