Suzuki XF 650 Freewind (2001)

Vlastník Vy-mi
Vloženo 2.6.2023
Aktualizováno 20.9.2023

Obyvákovější DRko. Poctivej jednobuch zahalenej plastama s líbivými tvary.

Suzuki GR 650: Na Bazoši byla jedna stylová. Dlouho jsem uvažoval. Byla i za míň ale jednu motorku ročník 86 už doma mám.

První dojmy - Další z vozidel který se mi dostalo do ruk a o kterým budu mluvit stylem: "Proč se ke mě tak vydařenej stroj dostal až když je starý?"

Motorku bych doporučil pro - Klidnějším cestovatelům kolem komína.

Doplňky na motorce - •Padáky.
•Držáky kufrů.
•3x kufr.
•USB nabíječka.

•Turistické plexi s deflektorem.
•Display ukazující čas, palubní napětí a teplotu oleje.
•blástry chránící ruce a páčky s pozičními světly které mají i funkci blinkrů, k nim závažíčka řidítek vlastní výroby.

•prodloužení předního blatníku.

Po nekonečném slintání nad různejma motorkama, vymýšlení plánů se splátkovejma kalendářema, po nezdařilé oživovačce Riverky jsem si ujasnil priority a pořídil něco funkčního.
Priority byly následující: pohodlné na silnici ale použitelné v lehkém terénu, ne zběsilé ale zase ne úplně pomalé, funkční s dlouhodobým výhledem zachování funkčnosti přitom nerujnující rozpočet.
Volba padla na Suzuki XF650 Freewind. Opět jednobuch s nájezdem kolem 50K km tak snad už jsem vyšláp tím správným směrem.

Edit k 15.6.2023: Tak už spolu nějakou tu stovku kiláků máme. Motorka pohodlná, nezáludná, obratná. Podvozek s devatenáctkou kolem v předu hezky žehlí ty naše zadní cesty. Že se i na polňáku nebojím rozohnit.
Brzdy jsou trochu slabší. Za tu přední je třeba vzít trochu víc, ideálně v kombinaci se zadní. Ale to mi až tak nevadí aspoň mě pak motorka nehrne na řidítka. Kvalty tam padaj samy. Motor nemusí spektrum kolem 3 tisíc. Raději točit víc. Ale při ťapině v koloně ochotně jede téměř na volnoběh. Jediný co bych té motorce vytkl že na ní dost fouká už od nějakých 80km/h. Jet na ní 130kou po dálnici s kufry byl teda zážitek. Nejspíš to bude vlastnost daná typem motorky s k tomu spjatým posedem. Turistické plexi je úplně mimo, všechen větr mi jde přímo na hlavu. Zkusím to vylepšit deflektorem případně to turistický zkrátím. Teď jezdím bez plexi a na pohodu. Jízdu v dešti dosti znekomfortňuje výše vyzdvihované přední kolo. Zvedá vodu a v kombinaci s krátkým blatníkem mám nohy promočené po pár kilometrech. Možná ho zkusím prodloužit, uvidíme ještě. Absence hlavního stojanu mě taky dohání k šílenství, tak jednoduchý úkon jako namazání řetězu se stává dosti problematický. Buďto seženu originál nebo ho vyrobím. Nebo vyrobím nějakej servisní nebo pořídím zvedák.
Každopádně na svůj věk dobrá motorka která mi padla. Doufám že mi dlouho vydrží.

Edit k 20.9.2023
Tak už spolu máme přes 3600km a můžu říct že jsem naprosto spokojený. Převážně cesty do práce a zpět, občas nějaký výlet či toulka ale vždycky se na jízdu těším. Motorku jsem doplnil o kryty rukou a páček s DRL, víceúčelovým displayem, deflektorem a prodloužením předního blatníku. Do budoucna ještě plánuji kontrolku mazání. Jiné padáky, ty s brašnami které víc chrání plasty u nádrže a na ně přídavná světla do mlhy.

Myschan
Myschan napsal 06.06.23 v 15:07 10b.

Když vidím Freewinda zavzpomínám, a pošlu 10

Milan1963
Milan1963 napsal 02.06.23 v 09:29 10b.