Téma: Covid 19 - očkovat či neočkovat
6.1.2021 v 08:59
Media a politici na nás teď hrnou kampaň o tom jak je potřeba naočkovat celý svět proti Covidu19. Jenže je kolem toho spousta nejasností a podezřelých věcí, takže je hodně lidí rozhodnuta neočkovat. Alespoň prozatím. Jak jste na tom vy?

Edit: Chtěl jsem dát anketu, ale nějak nevidím možnost ji sem dát.

Naposledy editováno 06.01.2021 09:01:03

Blokovaní uživatelé: Chapadlo, Nezávislý

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 12.2.2021 v 12:01 | Nahoru | #1
sery.> a ty myslíš, že při tom všem by ses o nějakých dozvěděl. Myšleno z veřejných zdrojů, aby si měl jistotu, že to jen není jedna paní povídala? Jsem přesvědčený, že i kdyby byl nějaký později zjištěný průser, tak naše generace se to už nedozví a skončí to max konstatováním, že se bude prověřovat možná souvislost.
Viz můj předchozí příspěvek, nám odpadávají v práci po očkování zdraví lidi na 1-2 dny s horečkama (před chvilkou se nahlásil další a tomu věřím, že nesimuluje) a oni hlásí, že sice nějaké příznaky jsou, ale není vůbec potvrzená souvislost a vše se musí prošetřit.

Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 12.7.2021 v 07:17 | Nahoru | #2
Blíží se konec světa!

Incidence koronaviru je nejvyšší od poloviny června, šíření nákazy se zrychluje! Tak praví stranický deník a mluví o tom, že reprodukční číslo je nad 1,3. Nastává apokalypsa, naprostý a všeobjímající ragnarök (soumrak bohů).Skvele pocteni opet

Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 22.7.2021 v 10:57 | Nahoru | #3

1 reakcí na tento příspěvek Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 10.8.2021 v 16:34 | Nahoru | #4
Se musím smát takové přízemní agitaci Měl jsem hodně práce. Mladý Slovák nešel na očkování a teď na kyslíku lituje
Co tak dát jako odstrašující příklad pro změnu proti očkování, nějakého očkovaného s těžkým průběhem covin nakažení, tací by se našli taky a ne nám předhazovat nějakého obézního, co se se svoji nadváhou může tak počítat mezi seniory a ne jako 29letý mladík

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 1.10.2021 v 19:15 | Nahoru | #5

assassin píše: hele z jake logiky veci vychazis?

kdyz pouziju 'tvoji' logiku, tak covid je neco jako chripka - prodelas chripku a uz ji nechytis, nebo je ta pristi chripka slaboucka? prece jak rikas tu ochranu uz neztratis....

rekl bych, ze takhle to nefunguje... proto taky ockovani proti chripce byva tak casto obnovovane.

jen jsem zkusil rozklicovat tu tvoji logiku - nejsem imunolog, lekar ani nic podobneho, takze nevim jak funguje imunitni system atd...pokud telo vytvori protilatky v reakci na covid, tak si ulozi do pameti (bunecna imunita) mustr a do budoucna si pak tu hladinu protilatek upravuje podle vnejsich podnetu s tim ze proti prvotnimu podnetu je ta reakce mnohem rychlejsi protoze uz je imunita naucena.

Sledovat urcitou hladinu je blbost, bud telo umi spravne reagovat nebo ne.

Clovek nemusi bejt imunolog aby tohle mohl napsat, staci kdyz od nich prevezmu informace. Treba Jiri Sinkora k tomu ma co rict, vyjadruje se k tomu uz skoro rok a svoje tvrzeni zpetne menit nemusi, narozdil od spousty jinych co se casto ukazujou v mediich.

(reakce na) Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 19.10.2021 v 09:14 | Nahoru | #6

1100Virago píše: Kov: Je zvláštní, že kde se hodně očkovalo (Británie) mají počet vážných případů nižší, kde se očkovalo málo (Rusko) teď padají jako mouchy. Asi se Rusové málo promořili?Jenom tak jdu kolem Británie hlásí nejvíce nových případů koronaviru za poslední tři měsíce

Británie v pondělí ohlásila denní přírůstek 49 156 koronavirových infekcí, což je nejhorší bilance od poloviny července. Počty nově nakažených v Británii jsou aktuálně značně vyšší než v jiných západních evropských zemích a za poslední měsíc tento údaj zaznamenal 60procentní nárůst, uvedla agentura Reuters.

Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 21.10.2021 v 11:46 | Nahoru | #7
Ale uděláme tu tečku, žejo rejžo.

Zacatek je o Bohemia Energy, konec za foto:

Na něm se pitvoří „tvář boje s pandémií“ a principál covidové úderky MESES Smejkal. Sice bývá v médíích vytrvale titulován jako epidemilog, ale protože nemá vyhovující praxi ani vzdělání, zvolili tvůrci kampaně raději neutrální „infektolog“. Stejně tak tam mohlo stát „kapelník protiponorkové hudby“, protože názory pana Smejkala jsou asi stejně závazné jako expertíza pánů Lišky a Daniela ohledně trhu s energiemi. Smejkal se rozhodl pro vlastní komické číslo, aby přesvědčil širokou veřejnost, že je výhodné nechat si píchnout od vlády včeličku, protože se tím udělá za koronavirem i obavami tečka. Jasně rejžo.

Nicméně i zde informovaná menšina už ví, že tečka se konat nebude, protože vyjebat s přírodou není vůbec snadné a nepovedlo se to ani zdatnějším jedincům, než je tajtrlík Smejkal. A tady se to taky nepovede, protože poroučení větru, dešti a viru nefunguje bez ohledu na snahu různých komediantů přesvědčit nás o opaku. Pravděpodobně bude čím dál těžší nacházet další hejly, ktěří ještě v dnešní době věří na nějakou tečku a jánevímčeholog Smejkal je tak ještě méně důvěryhodný než kašpárci Daniel a Liška, kteří slibovali výhodné a spolehlivé dodávky energií ještě v době, kdy v Bohemia Energy narazili v kase na dno.

Oni prostě lžou. Jsou to profesionální komedianti, mimořádně flexibilní bezpáteřní jedinci, kteří nám výměnou za popularitu nebo peníze, nejlépe pak za obojí, udělají cokoli. Spojovat s nimi jakákoli rozhodnutí je hazard.

3 reakcí na tento příspěvek Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 14.11.2021 v 10:45 | Nahoru | #8

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 20.11.2021 v 17:05 | Nahoru | #9
Jarrinn> Tonouci se stebla chyta?

CR pri cca 58% (EDIT: uz prej 64,7% to je) proockovanosti jestli se nepletu?

320 neockovanych na JIP
165 ockovanych na JIP

Dohromady tedy 485

Holandsko pri cca 84% proockovanosti

Aktualne 432 (nedeli na ockovae/neockovane, asi uz vedi moc dobre proc, jen sem se to jeste nedoneslo )

Odpovim ti tedy uplne stejne jako odpovidali svetovi epidemiologove v clanku co uz jsem tu daval. ze mira proockovani nema vubec vliv na postup Covidu Proto je i bezpredmetne rozlisovat na ockovane nebo neockovane, ta hra se jeste hraje v par zemich. V Rakousku uz treba od pondeli taky ne

Naposledy editováno 20.11.2021 17:08:00

Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 12.12.2021 v 00:25 | Nahoru | #10
Tři dávky v průběhu roku a jak vidno zcela k hovnu - tak honem čtvrtou, stejnou, ovšem tentokrát mimořádně posilující!! Lidská hloupost či naivita nemá hranic. Ale soudruh mluvčí společnosti Pfizer řekl, že bude fungovat a bude skvělá, tak honem do fronty, ať se nevyprodají! Jednu do ramene a mohl bych prosím ještě jednu do prdele, nechci ji zadarmo, ale víte, ten omicron... tady za to máte pár švestiček ze zahrádky... Příště bude za očkování jízda na labutích u Berouskova cirkusu - a to se vyplatí!!!

Naposledy editováno 12.12.2021 00:26:37

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 13.12.2021 v 17:45 | Nahoru | #11
Medved> Výborně, medvěde! Právě jsi převrátil logiku zdravotnictví na ruby. O tom, jestli je pro tebe očkování vhodný nebo ne, musí primárně posoudit lékař, obeznámenej s tvým zdravotním stavem. Pokud tomu tak není, je to špatně. Úplně špatně, abychom si rozuměli. Až teprve na základě lékařskýho posouzení a tvýho souhlasu ti pak může tu tvoji milovanou vakcínu vetknout třeba Franta Jetel. A ne, že půjdeš po ulici, dostaneš báječnej nápad si nechat bodnout tu šmakuládu a obslouží tě někdo jako hajzlbába na veřejných WC.
Pokud je tvým vzorem očkování lapiduchem na vojně za bolševika, pak si ten prejt hledej ve tvý vlastní makovici. Zjevně to nedá ani za mák práce.

Naposledy editováno 13.12.2021 17:48:42

Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 18.12.2021 v 01:58 | Nahoru | #12
Áááá, dvě mozkovny se opět sešly pan gugo a pan jarrinn, etalony myšlenkovýho trustu... Tak jen pro připomenutí ohledně jednotek inteligence: 3x jarrinn je jeden gugo, přičemž běžný dítě při narození má 3-4 gugy, no jo, bohužel Tak si notujte, hoši, aby se vám hezky usínalo a třeba vás zase do rána zase něco napadne. Víte, že ráno je moudřejší večera! Jen jsem zvědavej, co pořídí tohle pořekadlo zrovna s váma Možná by na to mohlo pomoct nějaký bolševický očkování vojenským lapiduchem, viď, gugo. To byla kvalita, a ta péče...no jéje!

(reakce na) Covid 19 - očkovat či neočkovat

Skvělá odpověď, děkuji! 7.2.2022 v 10:15 | Nahoru | #13

1100Virago píše: Stejný dotaz jako Stevovi: Existuje nějaká vakcína, u které byly dodatečně zjištěny nežádoucí účinky po dlouhé době od aplikace? Neždádoucí účinky vakcín proti covidu jsou myslím celkem dobře popsané, stejně jako třeba u paralenu.
Ale mi šlo spíše o právní výklad toho odstavce z textu od Steva. Transfúze podávali v dobré víře, protože věda tehdejší doby neznala krevní skupiny a lékaři nemohli tušit, jestli něco dělají správně nebo špatně. Takže výrobci vakcín nejsou zodpovědní za něco, co nezná soudobá lékařská věda, ale za známé důsledky zodpovědní pořád jsou - alespoň tak to chápu já... a Evropská komise

edit: Ale jak je to doopravdy by ukázal až konkrétní soudní spor, do té doby budeme jen teoretizovat.Prvni klinicky test mRNA vakciny na lidech je datovan 2013 (vzteklina) a nikdy nebylo te vakcine dano FDA/EMA povoleni. Povoleni by asi neziskala ani vakcina proti Covidu, kdyby nebylo zkraceneho rizeni.

Jinak teda je treba si uvedomit u mRNA vakcin, ze samotne lipozomy (to jsou ty tukove mikrocastice nesouci mRNA) jsou pomerne silne induktory zanetu. A v populaci je hodne lidi, kteri maji nabeh na chronicka zanetliva onemocneni. U tech by se mohl skutecne projevit dlouhodoby efekt. V soucasne dobe to vypada dobre s absenci kratkodobeho efektu u roztrousene sklerozy, ale dlohodobe studie jeste nejakou dobu pojedou a tech imunitnich chorob je cela rada)

No a jko posledni priklad uvedu ovlivneni hormonalnich hladin mRNA vakcinou proti SARS-COV19. To uz je vceku zmapovana vec. U zen to dela jeden az nekolik mesicu rozhozenoy cyklus, ktery se vrati do normalu. Vzhledem k tomu, ze zatim neni znamy presny mechanizmus (mozna zanet indukovany lipozomy?), tak opet clovek musi uvazovat s dlouhodobym efektem u jedincu s chorobami citlivymi na kolisani hormonalnich hladin.

Dlouhodobe efekty vakcin jsou dnes jiz prokazane. Proto se vzdy pri navrhovani doporucenych ockovacich schemat s timto pocita a porovnava se benefit/risk pomer. Jako priklad je treba mozny uvest zvyseny vyskyt diabetes 2.typu u lidi, co byly ockovani od 2.mesice stari v porovnani s ockovacim planem zacinajicim ihned po porodu. A podobnych pripadu je mozne najit mnoho.

EDIT PS: Tim nerikam, ze je spatny se ockovat, kdyz mam na to vek. Diky velke proockovane populaci jsme zmenili selekcni tlak a donutili prirodu vyvinout v podstate benigni variantu omicron.. Jen ze nic neni bez te povestne stinne stranky..

Naposledy editováno 07.02.2022 10:18:06
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist