Royal Enfield Classic 350 (2022)

Vlastník PavolK
Vloženo 29.1.2024
Aktualizováno 6.5.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 20 záznamů

Targus napsal 06.05.24 v 22:03

PavolK

Vůbec neoponuješ, pouze nemáš tolik bolístek, jako já. Zdravému místu na těle chlad neublíží. Chlad (a studený vítr je chlad) vyvolá zápal, resp. bolestivou reakci na takových místech těla, která jsou nějakým způsobem poškozena. třeba přetížením (posilovna, práce na zahradě), úrazem (už zmizelá modřina), nemocí (revma, infekční zánět) Typicky třeba čerstvě vyhojená jizva, nebo nerozpohybovaný kloub po dávnějším úrazu.
Kdyby měl mít na svědomí bolístku chlad, bolela by tě OBĚ kolena. Pokud bolí jen jedno koleno, je na něm nějaký dřívější defekt.
Kdysi jsem řešil tentýž problém s krční páteří. Neexistovalo jet v autě s pootevřeným okýnkem. Když jsem si dal krk do pořádku (kulové - musím denně cvičit), průvan přestal mému krku vadit.

PavolK napsal 06.05.24 v 18:28

Targusi, díky moc za koment, ale dovolím si oponovat - podle mě to mám fakt od studeného větru přímo na koleno, které tam třčí a všechno schytává. Pak jsem si dával různé obklady, ale podle mě to opravdu bylo od chladu, ne od řazení. U této motorky ostatně hodně brzdím zadní brzdou (to jsem zapomněl ve svém souhrnu zmínit) takže i tu pravou nohu používám hodně. Ale zase je pravda, že to asi bude v kombinaci s mým věkem (40)...

Targus
Targus napsal 06.05.24 v 17:16 10b.

Za zprostředkování dojmů s motkou samozřejmě deset!

Targus napsal 06.05.24 v 17:15

PavolK

Pokud tě sejří levé koleno a řadička je na levé straně, je to jasné.
Počkat, až přestane bolet, pokud ještě někdy přestane, najít si opravdu dobré rehabilitační středisko a začít OBĚ kolena rozcvičovat. Jestli ti je 40, jak píšeš, je to normální stav a sebelepší kapotáž nic nepomůže proti zkráceným šlachám a zesláblým svalům, které v běžném životě neužíváš.
Mládí je prostě fpééérdeli a starobák v nedohlednu...

Kawalumpik napsal 05.02.24 v 23:12

A proto mám na Kawě kardan, ale tohle RE je vážně parádní.

puffybodie
puffybodie napsal 05.02.24 v 08:57

Kawalumpik> No, kup si novy Transalp 750 a usetris. Tam lidem vydrzi retezovka treba tak 9 tis. a 20 tis. uz je mrtva zarucene

MartinSzotkowski
MartinSzotkowski napsal 03.02.24 v 22:06 10b.

Krásná mašina. Mám ji také a pecka ?

Kawalumpik napsal 02.02.24 v 16:59

Škoda, že jsem o automatickém mazání řetězu nevěděl dřív. Mohl jsem si ušetřit starosti na podobné motorce. Po 23k ujetých jsem měnil řetězovou sadu. Přidej prosím svoji zkušenost, až budeš vědět víc, může se to hodit více jezdcům na retro stylovkách. Přeji hodně klidných kilometrů.

JA-NE
JA-NE napsal 01.02.24 v 14:43 9b.

Je to pekne

PavolK napsal 01.02.24 v 10:57

Já jsem si zase říkal, že na motorce tohoto typu stejně více než 100-110 km/h jezdit nebudu (z důvodu nulové ochrany před větrem)... Proto silnější motor v Shotgunu mi moc smysl nedával, navíc cena je podstatně vyšší než u motorky, kterou jsem koupil.

Bullet500
Bullet500 napsal 01.02.24 v 10:45 10b.

Motorka je krásná a barva ji moc sluší. Já stále čekám, jestli se v klasiku objeví ta 650. I když Shotgun mě trošku dráždí, ale klasika je klasika. Tak hlavně ať tě baví?

Neeno
Neeno napsal 31.01.24 v 16:11 10b.

vzhledově je tenhle RE prostě top. Mě úplně bere ta chromovaná. Ani jezdit bych na tom nemusel,jen ji postavit do obýváku a koukat na ní by bylo uklidňující. Skvělá volba,jen ta nesourodost výběru... To bude chtít ještě něco dalšího ke klasikovi

callowsick
callowsick napsal 30.01.24 v 16:57 10b.

Krásná

PavolK napsal 30.01.24 v 12:04

Moc děkuji za reakce Jinak přidám info - třeba se to bude někomu hodit - jak se staví Vintage Garage jakožto autorizovaný servis k záruce z Německa - motorka je z 6/2022, tovární záruka je pokud se nepletu 36 měsíců, servis má řádně vyplněný...

Ještě jeden koment - není to úplně k motorce - ale třeba to bude pro vás taky novinka. Jelikož má motorka najeto do 6000 km, tak pro přihlášení v ČR je to dle směrnic EU nová motorka a tedy jsem musel za ní odvést (zaplatit) 21% DPH. Je přitom jedno, že sám nejsem plátcem DPH, prostě v tomto případě jsem to byl povinen zaplatit. Tak třeba to někomu do budoucna pomůže...

BigAl74
BigAl74 napsal 30.01.24 v 11:57 10b.

Bezva mašinka, taky jí mám - v tý "vojenský" barvě A schizofrenní výběr naprosto chápu, sám jsem před koupí Classica pokukoval po Hondě Monkey, ale pak jsem vlez do Vintage Garage a bylo to jasný Tu Opici jsem ale stejně nakonec přikúpil taky Hlavně ať seš s Classicem spokojenej, hodně šťastnejch kilometrů

pali3x
pali3x napsal 30.01.24 v 08:42 10b.

Nádherná motorka v skvelej farbe Vyzerá tak trochu ako prebytok z armádnych skladov Jednoducho NÁDHERA
A čo sa výberu týka - celkom to chápem. Viem si predstaviť, žeby som pri podobnej motorke skončil aj ja.

31081
31081 napsal 30.01.24 v 07:22 10b.

Krásná mašina

Kabčo
Kabčo napsal 30.01.24 v 05:35 10b.

gun metal grey je naj farba, škoda že ten pekný motor dali do čiernej.Palec nahoru moja vysnívaná moto

DejvGSR
DejvGSR napsal 30.01.24 v 05:33 10b.

Je prostě boží.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 30.01.24 v 01:41 10b.

Když se líbí, tak se líbí. Užívej.