Royal Enfield Classic 350 (2022)

Vlastník a.t.b
Vloženo 26.6.2022
Aktualizováno 15.10.2022

Klasická retro motorka jak má být. Více méně na mě vyskočila na nějákém webu o motorkách a bylo jasno. Musí být doma :)

První dojmy - Motorka je opravdu retro ražení a to v plném rozsahu.Snad jen mimo ABS, Digitálního malého přístroje a vstřikování. Ale bez toho by to dnes bohužel nesmělo na svět. Takže chápu ,že se ta technika musí na novou motorku dát. Mimochodem ABS oceňuji, není nad bezpečí na prašné cestě. :) Jezdí se mi na tom dobře ,ale mam teprve prvních 130km. Snažím se opravdu ECO zajíždět :)

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo má rád styl a desing starých motorek, a to bez ohledu věku a pohlaví. Navíc velký bonus oproti třeba Péráku beru to, že je to 2 sedlo z kterého za 5 minut uděláte jednosedlo. Prostě někdo myslel hlavou.

Doplňky na motorce - Nic a nic a nic , motorka je krásná jak je, a nic na ni není třeba ladit. Pouze jsem si objednal pružinky pod sedlo.

První rozjetí z prodejny a byla moje. Jako by se s Vámi spojila, něco jako ferat :) Nemám k motorce jedinou výtku. Jedině snad...řadička za mě moc dole, takže o zub nahoru aby se mi pohodlněji dostávala noha pod ni při řazení nahoru Ale jinak paráda, je to přesně to co v 47 letech chcete. Sednout na to, a frčet. Žádný cíl, žádný kvapík, prostě ahoj přírodo a okrsky. Nemusíte moc přemýšlet, jen prostě větráte a o tom to já mám. Nemůžu zatím posoudit tah a nebo (ne)tah motorky, vše si sedá a snažím se jezdit na eco abych ji slušně zajel. Ale i tak vidím že na odpočinek a relax je perfektní. Nemluvím o tom že jse mě již dva kolemjdoucí u kavárny, kde jsem se ji kochal s pozastola zeptali... "Kolik tak stojí renovace takové motorky?" :) Takže Royal za mě odvedl velmi dobrou práci . :) Před Royalem jsem měl 2x Kawasaki. Jednu W650 a po té Estrellu, a dovolím si říct, že zpracované pro neodborníka je to moc dobře. všechny sváry, tažení elektriky a různé ukotvení drátu mi hodně připomíná právě W-čko. Vše je z plechu , plast je jen kolem budíku a kolem zadního světla. Proto taky motorka asi váží 195kg a to je to 350. Ma na kilo stejně jako právě zmiňované W650. Vše je mohutné a bytelné, motor působí vzhledem a zvukem jako nějaká pětistovka. Jen ten výkon pětistovkvého obsahu tam nenajdete. Ale kdo si koupí tuhle krásnou klasiku, asi nepotřebuje výkon ani rychlost. O tom to opravdu není a už když jsem se pro ní rozhodl jsem s tímhle počítal. Tím netvrdím že je to lenoch a že to nejede. Je to prostě 350-na. Na dálnici s tím nepojedete a 90 tam je docela hned a za mě ani v téhle rychlosti nemá motorka vibrace, a docela v pohodě si bručí. Někde jsem četl, že si nejlképe chrochtá v 70-80 za mě to je 80-100 , motorka se netrapí ani nevytačí prostě tak akorát. Až zajedu zase se ozvu a někde snad spáchám pár fotek :) Mějte krásný den a kolama na zemi.

14.července 2022
Zdravím všechny

Na motorce mám najeto 590km, je po první ( a poslední) garančce. Vzhledem k tomu, že další má být na 5 tis., určitě už se tam nedostanu a další servis už bude u známého. Jediné co jsem si nechal udělat bylo odstranění vůle na plynové rukojeti. Byla tam úplně od začátku a mě teda moc neseděla. Je to určitě jen pocit a možnost toho, že už s motorkou mohu jezdit normálně, nekoukat abych nepřekročil 80 a neměl víc než půlku plynu :) Ale pocitově teď jede opravdu lépe ,tak jak to tu někdo psal. Pod sedlo jsem si namontoval pružinky, které mi zapomněli namontovat v servise :) a zjistil, že jsou pouze na potěšení oka, nikoli funkční, což mě trochu zklamalo. Ale chápu, že se tyto doplňky dělali až posléze a při výrobě se s nimi nepočítalo. Ono by asi šlo vypustit hlavní šroub uchycení aby fungovali, ale nejsem si jistý, že by to sedlo bylo stabilní. Spíš by to bylo na škodu. Jinak bych se asi opakoval, ale s tohle motorkou jste střed zájmu. Až někdy nechápu, jak široký věkový zátah je, co se týče zájmu. Od 5-ti letých dětí až po 60-níky. A bože ten zvuk, to je neuvěřitelné co se dá spáchat za zvuk přímo v továrně. Sedadlo co na motorce mám (prošívané) je za mě slušné pohodlné. Určitě to není na 500 km v kuse, ale výlety kolem 100 km i v kuse nejsou problém. No tak zatím asi vše , budu se hlásit po dalších ujetých km. Mějte se fajn a kolama na zemi.

17.července 2022

Dnes jsem si vyjel do vesničky Mokré u Opočna, kde jsem trávil své dětství u babičky před 35 lety. A ono se zase tolik nezměnilo:). Oblíbená místa jsou pořád stejná a jedno z nich posloužilo pro pár fotek. Nicméně není nad to jen tak odbočit z cesty a polňačkou se přiblížit přírodě zase kousek dál. Ta motorka mě prostě baví, je dokonala... A i když jsem vždy odsuzoval ABS, teď na to nedám dopustit. Dnes jsem ho trochu otestoval v různých rychlostech na travnaté cestě a myslím, že to zabrání spousta pádům. Takže proč ne. Užívejte krásné dny a kolama na zemi.

15.říjen 2022

Dnes je venku opravdu nevlídno, nedá se dělat ani na baráku ani na ven to moc není tak se udělalo pár ůprav. Na motorce jsem místo katu dal nerez trubku( přímo od INDA z royalu) a namontoval navigaci Tripper. Ale to nejhlavnější, pořád jsem se pral s řidítkama. Nějak to nebylo ono a pokukoval jsem kde by se co dalo dát, aby byl posez a jízda pohodlnější a řidítka o chlup výš, o kousek ke mě a trochu širší. Nakonec na zkoušku objednal a dopadlo to. Přátelé nejprve podotknu, že tak krásně se mě dlouho na motorce nejelo. Opravdu nejblíž byla W650. Ruce odpočívají, sedíte krásně rovně, no prostě dokonalost. Zvuk se po dekatalizaci změnil a ještě více projevem spadl pod hranu 70-tých let. Motorka je možná kapánek uvolněnější a reakce na povel plynu jsou okamžitější, ale nic co by jste výrazně cítili. Jinak stále mě dělá radost od koupě najeto krásných 1300km. Zítra bude snad ještě možnost pár km nahnat :) Mějte se krásně a nohama na zemi.

H.O.G.
H.O.G. napsal 06.05.23 v 11:35 10b.

Dobrá volba, parádní stroj

Tondast
Tondast napsal 30.04.23 v 21:27 10b.

Prostě nádherná motorka?

Favor
Favor napsal 09.03.23 v 13:48 10b.

Krásná motorka a popis . Mnoho šťastných kilometrů. Začínám uvažovat o koupi..

MilanTST
MilanTST napsal 19.02.23 v 09:16 10b.

Dzawar
Dzawar napsal 05.08.22 v 13:31 10b.

Nádhernej stroj . Měl jsem půjčeno na cca 120Km ale co mě překvapilo , tak to byla pohoda i v městě ! ve špičce , to jsem nechápal . Vona tak trásně bublá . Táhne uplně od dola , Pekně se dá jet i na rozbítých cestách ... a to že má míň koní je dost často plus , páč pak neděláš koniny