Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Ježdění na motorce bez papírů
 
7.7.2010 v 22:17
Zdravím, mám dotaz jak je to se zákonama popřípadě sankcema když vás chytnou na motorce co nemá papíry příslušníci policie ČR. Vlastním ŘP sk.B :D

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:16 | Nahoru | #91

GRASSEL>biker_man> ale jo, máš pravdu.......jenže pak by se to muselo fakt ošéfovat aby ty dementi nejezdili dál když se to platí.To je jako se vším...Dneska tam má rovnou zákaz činnosti, pokud ten posudek mít platný nebude. Pokud by tedy měl povinnost mít čerstvý posudek každý rok a třeba i z té praktické dovednosti ovládat vozidlo, a neměl ho, tak dostane zákaz činnosti a při porušení to má tr. čin maření výkonu úředního rozhodnutí. Problém je ale v tom, že jsem se setkal třeba s případem, kdy při autonehodě průkaz takový člověk nepředložil a objevil se ve spisu za několik dní s datem chvíli před nehodou. Tzn. mám takové podezření, že dost možná si ho sehnal zpětně. Jenže to nejde moc řešit...to by to auto muselo startovat jen na elektronický řidičák a ověřovat si to evidenci přes internet a jestli někdo s něčím podobným v budoucnu přijde (určitě přijde, jen je otázka kdy), tak to bude ještě horší, protože pak člověk půjde úplně jednoduše stopovat.

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:17 | Nahoru | #92
Fakes> Tezko ti nekdo da 'papir' na neco co nemas. Drzitelem opravneni se stavas az po fyzickem prevzeti prukazu. Viz spravni rad. Ze mas po zkouskach nic neznamema, dokud nemas ridicak na danou skupinu v kapse tak je to jako bys nemel nic.

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:19 | Nahoru | #93

assassin>no zalezi na tom kde budes jezdit. pokud je to cesta kam muze motorove vozidlo.. tak by melo byt schvalene pro provoz na komunikacich, pokud to takova cesta neni, zas bys tam nemel co delat. takze tak maximalne na soukromem pozemku, kde ti to majitel dovoli (ovsem i ta cesta na soukromem pozemku muze byt ta prvni varianta, tzn ze to musi mit papiry atd)

kazdopadne me ty pitbiky pekne serou, rev jako motokrosova 450 ale jede to jak fichtl, takze to slysim pul dne. sousedi maj 2 jezdi po zahrade a to je fak pruda, rev jako debil, pritom to sotva jede, to bych blil.Tak jiste musim se na to polnacku nak dostat, takze stejne na tu cestu vjet musim. Ale bylo by to na stejno kdybych jim zastavil nebo kdybych jim ujel a pak me chytli ne ?
PS: me to ani moc nerve a fichtl si k tomu ani necuchne

1 reakcí na tento příspěvek Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:20 | Nahoru | #94
protokol vyplněnej, podepsanej a orazítkovanej od komisaře z magistrátu jsem si osobně před 14dněma nesl na matriku (výdej ŘP), zítra si pro něj jdu. všehovšudy to trvalo asi 12dní i přes tyhle svátky. to 500kilo bych jim vydřiduchům nikdy nedal...

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:23 | Nahoru | #95

assassin>jo takhle jo. ale me se tohle tykalo v dobe kdy by asi na me divne koukali kdybych chtel vypis z evidence. A ty nejvic nateseny se pravdepodobne vykaslou i na tohle...Tak to určitě, problém je v tom, že většina lidí tohle ani neví. Stejně jako třeba neví, že za to předjíždění při jeho zákazu je 5-10 tisíc a zákaz činnosti, nebo že plná čára či dvě plné čáry nejsou zákaz předjíždění ale přejíždění těch čar, takže bez značky nebo okolností způsobujících zákaz předjíždění ze zákona předjet legálně může, pokud nepřejede tu čáru.
Ono není dobré být ovce co se všeho úředního a právního bojí a jde s davem, ale musí se to dělat inteligentně. Jinak pak místo pár dní čekání jak už tady někdo psal mladý hejsek vyjede ten den po složení zkoušek a ejhle nepojezdí si ještě rok nebo víc.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:24 | Nahoru | #96

biker_man: Jen taková poznámka k tomu co se tu rozebírá s ještě nevystaveným ŘP po zkouškách - tam je taky důležité, kdy ten komisař zaregistruje úspěšné složení zkoušet do evidence. Protože okamžikem registrace je ten člověk držitelem příslušného oprávnění, ačkoliv ještě není držitelem průkazu dosvědčující tento stav. Průkaz funguje pouze deklaratorně. Proto pokud již v evidenci je u toho "nováčka" složení zkoušek na tu kterou skupinu, pak pokud pojede a ještě nebude mít nový ŘP, nebude to jízda bez řidičského oprávnění, pouze to bude jízda bez řidičského průkazu.


Mýlíš se, a jak píše MATY2 a jak už vyplynulo z několika právních rozborů, dokud si řidičák fyzicky proti podpisu nepřevezmeš na příslušném úřadě, je to, jako bys ho vůbec neměl. Ani datum vykonání zkoušky, ani datum zaevidování na to nemá vliv.

edit: Ale jak to bylo krásné, v době třídilných růžových knížeček, když člověk vykonal zkoušku a zkoušející do příslušné kolonky připsal datum, podpis, prdnul tam kulaté razítko a člověk mohl rovnou před autoškolou nasednout a odjet. Samozřejmě, pokud už měl řidičák na nižší skupinu z dřívějška. Bylo to jednoduché, rychlé, tak to zrušili, protože úřední šiml řehtal příliš potichu.

Naposledy editováno 08.07.2010 13:26:46

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 13:37 | Nahoru | #97
1100Virago> Ten doklad, který správní orgán vydá, je de facto rozhodnutí. Ovšem to rozhodnutí osvědčuje stav, že osoba splňuje podmínky, které jí umožňují to vozidlo řídit na pozemních komunikacích. Striktně formálně to sice je přiznání práva řídit, ovšem pokud by to bylo bráno takto formalisticky, pak to půjde kupříkladu proti principům dobré správy. Krom toho, při takovém výkladu by mě zajímalo, o co by správní orgán opřel materiální stránku skutkové podstaty případného přestupku.

Ad edit: Souhlasím, celou veřejnou správu máme zbytečně složitou a neefektivní.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 14:08 | Nahoru | #98

trins>hoši hoši...klidně jezděte...až vám vlítne nějakej jezevčík pod kola vy to hodíte na zem a letící motka zabije majitele toho psa,tak budete mít dost času naučit se testy na řidičák.....a kdyby jsi to udělal někomu z mé rodiny,tak si počkám až vylezeš z kriminálu a vlasnoručně ti udělám ze tvých střev klobásy a donesu je tvým rodičůma jaký je rozdíl v tom, když ti někoho blízkého přejede kluk bez papírů, kluk s papírama nebo zkušený řidič s papírama? Výsledek by byl stále stejný...

Nechci tim nikoho hájit. Ale ten papír sám o sobě nic neznamená... Jasně že když někdo není schopnej si řidičák několik let udělat, tak to asi nemá v hlavě úplně v pořádku. Ale kdyby si ten řidičák udělal, tak bude stejný řidič...

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 15:02 | Nahoru | #99
MaKeC125>

na každý prase se vaří voda,na každýho jednou dojde,tak dlouho se do lesa..................
Z těch přísloví přímo čpí zkušenost.Ale jak si kdo ustele....

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 16:20 | Nahoru | #100

RadoTP> Jasně že když někdo není schopnej si řidičák několik let udělat, tak to asi nemá v hlavě úplně v pořádku.a přesně tohle jsem měl na mysli

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 18:39 | Nahoru | #101
MATY2> Nechápu jak tě mohlo napadnou že na tom někoho vozím... A když už s tím jezdím po vedlejších cestách tk na 3 a méně plynu, njn kolik tak vyjde vozík na motorky? Řekněme 2, nebržděný.

Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 19:10 | Nahoru | #102
Tady asi hodně tragédů nepochopilo otázku která zněla co je za to když ho chytnou bez notů. Odpovědi typu: """"Jezdi a nech se chytit, takoví dementi co na tohle jen pomyslí, by tu pokutu měli zaplatit dvakrát aby si tu debilitu pořádně uvědomili!

Raději si ten řidičák jdi udělat, ten měsíc tě nezabije a instruktorovi narovinu řekni, co jsi tady napsal za dotaz, ať ti ty nesmysly vymlátí z hlavy..""""

dost nechápu. A je rozdíl když někdo jezdí bez notů jako prase po hlavních cestách k tomu na R1 nebo když je to normalni člověk který zná pravidla na cestě popřípadě už nějaký řidičák má a na tu cestu vyjede 3x za týden s cílem dojet pár km za barák na pole protože se mu tu crossku nechce tlačit. Nebo se prostě jde jen tak projet po vedlejší. Přiznejme se kdo v třinácti letech neřádil po vedlejších cestách na známe Jawě 21 :)

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 22:02 | Nahoru | #103
Danielos> to nepotřebuje další komentáře....

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 22:10 | Nahoru | #104

MaKeC125>Vůbec se nechci chlubit ale jezdim bez not už skoro 6 let a zatím vpohodě. Buďto ujedu, nebo orgány včas zahlédnu tak odbočím, popř. zastavím u krajnice, vypnu motor, vemu klíčky a štráduju si to rychle od motorky do bezpečné vzdálenosti. Ve správnou chvíli zase nasednu a jedu dál5ti leté dítě by ti asi řeklo že jsi ťululum. Ale já se zdržím komentáře.

1 reakcí na tento příspěvek Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 22:27 | Nahoru | #105
7 bodů + zákaz činnosti na 1-2 roky? Ono se body nemažou, pokud máte zákaz činnosti? Takže se vlastně vrátíte a máte 7 bodů, ne že bych s tím nesouhlasil, právě naopak, jen mě to zajímá. A jak to je, pokud má někde například 5 bodů a dostane toto? To mu dají zákaz činnosti + vybodování a sečte se to?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 22:36 | Nahoru | #106

Luke288>protokol vyplněnej, podepsanej a orazítkovanej od komisaře z magistrátu jsem si osobně před 14dněma nesl na matriku (výdej ŘP), zítra si pro něj jdu. všehovšudy to trvalo asi 12dní i přes tyhle svátky. to 500kilo bych jim vydřiduchům nikdy nedal...


Já jim to 5ti kilo dal...a dnes jsem si byl pro papíry, ale fakt..ty zmr** zas******(doufám že se někdo tim 5ti kilem zadusí DPČ)

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 22:57 | Nahoru | #107

Mr.Dreamer>7 bodů + zákaz činnosti na 1-2 roky? Ono se body nemažou, pokud máte zákaz činnosti? Takže se vlastně vrátíte a máte 7 bodů, ne že bych s tím nesouhlasil, právě naopak, jen mě to zajímá. A jak to je, pokud má někde například 5 bodů a dostane toto? To mu dají zákaz činnosti + vybodování a sečte se to?Ty body jsou jen za nejhorší přestupek a sčítat se nemohou...Např,že nesvítíš,jedeš rychle a nemáš lékárničku,tak dostaneš tu rychlou jízdu a tím to hasne...A pokud tě vybodujou,nebo dostaneš zákaz,musíš znova do školy a pokud už nějakej ten bod máš a chceš se ho zbavit.Tak musíš absolvovat kurz bezpečné jízdy a s potvrzením si dojít na úřed s roz.zp. A nebo po roce bez přestupků se ti body zas mažou...Asi 4..Ale háček je v tom že oni maj na vyřízení těch bodů asi10měsíců,takže je třeba si to hlídat...

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

8.7.2010 v 23:42 | Nahoru | #108

Luke288>hele já se vás eště jednou zeptám- přiznal jsem se, že jsem 3x vyjel be kartičky ŘP, POV i HAV mám, ale byl jsem za idiota a kokota. když vyrazím po zítřku už s kartičkou, bude ze mě náhle v pohodě motorkář? :)Cooker>Motorkář z Tebe nebude...jen účastník silničního provozu s platným řidičským oprávnění ...kokot jsi, že jsi bez toho oprávnění vůbec vyjel a tím že to oprávnění teď dostaneš se už na tom nic nezmění ...(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 06:26 | Nahoru | #109
biker_man: Z právní poradny na serveru autoweb.cz...
"Dle ust. §3 odst. 3 zákona o provozu na pozemních komunikacích je motorové vozidlo oprávněn řídit jen ten, kdo je držitelem řidičského oprávnění. Dle ust. §92 odst. 1 téhož zákona uděluje řidičské oprávnění příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností na základě žádosti. Až do rozhodnutí o udělení řidičského oprávnění a vydání řidičského průkazu jakožto osvědčení o udělení řidičského oprávnění není proto bohužel řidič oprávněn řídit motorové vozidlo.

Mohu řídit motorové vozidlo jestliže jsem úspěšně udělal zkoušky,ale na řidičak ještě čekám než mi ho doručí?

Bohužel nemůžete. Řídit vozidlo smí dle silničního zákona pouze osoba, které bylo uděleno řidičské oprávnění. O udělení rozhoduje obecní úřad. Ačkoli tedy při splnění podmínek dle silničního zákona vzniká žadateli o řidičské oprávnění právní nárok na jeho udělení, dostává toto oprávnění až okamžikem, kdy obecní úřad o tomto udělení rozhodne. Vzhledem k tomu, že se toto rozhodnutí v písemné podobě nevyhotovuje, je dle ust. §103 silničního zákona osvědčením o udělení řidičského oprávnění řidičský průkaz a proto se vydání řidičského průkazu časově spojuje s okamžikem udělení řidičského oprávnění a tedy i možností vozidlo řídit."

Kdysi jsem četl obsáhlejší článek, kde byl tenhle problém jeden z podrobněji rozpitvaných bodů. Bohužel už ho nedokážu najít, ale od té doby si pamatuju tu zásadu, že prostě do fyzického převzetí ŘP řídit možné není.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 06:26 | Nahoru | #110
(edit: zdvojený příspěvek, blbne mi myš a kupodivu dokáže jedním klikem poslat zprávu dvakrát)

Naposledy editováno 09.07.2010 06:27:49

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 07:25 | Nahoru | #111

Banit-pyčo>Já jim to 5ti kilo dal...a dnes jsem si byl pro papíry, ale fakt..ty zmr** zas******(doufám že se někdo tim 5ti kilem zadusí DPČ)


a fakt byl do 5ti dnů? já totiž slyšel i příběhy, že i s tim pětikilem to trvalo dýl než bez něj

edit: jinak docela dobrej pocit, držet ŘP v ruce i po těch 12ti letech co už různý řidičáky mám

Naposledy editováno 09.07.2010 07:27:41

Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 12:38 | Nahoru | #112
Nikdy jsem si nemyslel, že to napíšu. Mockrát to vezdejší pisatelé říkala mně - Dušíne.

Ale polovina odpovědí je fakt Dušínská...

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEZASTÁVÁM DLOUHODOBÉHO ježdění bez ŘP, ale zároven přidávám můj názor, že ta těžce placená zkouška, je dnes snad opravdu jen "řidičák za peníze na počkání"..

A ted do mne...

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 13:11 | Nahoru | #113
1100Virago> Z formálního hlediska ano, ale fungují tam ještě principy, zásady, na kterých je celý správní řád postaven, a také je tam podmínka té společenské nebezpečnosti. Takže ve výsledku ti nikdo nemůže nic udělat - resp. by neměl, dějí se různé věci. Nicméně kdyby chtěl, tak se ubráníš.

Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 14:13 | Nahoru | #114
Jenom taková otázka. Co je lepší? Papíry bez motorky nebo motorka bez papírů?

1 reakcí na tento příspěvek Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 16:00 | Nahoru | #115
Sice je tu ohnivá diskuze, ale dotaz zněl jinak a to, že když vyjede na mašine co NEMÁ PAPÍRY ne o tom, že on nemá řidičák. Tedy techničák. Takže třeba kroska na silnici? Teď odpovídejte

(reakce na) Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 16:51 | Nahoru | #116

MartinFary>Sice je tu ohnivá diskuze, ale dotaz zněl jinak a to, že když vyjede na mašine co NEMÁ PAPÍRY ne o tom, že on nemá řidičák. Tedy techničák. Takže třeba kroska na silnici? Teď odpovídejteTo z toho dotazu právě vůbec není jasné, proč by jinak psal nakonec že má řidičák na auto?

Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 17:04 | Nahoru | #117
Já to chápu tak, že dotyčný nemá příslušné řidičské oprávnění na danou skupinu (A) a ještě k tomu nemá osvědčení o registraci vozidla ani velký TP. O povinném ručení nemluvě... Je to teda každýho věc, ale já bych v takový situaci a při mý smůle seděl radši doma na zadku a hrál nějaký počítačový hry než riskovat takovej průser abnormálních rozměrů. Taky jsem byl mladej a blbej týpek co měl motku na italskejch notách a brázdil jsem silnice, páč mi to "nedalo". S věkem ale přibývá rozumu a můj názor zní, že ten risk, (už při těch dnešních nehorázných pokutách a velmi přísných trestů) za to ale vůbec nestojí.

Ježdění na motorce bez papírů

9.7.2010 v 22:37 | Nahoru | #118
já si teda prohlížím ten řidičák a jak tu někdo psal, že držitelem se stává člověk až po fyzickým převzetí kartičky, pak nechápu uvedené údaje na samotné kartičce. popíšu časovou posloupnost jak to bylo u mě:
21.6. jsem dělal testy
22.6. jsem dělal jízdy
25.6. jsem osobně nesl potvrzené doklady o splnění zkoušek na magistrát.
1.7. jsem koupil motorku a uzavřel POV a HAV
9.7. tj dnes, jsem si byl vyzvednout kartičku ŘP a na ní jsou kolonky:
- datum vydání ŘP 25.6.2010
- datum udělení ŘO 25.6.2010

mě z toho vyplývá, že pro mě, jakožto držitele řidičáku je podstatný to, co je uvedený na kartičce, kterou vozím u sebe. takže i když jsem mezi 1. a 9. sednul na motorku, tak řidičák už jsem měl. nějak se mi nechce zdát, že když mě čapne policajt, bude řešit datum vydání ŘP a datum na razítku při fyzickým převzetí, kdy dost pochybuju, že ta ženská za okýnkem bude někam do systému zavádět, že jsem ho převzal toho a toho dne.

Ježdění na motorce bez papírů

10.7.2010 v 09:43 | Nahoru | #119
Jaký by byl postih když bych čistě teoreticky měl ŘP A18,motorka by měla POV na VIN a měla by technickou ale nemá značku?

1 reakcí na tento příspěvek Ježdění na motorce bez papírů

10.7.2010 v 12:03 | Nahoru | #120
Jaký je postih pro spolujezdce na motce, když ani jeden má třeba jedom B? Odnese to i spolujezdec?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist