megamoto_megaparts_leden

Téma: mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku
 
13.7.2020 v 01:17
Prosím
1. máte nějaké zkušenosti s mapy.cz nebo s nějakou obdobnou variantou offline?
2. jakákoliv zkušenost s navigováním pomocí telefonu?
Zvažuji koupi odolného telefonu jako alternativu navigace na moto. Nehledám kompromis ani víceúčelový přístroj, ale užitečného pomocníka. Vložení standardní nebo datové simky bych považoval za příjemný bonus na delší cesty.
Díky za jakékoliv zkušenosti.

Naposledy editováno 13.07.2020 01:19:39
Předchozí
1 2 3
Následující

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 06:22 | Nahoru | #1
1) Mapy.cz offline jsou super a funguji bez problemu. Trasu si naklikas v pohodli kdekoliv na pc a v mobilu to pak jen jednim tlacitkem syncnes.
2) Uplne v pohode jako klasika GPS.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 06:36 | Nahoru | #2
mám vyzkoušeno v mobilu navigaci HERE WeGo, je tam možnost taky online i offline, stáhneš si tam jakýkoliv stát a pak to jede, vyzkoušeno na Krétě i v Rumunsku

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 07:03 | Nahoru | #3
Druhym rokem pouzivam a muzu jen doporucit.

1 reakcí na tento příspěvek mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 07:48 | Nahoru | #4
Použím Sygic. Ten se mi hodně líbí. Ale počítej s tím, že telefon na moto je vcelku na houby. Používám to nyní taky jako nouzovku. S pouzdru se mobil přehřívá, vypíná se nabíjení i celý mobil. Když ho vyndám, sotva ho držím v ruce. V pevným držáku za chvíli vše odchází vibracema....Jako nouzovka ano, jako dlouhodobý řešení nic moc... Já mám pro tenhle účel stary mobil, až odejde, vyhodím ho, ale nový bych kvůli tomu nekupoval.

Naposledy editováno 13.07.2020 07:49:09

(reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 07:54 | Nahoru | #5

Růža1800 píše: Použím Sygic. Ten se mi hodně líbí. Ale počítej s tím, že telefon na moto je vcelku na houby. Používám to nyní taky jako nouzovku. S pouzdru se mobil přehřívá, vypíná se nabíjení i celý mobil. Když ho vyndám, sotva ho držím v ruce. V pevným držáku za chvíli vše odchází vibracema....Jako nouzovka ano, jako dlouhodobý řešení nic moc... Já mám pro tenhle účel stary mobil, až odejde, vyhodím ho, ale nový bych kvůli tomu nekupoval.


Inu existujou i odpružený uzamykatelný držáky a odolný telefony s baterií která vydrtží většinu dne bez nabíjení za jízdy, ale už to není řešení za pár stovek.
Čau, Tom

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 08:00 | Nahoru | #6
Jinak pro zakladatele - jezdím n a mapy .cz už hodně dlouho, momentálně mám motorku která má od výroby držák s napájeným tabletem, ale používal jsem různý telefony a tablety.
Má to výhody i nevýhody. K plusům patří to že je to relativně levný řešení s dostatkem dobrejch mapovejch podkladů offline, uživatelsky strašně příjemný a nenáročný, snadný plánování třeba v PC a intuitivní přenos do telefonu či tabletu. Slušný použití i v zahraničí, jezdili jsme podle toho i v Ekvádoru.
Nevýhody - horší čitelnost na slunci, většinou problematický použití v dešti, i když to je řešitelný, problematická možnost nabíjení za jízdy - hřeje se to, konektory trpí vybracema, ale taky to má řešení. Skoro nulová možnost ovládání za jízdy v rukavicích, i když už se objevujou různý joystiky kterejma to ovládat jde.
Čau, Tom

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 08:12 | Nahoru | #7
co 2 roky manželce koupím novej mobil a starej vypucuju a dám offline mapy + jedna apka klasické offline navi. Jezdím tak už nekolik let a bez problémů. Mám c-konektor, takže kdyby byl problém s napájením, otočím a jedu dál. Super je, že když jsme kvůli počasí změnili trasu, tak jsem vytáhl svůj provozní mobil, zapnul data přehodil v držáku a jel dál. V dešti to chce obal. Offroad nejezdím, tak v tomto režimu použití nemůžu zhodnotit.
Ale za mě na ježdění v partě a po silnici bych už nic jinýho nechtěl.
Největší problém jsem měl ze začátku s vychytáním funkčních kabelů, ale to platilo obecě pro nabíjení.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 08:42 | Nahoru | #8
Jedině mapy.cz
Oproti konkurenci vidíš i POI - různé vyhlídky, hrady atd.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 09:53 | Nahoru | #9
Pokud se chci jen dostat co nejrychleji z A do B, tak používám Sygic (mám ho hlavně do auta). Má aktuální dopravní informace (online) a efektivní plánování trasy.
Na toulání se krajinou s 50ti průjezdnými body jsou ale Mapy.cz lepší. Plánování trasy v PC a okamžité spárování a mobilem je paráda. Mají mnohem víc POI. Umí to krásně navazovat v průběhu trasy a hlasová navigace mi taky vyhovuje.Za poslední roky je tam hodně velkej pokrok vpřed, akorát aktuální dopravní informace jěště pokulhávají (to tě ale stejně u offline nezajímá).

Co se týče hardwaru, tak za mě jedině držák s bezdrátovým dobíjením. Voda nateklá v konektorech nedělá dobrotu. Plus do deště to chce ještě nějakou fičuru, která blokuje dotyk (telefon občas vodu stékající po displeji identifikuje jako dotyk).

2 reakcí na tento příspěvek mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 12:04 | Nahoru | #10
HERE dobrá, Waze je nejlepší, ale on-line, což mi nevadí. Mapy.cz mi vadí a třeba někdo poradí jak na to. Průjezdný body to jako jediná navigace bere doslova. Táhne mě to centra měst a když to ignoruju, mám se otočit, i když už jedu z města. No na palici. Nutno zastavit a odstranit bod z navigace. Ostatní navigace chápou vcelku dobře o co jde a pošlou mě na obchvat.

2 reakcí na tento příspěvek mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 12:18 | Nahoru | #11
Mapy.cz
Vyzkousel jsem vse zde zminene a vzdy se vratil k mapy.cz
Mam iPhone XS, drzak od RAMu. Zatim vse drzi a funguje tak jak ma.
Vyhoda je, ze kdyz jede cela banda, vecer nad pivkem naplanujete trasu na dalsi den, pak ji jen pres WhatsApp posles a vsichni maji stejnou trasu se vsemi body.
Nevyhoda, ze je to jen mapy.CZ takze kousek za hranicema tma:)

(reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 12:24 | Nahoru | #12
OndraCB> Mám to podobně..............přesun Waze..............a mapy.cz mám pouze na naplánování přesného místa mého zájmu. Výhodou je jednoduchost plánování.......naklikáš si to doma do PC, uložíš jako svoje trasy a kdekoli na pumpě pod WiFi si to jen aktivuješ v telefonu.
Když ale vím, že se potřebuji dostat rychle z domova třeba do Cortiny d. Ampezzo a pojezdit Dolomity - zapnu Waze a dám cílový bod
U Waze je ale nutno vidět display - není zcela komfortní jet jen podle hlasové navigace. Podle hlasové navigace se na mapy.cz jezdí lépe - hlásí dostatečně dopředu a celkem přesně. A když hledám cokoli zajímavého v okolí, kde zrovna jsem, tak Mapy.cz jsou bezkonkurenční...........jen si sosnou data, nebo musíš být pod WiFi - což ale v EU dnes již nevadí. Horší je to když se touláš mimo - Balkán, Maroko.............tam si musíš stáhnout mapy předem a fungovat off-line - a to umí velmi slušně v místech, kde je asfaltu poskrovnu.

Asfaltový pohyb v EU - Waze, všude jinde Mapy.cz

(reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 12:27 | Nahoru | #13
OndraCB> za jizdy kliknutim vyjedu z mapy a znova vyberu trasu a hotovo. Delam to v rukavkach na mobilu bezne, kdyz me to vraci kam nechci.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 13:33 | Nahoru | #14
Ahoj pánové, všem děkuji za příspěvky. Inspirací mně bylo právě toto , ale tablet se mi zdá příliš radikální řešení.

Používám origo Garmin Navigator 5 a úplně ho nemám v úmyslu ustřihnout proto bych raději koupil nějaký odolný mobil, který běžně zvládne vodu a prach. Umístil bych jej do něčeho takového. Nabíjení je maličko oříšek. Některé odolné telefony nemají vodotěsný konektor a ukrývá se pod krytkou. Zvažoval jsem i nějaký bezdrát, ale nemám s tím zkušenost. Drobet se bojím aby navigace nebrala víc proudu něž bezdrát dobie

Používal jsem offline mapy.cz jako pěší turista a byl jsem překvapený, kolik toho v zahraničí znají.

V zimě bych rád vyrazil do Maroka. V Garminu takovou mapu nemám a na pár pokusů jsem ji nikde nenašel.

Ovladač je pohodlná věc, ale když mě navigace zavede do pr...., stejně nakonec zastavím.

Na Waze také mrknu

Díky

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 13:37 | Nahoru | #15
Já používám freewere Navigator. Je to celkem dobré, ale blbě se hledají místa, která nemají adresu. Na ty mapy.cz mrknu.

1 reakcí na tento příspěvek mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 13:52 | Nahoru | #16
V rychlosti jsem si otevřel pár zmíněných aplikací a zdá se, že klasická navigace postrádá smysl. Možná ho nakonec ustřihnu

Naposledy editováno 13.07.2020 13:54:20

(reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 14:20 | Nahoru | #17
VladimírT> Používám offline mapy.cz a vodotěsný mobil (Samsung), již několik let a to i v cizině. vše super, jen v rukavicích špatně funguje dotyk, ale i to se dá řešit

Naposledy editováno 13.07.2020 14:20:56

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 19:29 | Nahoru | #18
Kixik> "Nevyhoda, ze je to jen mapy.CZ takze kousek za hranicema tma:) "
A na tos přišel kde přesně?
Jako třeba tohle ti připadá jako tma?
trasa kdesi v tmě
Čau, Tom

(reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 20:06 | Nahoru | #19

TomElefant750 píše: Kixik> "Nevyhoda, ze je to jen mapy.CZ takze kousek za hranicema tma:) "
A na tos přišel kde přesně?
Jako třeba tohle ti připadá jako tma?
trasa kdesi v tmě
Čau, TomProtože je jouda a má stažený jen česko

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 20:12 | Nahoru | #20
čau borci, a waze offline nejde..?našel jsem na internetu návod,tady ,ale nenašel jsem v menu aplikace tlačítko "data transfer",takže se mi to nepovedlo.nějaká rada?

Naposledy editováno 13.07.2020 20:13:25

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 21:15 | Nahoru | #21
Mapy.cz v mobilu vs motonavigace Garmin v mé zkušenosti:

Mapy.cz mají mnohem přesnější mapy, zejména v ČR v nich je poměrně přesně kdejaká polňačka a lesní pěšina. Pro příležitostný offroad super. Placená mapa ČR v Garminu se jí zdaleka neblíží, Google mapy už vůbec ne, ty jsou často doslova zcestné a je složité je dostat do offline podoby. V prdelích typu Ukrajina nebo Albánie jsou zcestné všechny mapy, tam fungují jen nascanované osouřadnicované místní mapy obvykle vojenského původu. Nevím jak do mobilu, aplikace v motonavigacích to obvykle podporují.
Každopádně, zde Mapy.cz zdaleka vítězí.

Motonavigace má sice mnohem menší rozlišení displaye, ale je mnohem lépe čitelný na slunci a jeho rezistivní dotykáč funguje perfektně i v rukavicích, mokrý i od bahna. Mobil v rukavicích nelze vůbec ovládat, to je jeho nejhorší slabina, zde je největší plus motonavigace.

Motonavigace Garmin má asi o řád větší GPS anténu, funguje dobře a přesně i pod stromama, chytá se i pod střechou na benzínkách a celnicích. Oproti tomu mobil naviguje především přes data zaměřením z BTS. Pokud nemáte data, například mimo EU, trvá mu velmi dlouho chytit GPS signál. Pod stromy v lese pak funguje dost nepřesně.

Protože mobil má asi každý a offline mapy.cz jsou bezplatné, je to celé zdarma. Kvalitní motonavigace je poměrně drahá.

Za mě tedy mapy.cz v mobilu vítězí, ale v určitých situacích je lepší použít motonavigaci, kvůli mnohem vhodnějšímu přístroji.
Kdyby můj starý Garmin běžel na Androidu a ne na Win CE, rozhodně bych v něm mapy.cz jako alternativní aplikaci měl.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 21:35 | Nahoru | #22
Používám Samsung S7 a bezdrátové nabíjení. Nabíjení mám nastavené na pomalé, aby se telefon moc nehřál. Stíhá to nabíjet tak 49 na 51 - velmi pomalu se dobíjí.
Nic méně i tak když na mobil svítí sluníčko, tak se bohužel za jízdy přehřeje a nabíjení se vypne. To mě vedlo, že jsem začal koukat po navigacích.
Pro navigaci používám mapy.cz a za mě super. Waze používám hlavně v autě a není se třeba bát že jde o online navigaci - těch dat to žere minimálně.

1 reakcí na tento příspěvek mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 22:03 | Nahoru | #23
mně fascinuje jak tu dlouze jezdíte podle mapy.cz když já ještě dva roky zpátky když jsem to zkoušel tak to bylo totálně nepoužitelné. routovalo to nesmyslně. ještě teď nechápu když je někde uzavírka a na počítači na doprava.mapy.cz to vidím že je uzavírka, tak že mne to pak spočítá trasu skrz uzavirku... zlatej garmin a google maps.
Jediný co se mi líbí je grafika- ti mají mapy.cz lepší než google

Naposledy editováno 13.07.2020 22:05:39

(reakce na) mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 22:16 | Nahoru | #24
Meli> tak ono to za ty dva roky udělalo docela velkej pokrok. Uzavírky online jsou v mobilní verzi od posledního updatu cca dva týdny zpátky.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

13.7.2020 v 22:59 | Nahoru | #25
No zrovna ty uzavírky a o jízdné trasy... Někdy plánuji nesmyslně.hlavu je třeba používat pořád

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

14.7.2020 v 06:18 | Nahoru | #26
Měl jsem několik navigaci, ale už minimálně 3 roky používám navigaci v mobilu mapy cz. A ještě, u operátora jsem koupil Sygic a ten používám na delší cesty a hlavně v zahraničí, Ukrajina, Rumunsko aj. Nenajde sice ty zapadlé firmičky, ale při jízdě, podle nastavení ukazuje, kolik km. je benzín, ubytování, bankomat aj.

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

14.7.2020 v 08:32 | Nahoru | #27
mapy.cz používám taky, imho asi nejlepší (nejvíc user friendly, offline, grafika), co jsem kdy měl..

Pak mám ještě Navigator, za mě super, ale člověk musí strávit spoustu času nastavením, pak to tedy funguje hodně dobře..i jsem chvíli uvažoval, že bych si zaplatil profiverzi, ale pak se stejně vždycky vrátím k mapy.cz, protože prostě fungují dostatečně; navíc se dvěma režimy "na kole" se z nich stávají mapy použitelné i pro moto. Jediný, co je špatně, tak při tomto režimu mění zoom (kvůli předpokladu odlišný rychlosti, takže je lepší automatickej zoom vypnout a řešit to manuálně)

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

14.7.2020 v 15:56 | Nahoru | #28
Jinak pro offline sledování pohybu v terénu bez vazby na navigování jsem měl rád Locus. Dají se tam používat různé zdroje map online i offline. Lze zdarma stáhnout vektorové mapy skoro celého světa (myslím, že jsou generované z open street map - ostatně stejné podklady používá i mapy.cz ve světě). V Locusu jde taky pracovat se záznamy tras apod. Obecně to má milion funkcí, které jsem ani nevyužil. Ale pro takové sledování kde jsem docela šikovné - jednoduché 2D zobrazení s křížkem uprostřed. Dělám přes to třeba GPX záznamy trasy.

Ad: koukám, že Locus používají v tom "industry" tabletu, co tu někdo linkoval ...

Naposledy editováno 14.07.2020 15:59:00

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

15.7.2020 v 22:36 | Nahoru | #29
Mapy od seznamu používám od první chvíle co to rozjeli. Předtím jsem používal HERE a s tou jsem byl taktéž spokojen. Mapy cz jsou ale komplexnější ohledně turistiky, jízdy na kole. Pomalu je stále vylepšují. Řazení do pruhů je skvělé. Před týdnem jsem jel poprvé přes Prahu podle Waze. V tunelu samozřejmě přestala mluvit a já špatně vyjel z tunelu. Hned jak se chytla, tak mě nutila otočit se na nejbližších semaforech nazpátek, což mě překvapilo. Zrovna z vedlejší vyjížděli policisté, tak jsem byl rád, že jsem jí neposlechl. Nazpátek z Prahy už jsem jel podle Mapy.cz. Samozřejmě mám v telefonu jako zálohu právě Waze a Google Mapy. Waze má svá pro jako aktuální doprava atd, ale zase Mapy.cz mají skvělé plánování v PC, ale i v mobilu a k tomu tu synchronizaci. Jinak samozřejmě Mapy.cz mohu jen doporučit.

Naposledy editováno 15.07.2020 22:37:41

mapycz offline jako alternativa navigace po Maroku

16.7.2020 v 07:16 | Nahoru | #30
Jestli jste někdo kupovali Sygic , tak za kolik? Aktuálně je Evropa + traffic za 380,- a přemýšlím jestli do toho jít, nebo počkat na větší slevu (black friday v listopadu?).
Předchozí
1 2 3
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist