renocar_unor

Babetta 210 (1984)

Vlastník zula12
Vloženo 14.12.2014
Aktualizováno 14.12.2014

Kúpil som si moju prvú Babettu 210 v hroznom stave, bol to skoro šrot, ale podarilo sa mi to dať dokopy.

První dojmy - S prvou jazdou na tejto Babette som nebol vobec spokojný, tak som si povedal, že to musím celé rozobrať a opraviť. Popozeral som na internete nejaké prerobené Babetty a zapáčilo sa mi ako si to niekto upravuje na závodne stroje. Páčil sa mi hlavne ten dizajn, o zvýšenie rýchlosti mi ani veľmi neišlo, chcel som hlavne aby to dobre vyzeralo a celkom spoľahlivo jazdilo.

Motorku bych doporučil pro - Pre začiatočnikov ako som ja, je Babetta ideálným riešením.

Doplňky na motorce - Karburátor Dellorto zatiaľ 14mm, výfuk Hikone, riaditká zo Simsona S51, lepšie brzdové páčky, tvrdšie zadné tlmiče a veľa nových dielov

Prerábka trvala cca 6-7 týždňov, Babetta bola kompletne rozobratá, nanovo nastriekaná, všetko vyčistené a všetky opotrebované diely vymenené za nové + menšia úprava valca. Prvý štart motora prebehol hladko, naskočila hneď na prvé našlapnutie, to ma veľmi potešilo, že sa to podarilo, lebo predtým som sa do niečoho takého nikdy nepúštal, bola to moja prvá skúsenosť s opravou Babetty. Tak som sa vybral na prvú skúšobnú jazdu dlhú cca 20 km. Po rovinke to jazdio na prekvapenie až veľmi dobre niečo cez 60km/h a z kopca cez 70km/h to sa mi páčilo až kým neprišiel prvý kopec, do kopca to ledva išlo 30km/h pretože som tam mal 39 zubovú rozetu a moja váha je okolo 95 kg, takže Babetta mala čo robiť aby ma utiahla do kopca. Hneď som sa rozhodol nahodiť naspať povodnú rozetu, hoci sa rýchlosť na rovinke podstatne znížila, ale do kopca to bolo omnoho lepšie. Trebalo ešte doladiť brzdy a nejaké detaily, namontovať kryty, predný blatník, zadné svetlo a poťah sedadla.
Klady: celkom jednoduchý servis, lacné a ľahko dostupné náhradné diely, malá spotreba, dobrá ovladatelnosť
Zápory: slabé predné svetlo,slabšie brzdy, na moju váhu slabá predná vydla, slabší ťah do kopca

Na mojej upravenej Babette nieje veľmi pohodlné cestovanie kvoli nízkym riaditkám zo Simsona S51, ale s tým som počítal a zase nesestujem na nej viac ako 100 kilomertové trasy. Najviac jazdím do mesta, lebo je to rýchlejšie ako autom, pre mňa to je dosť veľká výhoda Babetty, dostanete sa všade rýchlo a hlavne nemusíte stáť niekde v kolónach počas najvačšej premávky v meste.
Babetta má najazdené zatiaľ niečo okolo 1300 km bez poruchy, na prekvapenie sa ešte nič nepokazilo, takže som s ňou nadmieru spokojný.

Czort
Czort napsal 29.08.18 v 10:20 9b.

Vychuchol
Vychuchol napsal 18.06.17 v 12:57 10b.

super úprava, vypadá fakt cool, jasných 10 bodů

calex
calex napsal 31.12.16 v 11:39 10b.

Hezký...! Jako by to včera vyjelo z fabriky...

k0pci
k0pci napsal 21.08.16 v 09:59