Honda CBR 600F (2002)

Vlastník Luksov
Vloženo 29.4.2022
Aktualizováno 22.12.2022

Tahle motorka snad nic nedělá špatně. A to byl důvod, proč jsem si vybral zrovna jí.

Suzuki GSX-R 600: CBR 600F mnohem širší spektrum využití.

První dojmy - První dojmy po přesedlání naprosto super. Ovládání stejné. Motor dravější až ve vyšších otáčkách oproti Hornetovi. Brzdy jsou tedy znatelný rozdíl kupředu oproti Hornetovi.

Motorku bych doporučil pro - Ideální vstupní brána do světa supersportů.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Dominator HP1 s karbonovým koncem

Po mé první loňské sezoně na starém Hornetovi jsem přemýšlel co dál. Chtěl jsem něco kapotovaného, protože cestovat s Hornetem ve vyšších rychlostech bylo docela náročné. Zároveň jsem nechtěl nic, kde člověk vyloženě leží. A také sjem chtěl už vstřikování. :) Hledal jsem tedy kompromis. Existuje ještě vůbec něco podobného? Opravdu mě překvapilo, jak starý supersport dokáže být pohodlný a použitelný při každodenním ježdění. Posez je vyloženě kompromis mezi naháčem a ostrým supersportem a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem si vybral CBR a ne GSX-R, RR, R6 atd. I když vzhledově je u mě Suzuki top :) Chtěl jsem primárně motorku na zábavu a cestování. Myslím si, že to bude ideální parťák na cesty, ať už pojedem kamkoliv.

Moto kupováno na začátku března 2022. Ke dnešnímu dni (29.4.) máme najeto necelých 1000km. Vyměnil se olej+filtr, brzdová kapalina. Dal se laďák Dominator, jinak je motorka v sériovém stavu. V plánu je ještě výměna napínáku, jinak vše naprosto v pořádku.

Nejvíc na celé motorce oceňuji tu všestrannost, jednoduchost a spolehlivost. Navíc i dnes vypadá krásně.

MOTOR
klasický řadový čtyřválec, který není třeba nikomu představovat. Prostě léta ověřená klasika. Průběh výkonu krásně lineární, žádný nepříjemný kopanec atd. Proto je ideální i pro méně zkušené jezdce. Nad 10tis otáček za to umí vzít opravdu pořádně. Při akceleraci na jedinčku človek cítí, jak se odlehčuje přední kolo. Použitelnost otáček parádní. Můžete jezdit klidně 60 na šestku a motor to v pohodě pobere. Ovšem nečekejte kdovíjakou akceleraci. Pokud chcete jet, musíte točit a točit. Ale to je prostě normální. Z motorky jsem zatím dostal nejvíc 262km/h (tacho) a ještě by málo šla.

Spotřeba
Zatím jsem měřil jen jednu nádrž, výsledná spotřeba byla 5,5l/100km. S tím, že první část cesty bylo vyloženě klidná jízda po okreskách a druhá část trošku rychlejší tempo. Prý F4i není úsporná a oproti osobáku neušetříte. No.. Mám řadový šestiválec a mám problém dostat se pod 11. Takže za mě je CBR rozhodně úsporná motorka. :D

Zbytek postřehů, dojmů atd. Budu postupem času dopisovat. :)

Update - konec sezony 2022

Tak máme tu konec sezony, dovolím si menší shrnutí. S CBR jsme najeli celkem 8250km. Navštívili jsme Slovensko, Maďarsko, Polsko, Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu. Za celou sezonu s motorkou nebyl jediný problém, preventivně se dělal napínák rozvodů, jinak běžné věci typu olej a filtry. Na jeden zátah jsme ujeli 1159km - byl to extrém :D motorka by jela klidně dál, ale já bych to už nedal.
Co se týče spotřeby, dá se jezdit kolem 5l/100km úplně bez problémů. Dálničních 160km/h znamená odběr cca 7l/100km, Uvidíme, co nám přinese sezona 2023 :)

JardaBar
JardaBar napsal 06.05.22 v 05:31 10b.

pěkná

Luksov
Luksov napsal 03.05.22 v 13:40

Díky moc všem za vaše komentáře. Vážím si toho.

Luksov
Luksov napsal 03.05.22 v 13:40

petr13: Ahoj, díky moc Také jsem přemýšlel nad předchozí generací, strašně moc se mi líbí ty analogové budíky Ale chtěl jsem zkusit vstřikování, tak jsem nakonec vzal F4i

petr13
petr13 napsal 02.05.22 v 22:24 10b.

Ahoj, měl jsem předchozí model, ještě z karburátorem. Dodnes je to moje srdcovka. Moc dobře si vybral

Vasko969
Vasko969 napsal 01.05.22 v 20:12 10b.

Parádny stroj.