Yamaha FZ6 N (2005)

Vlastník NakedJany
Vloženo 23.6.2014
Aktualizováno 23.6.2014

Spolahliva a všestranná motorka či už si chcete užiť športovejšiu jazdu. Pozriet sa do vzdialenejsich kutov kraja alebo len sa vydat na kávu s kamarátmi do miestnej kaviarne.

První dojmy - Motorka ma zaujala hlavne agresívnym a moderným dizajnom. Po prvej jazde sme si hned rozumeli, hlavne vdaka skvelemu podvozku a ovladatelnosti potom tiez odozvou po plyne :)

Motorku bych doporučil pro - Motorku odporúčam všetkým ktorí sú priaznivo naklonení šporotvej jazde, predbiehaním a brúsením sliderov o asfalt. Taktiež ju odporúčam príležitostným turistom. Neodporúčam ju začiatočníkom. Podla môjho názoru je to moc vela sily a moci hneď tak na začiatok. Ako hovorí Stan Lee, Veľká moc obnáša aj veľkú zodpovednosť :)

Yamaha FZ6 N ma zaujala uz pred rokmi. Moju pozornost pritiahol jej dizajn. Športový rám s na pohlad obrovskou nádržou so štýlovými výfukmi pod sedadlom, nádhernou velkou gumou pod nimi a dominujúcim agresívnym a originálnym svetlometom v tvare srdca.

Ked som sa konečne dostal k možnosti povoziť sa, presvedčil som sa o svojich domnienkách, že jazdné vlastnosti sú presne také ako jej dizajn - UŽASNÉ !
Yamaha FZ6N - To je 600cm3 - 77kw (98koní) 200 kg a krútiaci moment 60 Nm. Vhodné predpoklady na skvelú športovú jazdu. Štvorválec Vám poskytuje pekný postupný nástup svojho potenciálu. Druhý dych chytá priblizne od 7000-8000 otáčok za minútu. 6 rychlostí Vám dáva dostatok priestoru využit silu motora.
Musím obzvlášt vyzdvihnúť jej úžasný podvozok a ovládateľnosť. Na ceste sa s práva ľahúčko ako pierko. Nakláňanie sa do zákrut sa stáva novým zážitkom. Veľmi ľahko sa naklápa, ide jej to prirodzene. Ako keby sa nakláňala sama od seba :).
Chválim aj sedadlo a posed, je veľmi pohodlný a príjemný. Vydržím v ňom aj na dlhších vzdialenostiach bez žiadnych vedľajších efektov :). Ked som na dlhšej ceste bez veľkého množstva zákrut tak sa posuniem trošku dopredu a sedím tak vzpriamene ako na cestovnom endure, takto ale strácate vela kontorly pri manevrovani. Ak si situácia vyžaduje sgresívnejšiu jazdu a množstvo manévrovania tak sa posuniem dozadu ako na športe a zase mám všetko pevne v rukách.

Brzdy - 2 kotúče pri prednom kolese zabezpečujú dostatočné efektívne brzdenie - maximálna spokojnost v tomto smere:).
Úložný priestor pod sedadlom je dost malý, ledva som tam napchal motolekárničku - ale vošla sa tam. To je hlavné :).

Nádrž sa zdá byť obrovská. Keď sa chcete dostat ku betérií alebo brzdovej kvapaline tak ju musíte dať dole. Bol som prekvapený, že nieje až taká veľká ako sa zdá napohľad. Objem má 19 l. Nádrž držia 2 šruby ktoré sa jednoducho dajú dať dole, následne sa dá nádrž jednoducho odklopiť.

Počul som veľa rôznych názorov na digitálny tachometer. Podľa môjho skromného názoru je všetko dostatočne priehľadné až na otáčkomer, ktorý sa zobrazuje na digitálnej stupnici. Je dosť nevýrazný, nepozerám sa naňho. Užitočnejšie je si prepnúť na okazovateľ otáčok na obrazovke. Display vám dáva aktálnu informáciu hned z prvej ruky o aktuálnej rýchlosti, množstvá paliva a teploty. Ponúka vám na výber zvoliť si medzi počítadlom najazdených kilometrov, spomínaným ukazovateľom otáčok, počítadlom kilometrov (dokonca 2x) + ak idete na rezervu tak Vám ešte nabehne samostatné počítadlo prejdených kilometrov na rezerve. Môžete si tiež zvoliť medzi hodinkami alebo vonkajšou teplotou :).

Spotreba je rôzna, záleží od typu jazdy. Mesto/šport - cca od 6 do 8 l. Pri dlhšej jazde ju ale viete znížiť aj na cca 5 l !. Dojazd je cca 250 - 300 km. Dalo by sa aj 350 km s rezervou.
Tolko k plusom, teraz nejaké tie mínusy.
Sedadlo pre spolujazdca. So superrýchlimi jazdami s mladou kočkou za sebou sa môžete rovno rozlúčiť. Sedadlo je podstatne vyššie než ste vy. Na spolujazdkyňu tu vyvýja tak značný tlak pri výsokých rychlostiach. Ďalej, posed znepohodlnujú bočné plastové (aerodynamické alebo štýlove?) kryty. Spolujazdec sa tak nemôže dostatočne zaprieť nohami.
Mne osobne vadí tiež bowden ktorý ide ponad spínaciu skrinku - proste tam zavadzá, zakaždým keď idem strčiť kľúč do zapaľovania tak ho musím dávať nabok. Nieje to nič vážne, ale páčilo by sa mi keby ten bowden nezavadzal.

Bofik
Bofik napsal 23.11.20 v 23:42 8b.

Zdar. tak moje prve moto a nádhera.kedze nieco odjazdene v autě (30 r.) tak zkušenosti sa hodia. Mám prvých výše 1000km, jazdi sa s nou super, krásné klopi, 4valec nádhera, užívám si, obratna do zatáčiek.

NakedJany
NakedJany napsal 01.12.14 v 09:33

Vdaka za komentáre. Teším sa, že moja recenzia zaujala. Tiež, vdaka za postreh s tými kw :).

Tony83
Tony83 napsal 11.10.14 v 09:15

Good bike, chce to paint job.

Rys
Rys napsal 10.08.14 v 10:25 10b.

Hodně spokojených km .

Rys
Rys napsal 10.08.14 v 10:24

Klobouk dolů . Vyčerpávající popis se kterým souhlasím .