Jawa 350/640 (1996)

Vlastník aklenot
Vloženo 31.8.2015
Aktualizováno 20.10.2016

Jawa 350/640 - nejnovější typ s již známým 2T dvouválcovým motorem o objemu 350 ccm.

Motorka koupena od barton (Bohuliby)

První dojmy - Oproti 250 Panelce se tomu nějak nechce, začíná tahat od 4 tisíc. Střední otáčky tupé, vršek velmi pěkný. Taková prý prostě Jawa 350 je. Cestovní rychlost 90-100 km/h, když se to rozjede jede velmi dobře.

Doplňky na motorce - Oilmaster, uzamykatelné vičko nádrže, kufr, VAPE, kryty rukujetí tramp, padací rám

Proč jsem zrovna vybral tuhle novější Jawu ? Ani sám nevím, jezdil jsem na 640tce v autoškole a vždycky se mi líbilo jaký to má zvuk. Možná bych ji ani nechtěl, ale kolega v práci si pořídil 638 a další kamarád už delší dobu má 640tku doma, asi mě to k tomu dokopalo. Vybírání bylo jasný, když 350tku tak 640tku s drátěnýma kolama a dvoukomorákama - nakonec vše vyšlo Snažil jsem si namluvit, že to nepotřebuju a další způsob jak se tomu vyhnout bylo, že by se musela najít nějaká v hodně pěkným stavu a za slušný peníze - nemožný úkol ? 14 dní na to, byl zde na motorkari.cz inzerát s dokonalou Jawou 350/640 a 15 km od mého bydliště. Nemožné se stalo skutečností a já se jel aspoň podívat ... a jak to dopadlo ? Jawa se vezla domu

Zatím mám najeto něco přes 200 km za první dva dny. Teprve třetí jízdu jsem si začal užívat asi nejvíc. Motorka má Oilmaster, takže se nemusím starat o míchání oleje do benzínu, ale asi bych si to možná raději míchal sám, přeci jenom nevidím zda tam něco teče nebo ne, je to další kravina, která se může vysrat Zatím neodpojeno, ale zvažuju ... Nejvíc Jawu trápí asi kopce, holt se to musí pořádně pod kopcem roztočit, střední otáčky jsou "nijaké" motorka řve a nechce se jí. Údajně každému pomáhá dát místo origo 17z. kolečka, 16ti zubé. Na to moje ježdění to asi zůstane tak jak to je. Motorka by měla mít najeto přes 9000 km, dle předchozích majitelů a jejich profilů se tomu dá věřit. K třetímu majiteli šla s najetýma 2300 km v roce 2005

Snad bude sloužit dobře, zatím si pochvaluju vcelku i pohodlnost i přes ty vibrace, na které jsem z motorek celkem zvyklý. Přední kotoučová brzda odvádí svou práci velice dobře, zadní brzda horší, ale na ty rychlosti nic co by vadilo. Jeden s předchozích majitelů vyvrtal díru do pravého krytu a namontoval "odpojovač baterie", takhle pěknou 640tku tímto pěkně potunil ... asi se začnu koukat po nějakém novém krytu v tomto odstínu, stejně tak i padák by měl být černý.

Jsem zvědav kam spolu dojedem

Tachometr:
Třetí majitel - 2300-5000 km (2005-2007)
Čtvrtý majitel - 5000-9600 km (2007-2015)

Najeto:
Sezona 2015 - 973 km
Sezona 2016 - 1010 km

ferda.66
ferda.66 napsal 04.09.15 v 18:38 9b.

ahoj.Me 640 sloužila hodne,mel jsem 92 s klasickyma vyfukama.Nalital jsem na ni přes 70K km at uz po cely republice,nebo jen do práce.Mel jsem odpojovac baterky pod plastovym krytem relátka,vedle baterky dolu.
Vykon hledej az kolem 4 tisíc,tam je motor hodne pruznej,taky jsem vymenil predni kolecko,a auta mela s akceleraci problém .
Doufam,ze ti bude dlouho spokojene slouzit

stařík62
stařík62 napsal 04.09.15 v 12:04 10b.

Vidím skoro stejný roční kilometrový nájezd, jako mám já. Body za chuť a snahu zachovat stav motorky jako z výroby a odvahu pořídit si Jawu navzdory dnešní všeobecné náladě ohledně značky.

Vsj_Paja
Vsj_Paja napsal 03.09.15 v 21:00 10b.

Ať ti slouží k tvé plné spokojenosti a koukni na stránky www.vsj.cz tam najdeš další podobné blázny dávám 10

Robinsson
Robinsson napsal 03.09.15 v 20:44 10b.

Aleši tobě už hrabe a radím radši nazout jiný gumy aspoň ten předek.

pp377
pp377 napsal 03.09.15 v 20:22 10b.

Pěkná klasika. Za mě 10b.