cartec_cerven_svoboda_forum

Téma: přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany
Pokud jste to nezažili OK, pokud bohužel ano víte o to je za "prdel". Prodán motocykl/automobil, který dál jezdí bez přepisu? Mě se stalo následující. Prodej Š.Favorit, říkám si, škoda do šrotu, za 5000,- jej někdo vezme. A ano, přijel mlaďoch, docela v pohodě, dal 5000,- na dřevo, podepsala se kupní smlouva, pojistka, oveřená plná moc.. a dojel. To bylo 9/2021. No a 10-11-12-2021 stále mlel o přepisu a na moje dotazy celkem i reagoval. Ale sliby chyby. Poté jedna pokut, druhá,..devátá,..nakonec sekera za asi 11000 už,....
Postup, který se mě vyplatil a vše doběhlo ke zdárnému konci:

1 - pokud prodáváte vozidlo na kupní smlouvu, bez přepisu (v pátek, o víkendu, v noci,...) a opravdu si nejste jisti,..tak je nutné mít dobrou kupní smlouvu. Nově mám ve smlouvě v jednom z bodů uvedeno, že:
Nahlášení změn v evidenci držitelů motorových vozidel (DI) zajistí do osmi (8) pracovních dní kupující a to na svůj náklad, k čemuž mu tímto prodávající uděluje plnou moc. Kupující si odnáší velký TP, osvědčení o TP a plnou moc, tím se dobrovolně zavazuje k včasnému přepisu vozidla (dále jen „přepis vozidla“). Vozidlo tedy přepisuje výhradně aktuální držitel veškerých platných dokladů k vozidlu. Při porušení tohoto termínu a ustanovení (bod VI), tzn. nepřepsání vozidla na kupujícího, pozbývá kupní smlouva platnosti a vozidlo přechází zpět do vlastnictví prodávajícího se všemi náležitostmi a to bez finanční náhrady kupní ceny kupujícímu. Termín (prodloužení času o několik dní) pro „přepis vozidla“ je možné prodloužit po vzájemné dohodě obou stran ověřeným písemným dodatkem k této kupní smlouvě.
- Důvodem je to, že takto je to už "větší" problém pro kupujícícho, který nespolupracuje, než když to máte jen obyčejně na smlouvě z internetu. Takto je už podepsané, oveřené a plně jasné kdo měl vymezenu povinnost přepsat, i když dle zákona je stále na obou. Nicméně takto je to lepší pro případný soud - je to nedodržení smlouvy!!!
Samozřejmě si nechte předložit OP kupujícícho a do kupní smlouvy opište jeho rodné číslo, číslo OP, ADRESU!!!!

2 - Viz bod 1 - Smlouvu si nechte ověřit!!!! Těch 30kč není nic a je to lepší, je to "úřednější dokument" :D

3 - Pokud tohle nechce kupující podepsat...pošlete ho do...mů! Protože už tu je jasné, že to je nějaká habadůra!

4 - Jakmile kupující po prodeji nespolupracuje. Myslím hned za týden potom, co měl ve smlouvě termín k přepsání,..valte na DI a okamžitě zahajte řízení o přepsání vozidla!!! Něco zde: klik po předložení Vaší kupní smlouvy Vám paní na okýnku řekne že zahájí řízení a to proběhne bez Vás. Ona osloví kupujícícho a tam už je pak jen otázkou času, jak ten spolupracuje... Dojde Vám vyrozumění o tom, že na základě Vámi předložených dokumentů jste vozidlo prodal a již nejste vlastníkem!!! JE TO DŮLEŽITÉ, ČI SPÍŠE V CELÉM PROCESU NEJDŮLEŽITEJŠÍ A TO PROTO, PROTOŽE OD TOHOTO DATA BUDOU POKUTY, PŘESTUPKY A PRŮSERY, KTERÉ VOZIDLO ZPŮSOBÍ S TÍMTO NOVÝM MAJITELEM NA NOVÉHO MAJITELE, NE NA VÁS - Jestli to neuděláte je to všechno stále na VÁS!!!!

5 - Pokud nezahájíte sám bod 4 a jako první Vám přijde pokuta - přestupek,...odněkud odkudkoliv. Vraťte se k bodu 4 a zajate řízení na DI!!! Samozřejmě mezitím na tuto pokutu příslušnému DI odpovězte, pošlete kopii smlouvy a také info o tom, že již jednáte s DI. Pokud máte hotový bod 4 a přesto Vám tohle přišlo, pošlete i kopii tohoto rozhodnutí. Může jít o přechodné období administrace...

6 - Soud. jen soudně dosáhnete přepisu. Takže všechno sepsat (nemusí být právník - pokut do umíte napsat to podání pro soud) a zahájit za 1000,- kolek občanský soud na určení vlastníka,.... v něm sepsat všechno, přehledně, stručně, ale věcně. Na konci sousu doporučit co chcete - "Určení toho, že od data xx.xx.xxxx, nejsem vlastníkem a provozovatelem"....Čekat.

7 - Pokud se Vám nashromáždilo už několik pokut,.....jít tam kde je vystavili a jednat. Mě pomohlo, že najednání zvali jen mě, jako vlastníka a pochybení úřadu bylo v tom, že nezvali i ostatní dva majitele (kupce ode mě a následně dalšího v řadě) - takže se to kvůli administrativní chybě naštěstí zastavilo.

8 - Pro bod 4 a 5 si schovejte sms/mess/ email a jinou elektronickou komunikaci v mobilu/PC, kterou s kupujícícm vedete !!!! Hodně to pomůže v řízení na tom DI.

Mimochodem na tamním DI stálo 8 lidí v řadě a celých 6!!!! bylo s tímto tytem případu/problému!!! Zákon není na Vaší straně, je na straně toho co to koupil a Vy (tedy i on, ale Vám chodí pokuty!!) ručíte za přepsání...ale i takto to lze uhájit, bez ztráty kytičky.
Přitom jedna věta v zákonu k přepisu vozidel: Vozidlo přepisuje ten, kdo má v reálném držení TP a osvědčení o TP,..." by asi hooodně pomohla!

Snad tento krátký popis pomůže!
Check six! a kolama dolů!!!!

Poprosím ještě o Vaši podporu vzniku knihy na této adrese: https://www.startov...nsku-na-fotografiich
Hezký dárek, hezká kniha, a snad smyslupné informace v tomto mojem díle :D.
(pokud se nevybere, peníze Vám ta platforma ihned po uplynutí termínu "startování" vrátí)

Děkuji


Naposledy editováno 13.10.2022 14:55:46

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 11:31 | Nahoru | #61

jirka-mz píše: Dneska už může evidenčku dělat kdokoliv, tak pořád považuju za nejjednodušší přepsat to sám, jako prodávající...

Nějak to nechápu. Evidenčka i samotná STK je jasný, že nemusí dělat majitel, ale přepsat auto/moto na někoho bez jeho přítomnosti? To nechápu jak.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 11:50 | Nahoru | #62
MartasUS> on to určitě myslel na základě plné moci...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 13:58 | Nahoru | #63

CRF1000 píše: Dolin> ..."i když dle zákona je stále na obou."...to je jen nadbytečný balast, který nikoho k ničemu nezavazuje....


Asi si nerozumíme, takže jinak. Ohledně zákona o provozu vozidel na pozemní komunikaci nikoliv, přesně jak píšeš. Ohledně občansko-právího už ano. A o tom jsem se snažil napsat, je to určitý tlak na kupujícího v tom, že to vozidlo můžu stále od něj získat zpátky! Dík nedodržení tohoto bodu smlouvy.

Naposledy editováno 17.10.2022 13:59:18

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 14:04 | Nahoru | #64
CRF1000> aha. Ok. A to jde?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 14:20 | Nahoru | #65

MartasUS píše: CRF1000> aha. Ok. A to jde?


2022

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 14:26 | Nahoru | #66
Kubák> nechápu. Jako že od letošního roku nebo si jen napsal náhodné číslo nebo jen víš co je za rok?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 14:29 | Nahoru | #67
MartasUS> Ne,jen zes v roce 2022 objevil Ameriku

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 14:43 | Nahoru | #68
Kubák> Tu jsem objevil dřív Není to moc obvyklé tak sem to asi nikdy neslyšel, že by kupující věřil že to prodávající přepíše. Pokud to fakt jde tak to stejně nic neřeší pokud si oba (kupující a prodávající) nevěří. Nebo by snad někdo něco kupoval kdyby mu prodávající řekl "Ok já to zítra na tebe přepíšu" ? Prostě blbost.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 15:03 | Nahoru | #69
Dolin> sorry jako já nemám čas neustále vyvracet hlouposti, na problematiku nepřepsaných vozidel už několik let upozorňují noviny, TV reportáže a další média...To že ty jsi zaspal a nevíš která bije není problém nás ostatních kteří situaci sledujeme

Postup jak se zachovat je popsán v §8a) zákona 56/2001 Sb., pro lidi co neznají zákony je to popsáno polopatě na webu ČKP, na webu MDCR, nějaké informace k tomu jsou i na webu ombudsmana atd....

Když to napíšu stručně, v 11. den od prodeje /pokud není vozidlo přepsáno/ si podáš žádost o zápis změny vlastníka sám za sebe, jako nového majitele v jedné-společné žádosti uvedeš osobu v kupní smlouvě.....Bez protokolu z EK správní orgán řízení ZASTAVÍ písemným usnesením, doporučí ti obrátit se na soud aby rozhodl o vlastníku věci movité...
Usnesení o zastavení řízení stačí pro přestupkové orgány, kupní smlouva stačí pro ČKP.... :-P :-P :-P :-P
Tím bych rád tuto trapnou debatu ukončil :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

Naposledy editováno 17.10.2022 15:04:20

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 19:36 | Nahoru | #70

MartasUS píše: Trefil si holt na dementa. Smůla, ale neřeš to tady prosim tě. Tady se bude jen spekulovat a lidi se tu budou hádat kdo o tom ví vic. Jdi jednoduše na první bengárnu a zeptej se přímo policajtů a kdyžtak to nahlaš. Nebo si zaplať konzultaci u právníka a poraď se s ním. A nebo jinak. Jdi a auto si vem zpátky nebo vem baseballku a auto rozmydli ho ať dál nejezdí. Je přeci psané na tebe a ty si se svou věcí můžeš dělat co chceš. Když někdo zavolá policajty tak si auto prolustrujou a zjistí že je tvoje. Možností máš dost.


Obzvláště blbá rada.
Protože týpek zavolá policajty a ty zjistíš, že vozidlo v mezičase bylo přeprodáno. Nějakej "zápis v registru", a třeba i úředním, nemusí vždy určit vlastníka vozidla. Takovej úplně nejběžnější případ je: Typan má dluhy, exekutor mu zhamtnul movitou věc, a to že ty ten vrak máš v registru stále napsán na sebe nikoho z nich vůbec netrápí. Tedy až na tebe, protože ČKP jede podle registru, a kdo dluhy má POV obvykle neplatí.
-Takže pro začátek ty dostaneš pokutu za nepřepsání.
-Potom se budeš přetahovat s ČKP.
-Mezi tím visí ve vzduchu to TO pro podezření z poškození cizí věci.
-Ale ani exekutor nechce o svou kořist přijít.
...a to už vůbec neberu v potaz: Kdo prodává, jeho místo pobytu/výskytu/garáže je obvykle zjevné, u kupujícího to je tak trochu otázka. Zjev typu "60 kg i s botami" může mít bráchu/fotra boxera za SK Uhelné sklady.

Proto, chlape, klobouček. Ty musíš být opravdu hustokrutej tvrdě tvrďák.
To ta krádež RZ (ale tak aby tě přitom nikdo neviděl!) dává podstatně větší smysl.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

17.10.2022 v 23:54 | Nahoru | #71
Julip2> Krádež RZ davá jediná smysl, když už udělal tu chybu, že dal auto z ruky před přepisem.

Zákon je naprosto na hovno, kdy si úřady značně ulehčily práci a se zrušením polopřevodu hodili všechny problémy na prodávajícího.
Nevím, proč se nemůžeme inspirovat německem, kde prodávající vrátí RZ na úřed, kupující si udělá předem 5-denní převozky NA JMÉNO včetně pojištění a pak si je namontuje na libovolné auto, které koupí. Což mu stačí, aby s autem odjel a vyřídil si přihlášení.

Nyní se zákon měnil, žádný ze zásadních problémů nevyřešili a ještě tam přidali další zbytečný vopruz, že veterány budou muset na STK, pokud jsem to dobře pochopil.

Naposledy editováno 17.10.2022 23:55:01

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

18.10.2022 v 07:21 | Nahoru | #72
Julip2> Přesně, přepis je jen úřednická záležitost, ale ta neříká nic o pravém vlastníkovi v době přítomné. Jako prodáš barák, uzavřeš kupní smlouvu, dostaneš peníze. A barák již není Tvůj i když ještě není přepsán v katastru.

přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

18.10.2022 v 08:39 | Nahoru | #73
Jednoduché, i nejlevnější auto nebo motorka neodjede bez přepisu. Takhle jsem už poslal do řitě lidí. Prosili, škemrali že přijedou a odvezou si to a vše zařídí. Výmluva na nemocné děti, příbuzné atd. Neuhnul jsem ani o píď. Vždycky jsem jim řekl, ať se přijedou podívat a když budou spokojeni nějak se domluvíme.
Prostě papíry z ruky nedám, to je jednoduché.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

18.10.2022 v 09:07 | Nahoru | #74
Deadman> Myslíš že pan ministr Stanjura je nějaký úřad?

ON není úřad, ON je politik......

to ON zrušil polopřevody, když byl v roce 2012 ministrem dopravy......

to jednání parlamentu jsem podrobně sledoval, někdy v roce 2012 , od poslanců bylo k jeho návrhům tolik připomínek že se nasral, ve 2. čtení vzal ten zákon a odnesl pryč z parlamentu....a nechal prý ten zákon předělat někde mimo ministerstvo...trochu nestandardní postup...a pak si to nechal většinou odhlasovat...kdo si pamatuje úsporné balíčky a další věci když ODS s kalouskem válcovala opozici převahou 2 hlasů odsouzených poslanců...Ten zákon proto vypadá tak, jak vypadá....

A Stanjura se má v politice zřejmě dobře....lidé nadávají a pak mu hází hlasy a udržují ten bordel dál

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

18.10.2022 v 09:09 | Nahoru | #75
Julip2> Jako sorry, ale jsi jen další trochu tatar v řadě. Jestli sis nevšiml tak sem mu úplně jako první věc poradil jít na Policii a pak třeba konzultaci s právníkem. Proč každý hned začíná tou poslední a krajní možností. Tady přeci nejde o Ferrari za 5 míčů ale o starou jebku za bůra . Opakuji ... za bůra ... !! V tomto případě je jakákoli rekce prostě levnější a rychlejší. Odkud všichni jste, že by jste si nechali srát na hlavu tím, že nějakej ocas jezdí přes radary kilo a vám chodí pořád pokuty?? Tenhle týpek jednoduše svou šanci na slušné jednání projel tím, že auto prostě nepřihlásil a ignoroval upozornění. Nevím jak jiní, ale u mne když něco nejde po dobrém tak hned přepínám na řešení po zlém. Nemyslím ho hned mlátit nebo na něj volat úkáčka s palicema, ale jednoduše mu udělat pakárnu v podobě právě těch ukradených SPZtek (nebo třeba jen zadní) nebo mu jebnout do čelního skla. Cokoli. Zajímalo by mne kolik už DOLINOVI přišlo pokut.

Naposledy editováno 18.10.2022 09:14:28

přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

18.10.2022 v 13:44 | Nahoru | #76
Opravdu nechápu jak někdo dá z ruky papíry cizímu člověku.
Já to vždy dělám takto:
Kupec vola že přijede.
Já ok pokud to myslíš vážně tak rovnou přivez ověřenou plnou moc. Pokud ne ani nejezdi.
Než dorazí udělám evidenci.
Pokud si placneme. On zaplatí a odveze moto
Já to přepíšu a pošlu mu papíry poštou doporučeně.
Pokud se to kupujícímu nelíbí ať jde jinam.

Pokud to nekoupí, většinou se ozve další a já už mám evidenci. Párkrát to neklaplo a já byl na evidenci zbytečně, ale za tu jistotu mi to stojí. A nemusím řešit problémy jako tazatel.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

18.10.2022 v 16:44 | Nahoru | #77
MartasUS> Zatím nejhorší odpověď. Začal si, ať jde na fizlarnu. A co by tam asi tak dostal jako odpověď? Fízlové jsou tupé hovada a ještě k tomu lžou pokaždé, co otevřou ústa. Zbytek tvého příspěvku vypovídá asi o demenci....

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 06:44 | Nahoru | #78
Konqui> Na trolly bez profilů nikdy nereaguju a jejich názory mi jsou fakt dost ukradený a jen se jim směju

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 12:01 | Nahoru | #79

MartasUS píše: Nějak to nechápu. Evidenčka i samotná STK je jasný, že nemusí dělat majitel, ale přepsat auto/moto na někoho bez jeho přítomnosti? To nechápu jak.


Jak už zaznělo, plná moc...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 12:04 | Nahoru | #80
jirka-mz> jj dík. Jen sem to fakt netušil ani v mém okolí, že by někdo přepisoval když je prodávající. Holt učíme se pořád

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 12:37 | Nahoru | #81
MartasUS> Vidíš a já to takto dělám furt. Jistota je jistota. Okolo mě zase mají velice špatné zkušenosti, když někomu věřili a těch starostí potom.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 13:23 | Nahoru | #82
georgeCZ> jj asi jo, ale nějak se mne to v životě vyhnulo. Vždy když sem něco prodal tak týpek vždy přepsal. Já to samé když jsem koupil tak hned v prvním týdnu přepsáno. Ono taky asi chce mít dobrý nos a trochu toho druhého odhadnout. Když ti přijde ušmudlaný týpek se skleněnýma očima pro jebku za bůra je něco jiného než slušně oblečenej chlápek s pěkně vypadající paničkou pro auto za půl míče. Ale i tam může být záděra, to je jasný. Je to i o štěstí. V září jsme kupovali takovou fábku pro tu mojí aby mi nerozstřelila Q7 a týpek nám dal klíčky a ani se s náma nešel projet. Vrátili jsme se a řekli že to berem. Druhý den jsme si k němu zajeli pro papíry a plnou moc. Dali mu prachy a nazdar. Přepsali jsme to hned za dva dny. Fakt pohodář a měl to na salámu.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 13:27 | Nahoru | #83

MartasUS píše: jirka-mz> jj dík. Jen sem to fakt netušil ani v mém okolí, že by někdo přepisoval když je prodávající. Holt učíme se pořádVidíš a zase jsme se dostali do stavu, že vlastně nic nevíš.

2 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 14:55 | Nahoru | #84
Já pořád nechápu, proč máme pro takovu jednoduchou věc jako je prodej auta tak složitý proces, resp. umožňující výše popsanou "patovou" situaci.
To prostě nemůžou vzít nějaký lepší fungující systém ze světa a udělat to stejně?

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 15:06 | Nahoru | #85
Spazik> buď a nebo měli nechat polopřevody a o dost to zpřísnit. Dejme tomu, měsíc a trvale nevratně vyřadit z evidence. Nebo mírnější způsob, po měsíci vyřadit dočasně a pokud s tím do půl roku, za tučnou pokutu, nic neuděláš, vyřadit nevratně.

Jak to vlastně funguje v okolních zemích?

Naposledy editováno 19.10.2022 15:07:02

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

19.10.2022 v 16:00 | Nahoru | #86
Spazik> máš co si zasloužíš, protože volíš politiky, kterým je to úplně jedno.....

1 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

20.10.2022 v 12:10 | Nahoru | #87
Nečetl jsem všechny komentáře, ale co jsem se o to zajímal posledně, zásadní je udělat si evidenční kontrolu a tu si po prodeji nechat .

Pokud nový majitel vozidlo nepřepíše, jde nucený přepis už zvládnout snadno. Viz.: www.valasskemezirici.cz/zapis-zmeny-vlastnika-v-registru-vozidel-i-pri-neposkytnuti-soucinnosti-dosavadniho-nebo-noveho-vlastnika-tzv-nuceny-prevod-vozidla/d-34624]Zápis změny vlastníka v registru vozidel [i při neposkytnutí součinnosti dosavadního nebo nového vlastníka (tzv. nucený převod vozidla)

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

20.10.2022 v 12:33 | Nahoru | #88
Barney> Lze, pokud máš v ruce všechny dokumenty co požadují.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

21.10.2022 v 09:47 | Nahoru | #89
FJRPEPA> co požaduje ZÁKON

2 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 13:20 | Nahoru | #90
3 stranky diskuze, casto polopravd, teorii, navadeni k trestne cinnosti, a to jen proto, ze nevite, jak prepsat auto/motorku?
Nebylo by lepsi, nez nadavat na zakony, urady, policajty a soudy, zacit od sebe, zjistit si, jak se to dela spravne a udelat to napoprve dobre?
Vzdyt je to tak jednoduche, mate smlouvu (pisemnou, podepsanou), zelenou kartu, evidencku, velky a maly TP a plnou moc. Naklady: 400kc za evidencku.
To vsechno vezmete, odnesete na urad a vyplnite primitivni formular. Podepisete a date urednici. Naklady: dalsich 800kc.
Hotovo. Auto/motorka je prepsane/a.
Jedine pravidlo: dokud popsane dokumenty nemate, auto nepredavate.
A po zbytek zivota se muzete chechtat navodum jak napsat smlouvu aby auto prepsal kupujici, jak honit cloveka, co vase auto/motorku neprepsal, jak se soudit nebo jak nekomu vyhrozovat, aby prepis udelal.
Uprimne, snad v kazdem meste krome Prahy najdete advokata, ktery Vam smlouvu napise a da Vam navod jak postupovat za cca dva tri tisice. A to bude natuty mnohem levnejsi a rychlejsi, nez vsechno, co jste tu zatim napsali...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Honda cbr600f cukání ve vyšších otá... Honda CBR 600F Novasek21 2 Včera v 06:57 wáca
Spojkové lamely EBS Suzuki C1800 Intruder Pičma 0 4.6.2023 v 17:56 Pičma
Stočený tachometr - koupě motorky Honda CBR 600F Frybis 14 18.5.2023 v 13:06 zatr
Parkování Praha 8 Libeň, Kobylisy Suzuki C1800 Intruder Zed75 0 27.4.2023 v 17:37 Zed75
Cbr600f4 karburator nejede ve stred... Honda CBR 600F DawwweX 9 19.4.2023 v 14:34 ludas


TOPlist