Téma: běloboké pneu na Eldorado
Mám dotaz na WW (běloboké) pneu na MG Eldorado 1400. Zvolit opět OEM produktu od Dunlopu, co se dělá např. i pro Road Kinga nebo lze s klidem doporučit 180/65-16 např. ME 888 WW či Avon Cobra (ta je spíš na powercrusiery, připadne mi dle stylingu střední hladké části)? Na moto se jezdí na střední mód, žádné blbiny, ale přeci jen to je docela zábavný motor a tak si guma i při nízkém ročním nájezdu přijde občas na své, to je nevyhnutelné i při svědomitém přístupu k vlastnictví ŘP. Prioritou je životnost, a stejnoměrné ubývání pokud možno klasického dezénu, mnohem více než chování za mokra ři při náloži "týdenního broušení ploten v Alpách". Motor není v nástupu do otáček tak trhavě ucukaný jako velké HD, výkonu je lineárnější, jemnější, ale přenášená síla bude ve výsledku prakticky totožná. Osobně tíhnu pořídit stejný set, jako je z prvovýroby. MEZ 888 WW je bez slevy ne úplně levný, ale to obecně všechny WW. Před pár lety mi sice dunlopovská WW na Roadkingovi nepřipadla nijak zvláštní, ale spíš to nebyla AmericanElite, ale nějaké Déčko (Géčko?), a navíc HD a Guzzi mají zcela jinak dělané/nastavené přední i zadní tlumiče.
Díky.

běloboké pneu na Eldorado

Skvělá odpověď, děkuji! 15.9.2021 v 21:13 | Nahoru | #1
Cobra nevim, ale jezdil sem dvě sezóny na Dunlopech a teď už bych nic jinýho než ME888 nekoupil. Nájezd minimálně dvojnásobnej a chování na mokru za 1.

běloboké pneu na Eldorado

16.9.2021 v 12:02 | Nahoru | #2
S Cobrami zkušenosti nemám.
Dunlopy mi dost ustřelovaly a pocitově se déle prohřívaly. Na mokru nic moc.
Teď mám ME 888 Marathon Ultra Reinforced WW a spokojenost.

běloboké pneu na Eldorado

17.9.2021 v 14:27 | Nahoru | #3
Díky za podělení se o zkušenosti. Ještě jsem se dočetl, že docela dost HDčkářů ve vlastní zemi frčí místo všech dunlopek i michel.scorcherů na Schinko. Co tu psal jeden kolega, tak prý dají max. 10t km, v bělobokém provedení je to výrazně nejlevnější guma z celé škály. Jinom pro info: tady na Eldoradu původní zadek dunlopu vydrží cca 12 tis km, zdá se. Jinak na mne to působí, že dunlopy v USA vyhrávají zejména kvůli klasickému vzhledu, proto jsou OEM na HD, i všech (dnes už nevyráběných) Californiích 1400. U Eldorada to dává smysl, když se měli vzít zákazníci HD, aby byl i styl dezénu pokud možno historičtější.
Věřím, že ME 888 asi opravdu bude to nejlepší.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Nový Chopper/Cruiser v dnešní době Harley Davidson FLSTCI Heritage Softail Classic, Mot... goes 16 5.6.2020 v 21:00 skopuzzi


TOPlist