buttig chopper Přidat reklamu

Téma: Skrytá vada u 27 leté motorky
2.2.2020 v 16:29
Tak jsem zde na fóru zjistil, že je spousta sporů po koupi, či prodeji motorky. I já jsem se nyní zařadil do oněch nešťastlivců, jsem na straně prodávajícího
Prodal jsem začátkem ledna Sůzu VX800. Měl jsem jí dva roky, byla dovezená snad z Itálie. Loni jsem najel pouze 40km, takže jsem usoudil, že je zbytečné, aby stála doma. Ozval se mi zájemce, starší pán. Hned od začátku byl sebejistý až arogantní. Jeho hláška po příjezdu: Já tyhle motorky znám, nic mi neříkejte, znám jí nejlíp. Nejdřív chtěl slevu. Pak při prohlídce namítal, že byla padlá na jednu stranu (odřenina kolene výfuku), pak na druhou stranu (ďolík v nádrži), pak že jsou mrtvý tlumiče, ale motor že jde pěkně a tiše... Dokola jsem mu říkal, že je to 27 let stará motorka, že neznám její hystorii a je zbytečné diskutovat nad tím, co s motorkou kdo a kdy dělal a zda jí někdo havaroval, a že beru s rezervou stavy tachometrů u dovezených aut a motorek. Chtěl další slevu a to už jsem ho odmítl. Za dva dny volal, že to bere. Koupil, přepsali jsme a odvezl ji.
Teď po necelém měsíci volal, že odstupuje od smlouvy, že má posudek a motorku mi vrátí, neboť má skryté vady o kterých vím a jestli mu nevrátím peníze, dá to k soudu.
Na dotaz co s tím je mi sdělil, že někde teče (nebo kape) chladící kapalina a motor hází olej do karburátoru = je totálně v prdeli. Já s motorkou za dva roky najel cca 3000km, nic divného jsem nenašel. I při prohlídce jsem jí nastartoval a šla normálně, vrčela asi 10 minut a v lednu projížďka nepřipadá moc v úvahu. On mě teď obviňoval, že jsem měl motor rozebraný a že jsem závady zakamufloval. Já měnil jen jeden plovák a membránu v karbecu a po koupi v r. 2018 olej s filtrama. Motor jsem nikdy neotvíral a nerozebíral.
Předpokládal jsem, že když někdo kupuje motorku bez jasné historie, 27 let starou, z původní ceny 35 dostane ještě bůra dolů, tak bude akceptovat nějaké neduhy, které takový stroj může mít. A jak jsem zde našel, takových případů je spousta. Snažím se jednat vždy slušně a ke starším mám úctu a respekt, ale mám si nechat srát na hlavu? Samozřejmě chápu jeho pocity, jestli to má nějakou takovou "vadu"... Ale není to spíš opotřebení úměrné stáří a najetým kilometrům? Mě by nenapadlo reklamovat 10 let starou motorku, nebo auto... Prostě je to stará vrána a co kdo ví, co má za sebou? A tohle bude za tři roky veterán...
Co je skrytá vada je věc dohadování a slovíčkaření.
Příště už píšu jen kupní smlouvy jako že je stroj úplný vrak určený na G.O.
Uvítám Vaše názory.
Předchozí
1 2 3 4... 5
Následující

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 16:34 | Nahoru | #1
Asi bych mu nas,,,,.Co mas ve smlouvě?Stav motocyklu odpovídá staří a počtu Km?

1 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 16:37 | Nahoru | #2
Tak tak. I že vzhledem ke stáří a opotřebení neposkytuji žádnou záruku. A že jsem mu poskytl slevu 5000 na zjištěné závady a poškození.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 16:39 | Nahoru | #3
zaleží jak maš napsanou smlouvu

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 16:47 | Nahoru | #4
kdyby došlo na nejhorší, při vrácení motorky si ji zkontroluj. znám lidi, kteří si takhle obstarávají díly. koupí to samé co mají, přechází si součástky a za měsíc ti to chtěj vrátit a pochopitelně že ti v tom vrati ty svoje špatný součástky.už sem se stím setkal. Mne jen zachránilo,že dotyčný při své ,,genialitě"přehodil celý motor....takže výrobní číslo nesouhlasilo

Naposledy editováno 02.02.2020 16:51:05

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 16:50 | Nahoru | #5
Byl tu s kamarádem, taky cca šedesátník a ten mi prozradil, že má Intrudera s kleklým motorem. Tahle varianta už mě taky napadla. Se poseru, to je dneska doba....

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 16:59 | Nahoru | #6
Nascanuj nám sem smlouvu se zakrytými netechnickými údaji (osobní údaje, VIN, SPZ, etc.).

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 17:00 | Nahoru | #7
určitě si na tom měl škrábance, na bloku, kapotáží atd......zaměřil bych se na ně. pak i na spoje kapotáže, konektory atd a hned bych na něj udeřil, že ta motorka byla rozebrána a že musel něco měnit. a pokud máš ve smlouvě to co jsi psal, nebál bych se soudu. a po prohlídce motorky, pokud ti ji přiveze, bych na zmrda uhodil že je poznat že vyměnil díly a že podas trestní oznámení za pokus o podvod

Naposledy editováno 02.02.2020 17:01:49

1 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 17:01 | Nahoru | #8
A bude hůř.. Já prodával jezdící feldu za 5tis na do ježdění, nová tvář, žádný vrak... Běžně dotazy typu-servis je předpokládám pouze ve škodě... Máte plnou servisní historii... A podobné.. Radši jsem ji vyhodil.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 17:06 | Nahoru | #9
Vyser se na něho! A jestli máš čisté svědomí, tak se nenech vycukat.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 17:48 | Nahoru | #10
nasral bych mu. Už vidím, jak za tuto cenu si nechává zpracovávat odborný posudek. Ať ti ho pošle. Nehledě na to, že nejdřív měl tu vadu reklamovat u tebe a teprve po tom, co ty by si to s ním neřešil, by si udělal právě pro soud odborný posudek. Ty jako prodávající máš sice povinnost řešit skrytou vadu, ale máš zase právo řešit jak, jestli ji budeš opravovat sám ,nebo mu zaplatíš jeho servis atd. Ale on nemůže předbíhat a lézt do toho.
Na slevu z technického stavu , jako už mu už byla poskytnuta, to uhrát nejde, protože je fádně uvedené na co, tzn. muselo by být uvedeno, že to bylo třeba na motor a pak by nemohl reklamovat motor. Ale jen názor.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 17:49 | Nahoru | #11
karavanista> stejný případ, prodal jsem za 5.000 a navic jsem ted našel jeho inzerát na bazoši že z ní prodává funkční klimu za 3.000 *urák jeden. Měl jsem ji ještě rok dojezdit. A co se děje na burzách je děs, každá zasraná socka loudí slevu a když ji nedostane tak ještě vyhrožuje.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 17:58 | Nahoru | #12

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 18:01 | Nahoru | #13

cmiral píše: karavanista> stejný případ, prodal jsem za 5.000 a navic jsem ted našel jeho inzerát na bazoši že z ní prodává funkční klimu za 3.000 *urák jeden. Měl jsem ji ještě rok dojezdit. A co se děje na burzách je děs, každá zasraná socka loudí slevu a když ji nedostane tak ještě vyhrožuje.Sleva sem, sleva tam. Vždyť dnes nic, co není "ve slevě" se velice těžko prodává, i když se často jedná jen o marketingový trik.

Na druhou stranu každý má právo o rozumnou úpravu ceny požádat (a nemusí to mít ani žádný důvod) a ty máš právo ji odmítnout. Normální obchodní jednání mezi dvěma stranami, ale musí to být ve vší slušnosti a ne nějaká vyjebávka.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 18:02 | Nahoru | #14
To jsme to dopracovali. Počkám, co se bude dít. Dám vědět.

1 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 18:11 | Nahoru | #15
Chystám se prodávat svoje dvacetiletý subárko, to se mám na co těšit lidi jsou vychcaný ...

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 18:18 | Nahoru | #16
Jak uz tu zaznelo, za tu dobu mohl povyměnovat uplne vsechno. Rozhodne bych se s nim uz nebavil a kdyz chtel slevu na starou vranu, pochybuju ze mel prachy na znalecky posudek. Jen to zkousi.

(reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 18:22 | Nahoru | #17
FILODENDRON> když přijde znalec tak se domluvíme, ale 90% vychcánků to jen zkouší, nasrat, jednou moji věc ihned po koupi jeden spekulant nabízel za dvojnásobek. Na hovadské cbování nejsem zvědavý, kup nebo běž dál...

1 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 19:20 | Nahoru | #18
Když to si dneska nevybereš. Po Vánocích jsme kupovali LTZ 400 2007. Brali jsme to defakto jen proto, že frajer psal, jak je motor po GO, udělaná zadní osa, ramena, vzhledově to bylo evidentně dost drsně jetý. Na zkušebce když se to startovalo, tak prej že musíme bez sytiče, jen si přidat otáčky volnoběžným šroubem. Jsem si říkal no dobrá, on musí vědět jak na to, že...

Skončilo to tak, že jsme byli zavřený 4 víkendy v garáži, protože:
Bez sytiče to startoval proto, že váleček v karbci byl přirezlej, pružina u něj na sračku a chytalo to je díky tomu, že přirezl částečně otevřenej, takže to celou dobu jezdilo na sytič a asi to žralo i trávu u cesty.
Karburátor se neustále přeplavoval, nezavírala zabordelená jehla.
Zadní světlo neorigo nefunkční (my blbci natěšený si toho nevšimli).
Přední světlo rozbitý (bylo to zevnitř a nebylo to vidět).
Baterka K.O. - prej ji jen zapomněl nabít, zmrd ulhanej. Třikrát s tím otočila a konec.
Kabeláž domrdaná, všude zlodějky, prodřené zoxidované vodiče, popřípadě smotané kabely pod smršťovačkou.
Ta zrepasovaná zadní osa totálně vymlácený ložiska a netěsnící gufera.
Nefunkční parkovací brzda.
Na zadním brzdiči totálně rozsračkovaný těsnění čepů třmene - tudíž zatuhlý.
Řetěz nerovnoměrně vytahanej, skoro K.O.
Ve filtrboxu netěsnící (asi 5mm fuka) zasraný suchý KNko, motor žral všechny sračky.
Přední brzdovej spínač K.O. z parkovací brzdy pro jistotu ustříhlej kabel.

No další "drobnosti" raději nezmiňuju. Když se majitel kontaktoval s realitou, tak prej je všechno v pořádku Nakonec teda poslal tři litry zpátky, zatím je v tom necelých 15 litrů a asi 70 hodin práce.
Takže ještě se může vysrat ten motor "po GO" a bude to komplet.
Píšu to proto, že i takto může vypadat prodej "udržovaného stroje".

Kdyby někdo chtěl kupovat LTZ, ať se na nás směle obrátí, už přesně víme, kde hledat chyby, závady a jak to má vypadat v originále

A ano, jsme debilové, koupili jsme asi největší mrdku na celém netu

edit: Jo, nakonec z něj ještě vypadlo, že ta slavná GO proběhla již před rokem a půl

Naposledy editováno 02.02.2020 19:23:21

3 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 19:27 | Nahoru | #19
Chce to mít dobře ošetřený smlouvou.
Já minulý týden kupoval v bazaru 15 let starý kabrio z Itálie a bazarník to má ošéfovaný tak, že v předávacím protokolu má zaškrknuté všechny vady co auto může mít.
Když jsem mu namítl, že podle toho jeho protokolu bych s tím ani nemohl odjet, řekl že je to jeho obrana právě proti takovým jako tady popisuješ.
Ber nebo neber. Dovozovou STK prošlo bez jediné vady.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 20:15 | Nahoru | #20
Já do kupní smlouvy píšu větu že se jedná o soubor náhradních dílů a mám klid

2 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 20:47 | Nahoru | #21
Do kupní smlouvy není třeba vypisovat nesmysly a soupis vad. Když prodáváte starou vránu, tak stačí napsat kouzelnou formulku, že je věc prodána "jak stojí a leží". Pokud tohle je ve smlouvě, tak prodávající nenese žádnou odpovědnost za skryté vady.

Edit: tomu vychcankovi klidně řekni, ať to dá k soudu. Důkazní břemeno je na něm. On musí prokázat, že jsi o těch údajných vadách věděl a vzhledem k tomu, že je to nějaká socka, tak těžko zaplatí právníka a znalce, a to s nejistým výsledkem u soudu (to i kdyby měl pravdu).

Naposledy editováno 02.02.2020 20:49:47

1 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 21:16 | Nahoru | #22
Vysrat se na něj.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 21:27 | Nahoru | #23
jak tu kluci psali... vykasli se na nej, je to zrejme nejaka vykutalena postavicka. kazdopadne dukazni bremeno je na nem. kdyz kupuje takhle levnou masinu, tezko bude mit na pravnika. do toho posudek od soudniho znalce, ktery ty muzes napadnout zcela opacnym posudlem atd. podle me strasi a chce te vycukat.

(reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 21:28 | Nahoru | #24
-PePe-> bohužel nemáš pravdu. Naše zákony jsou tak blbě napsané že i za starou vranu rušíš. Bohužel

1 reakcí na tento příspěvek Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 21:40 | Nahoru | #25
prackarr: ano, kromě případů dle § 1918 NOZ.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 21:41 | Nahoru | #26
Pošli ho do prdele.Únik chladící kapaliny není skrytá vada,a olej do karburátoru se dostane jen přes airbox..Jak tu bylo psáno,je na něm aby ti prokázal skryté vady,
V dnešní době je to fakt na posrání...

(reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 21:49 | Nahoru | #27
-PePe-> Věc prodat "jak stojí a leží" (úhrnkem) nelze v případě, že se jedná o individuálně určenou věc. To znamená, že toto ustanovení je v kupní smlouvě neplatné a rozhodně nezbavuje prodávajícího odpovědnosti za vady. I kdyby to šlo použít na individuálně určenou věc, stejně by se jednalo o ukázkový případ zneužití práva, což by šlo podle mě i dobře prokázat u případnýho soudu.

(reakce na) Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 22:10 | Nahoru | #28
-PePe-> presne jak pise MichalTdm, puvodne se "jak stoji a lezi" pouzivalo, ale s NOZ tato formulka pozbyla predchoziho smyslu...

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 22:27 | Nahoru | #29
Aha, tak to jsem asi zamrzl u starého OZ. Díky a beru zpět.

Skrytá vada u 27 leté motorky

2.2.2020 v 22:27 | Nahoru | #30
Prodat jako nepojízdnej vybydlenej stroj, kterej potřebuje kompletní opravu všeho, případně lze použít na díly, protože jako celek už je za svou plánovanou životností. To je jediná cesta jak neřešit vychcánky. Prodává se to teda trochu hůř...
Předchozí
1 2 3 4... 5
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist