Babetta 210 (1989)

Obecné

Motocykl mám:
Pořizovací cena: 0
Silné stránky

jednoduchost, ovladatelnost, váha, rozměry, spotřeba, výkon;
když se člověk nebojí a začne experimentovat, tak s trochou znalostí z JAWA strojů a kuráží i představivostí dokáže ze série udělat bez nějakých velkých výdajů udělat docela schopné pohybovadlo (z původních 35 dnes jezdím 55 km/h, což je někdy víc než dost, a to ještě není všem dnům konec...

Slabé stránky

jestliže člověk ví, že Babetta není bagr křížený s letadlem, pak snad ani slabé stránky nehledá,

Moje úpravy

odrazky snad všude, držák manuální navigace- zatím Cu drát v bužírce zpevňující rozteč řídítek, doplnění zvonkem s jasným a daleko slyšitelným cinkáním, předkopy pro úlevu nohou při delší cestě, košík na nosiči, anténa jako držák řvavé vlaječky pro bezpečnost jezdce a zároveň příprava na komunikační zařízení pro jízdu v koloně,
výměna 10 let starého oleje, zkrácené koleno výfuku, vypálení tlumiče a vložky, vyčištění sání vzduchu a karburátoru, seřízení volnoběhu a bohatosti směsi, výměna starého kohoutu v nádrži za nový,
nezbytné namazání řetězů a lanek brzd,
nějaké to umytí bahna a přelíznutí chromu,

Motor

Servisní síť
Dostupnost dílů
Nabídka doplňků
Servisní intervaly
Zkušenosti se servisem v roce 1989 prý dobré; nemám potřebu se tím zabývat, případně hledat servis; je to v případě potřeby klasický dodonakol stroj (pro neznalé a mladší ročníky- dodělej doma na koleni); a dá to každý, když i já jsem to dal, a dál dávám...

Obecné

Moje závady kolečko volnoběžky na zadním kole v L (cvrček)
Použitý spotřební materiál drát 0 v bužírce cca 1,5m; starý zvonek z bicyklu 40.let; 2 staré dětské sklápěcí stupačky z kola, tyčka ocelová cca 43cm, 2 zajišťovací pásky zahradní hadice, velký frťan černé barvy na "airbrush" předkopů a jejich uchycení; neskutečných 7ks plastových upevňovacích pásků na přidržení kabelů, lanek, košíku, antény, atd.; 7ks několik let nepotřebných a pletoucích se odrazek na kolo; kapka lihu; 0,5 litru oleje (na vše stejný typ); na 2 prsty vazelíny na kola; 1 pixla petroleje a po usazení bince ještě zbude na další hrubou očistu; na 1 prst Sidolu jsem dal chromům (já, šetřílek- rok výroby 1986, trochu změnil konzistenci, ale stále fachčí, a světe div se! Koupil jsem spešl na čopra, ale kam se hrabe za kolegou z doby kamenné. A pak se řekne, že stálo všechno za hounou. Prdek! Nechápu, ale mám to teď právě zažito.); ještě snad za 2,-Kč pitné vody z řádu do kbelíků a cca 1kg hadrů; jo, ze starých zásob (viz Sidol, tedy szadarmového) smirku; páč mám všeho v garáži kvůli heslu- všechno se někdy hodí- celý přehršel (= 2x hafo nebo 4x mrtě), tak se ceny a množství nedopočítám; používám to v rámci debordelizace garáže a staré prádelny, ale úbytek stejně není znát;
kam zařadit elán, čas a zábavu nevím, takže také nepočítám; nevěřím, že čas jsou peníze, jde-li o zábavu; zábavu, která přinese navíc užitek mi nebo někomu z rodiny, neumím převést na finance; asi nepatřím do této doby;