Téma: Ukrajina 2019
28.4.2019 v 20:33
Ahoj, chtěl bych vyrazit na svůj první trip na Ukrajinu hledám parťáka...termín červen-červenec délka max 7dni, spaní bych volil po penzionech...přesnou trasu ještě nemám vše na domluvě.
Předchozí
1 2
Následující

Ukrajina 2019

6.5.2019 v 16:46 | Nahoru | #31
Metric:
z Ukrajiny normálně projedeš na Krym, je tam oficiální něco jakoby celnice, ale musíš se tou samou jakoby celnicí, nebo jinou, ale opět oficiální vrátit nazpět do Ukrajiny.
Nemůžeš jet z Krymu do Ruska přes most a vstoupit nazpět do Ukrajiny přes celnici u Charkova.
Mezi Krymem a Ruskem totiž není oficiální celnice, takže bys nelegálně opustil Ukrajinu. A to co je mezi UK a Krymem není oficiálně Rusko - UK celnice, ale jen jakejsi post. Protože Krym je okupovaný území Ruskem, ale pořád je to Ukrajina. Oficiálně.
Takže by ses dopustil trestnýho činu, vyhostítě, zakážou ti vstup a budeš mít z toho plno problémů. Neoficiálně samozřejmě můžeš z Krymu jet do Ruska, ale musíš se přes Krym opět vrátit na UK a mezitím nesmíš vyjet za hranici Ruska.

Dobrý ne, docela mi trvalo, než jsem pochopil jak to vlastně je a musel si to ověřit i u velitele celnice na hranicích, kterej taky nechápal proč

Naposledy editováno 06.05.2019 17:30:43

Ukrajina 2019

6.5.2019 v 22:20 | Nahoru | #32
Páni... moc často sa do diskusie nezapájam, ale keď mám čo povedať k veci tak to poviem resp. napíšem.

Keďže mám Ukrajinu precestovanú dostatočne, nevynímajúc Krym, tak objasním situáciu, aby bolo jasné ako to funguje.
Všetko sú to moje osobné skúsenosti, nič nemám ako "zaručenú informáciu" od niekoho.
Napokon, vo štvrtok 9.5.2019 bude zverejnený môj cestopis v ktorom je to dosť podrobne rozpísané.

Takže začnem zo západnej strany Ukrajiny od Odesy.

Ukrajina je od Krymu oddelená novovzniknutou hranicou alebo ako sa to dá nazvať. Kedysi v roku 2010 som bez problémov prešiel po ceste č. E97 Cherson - Feodosia.

Dnes je pri meste Armjansk a pri meste Čongar "hraničný prechod" ktorý funguje pre držiteľov pasov UKRAJINY s trvalým pobytom na KRYME !
To znamená že osoby, tovar atď. normálne prechádzajú medzi územím Ukrajiny a Krymom (neriešim či je Krym ukrajinský alebo ruský), no len s príslušným platným pasom.

Ukrajinci žijúci na Kryme ktorý dostali už nový ruský pas majú často pri osobnej kontrole problém, ak majú pri sebe pasy oboch štátov a tieto pasy sú im pri nájdení odobraté (tento fakt nás ale nemusí zaujímať).

Pre inostrancov - cudzincov akejkoľvek národnosti je prechod v tejto časti absolútne vylúčený. Jediná možnosť je špeciálne povolenie od ukrajinskej polície, administratívy, alebo ako to nazvať, pri plnení vyšších záujmov v mene Ukrajiny, čo je pre akéhokoľvek turistu nereálne.
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

Poďme ďalej smerom na východ:

Prístavy ako Berdjansk a Mariupoľ sú smerom na Krym pre turistu nefunkčné, no my tu riešime cestné hraničné prechody.

Hraničný prechod pri meste Novoazovsk leží už v Doneckej ľudovej republike, čo v miestnom jazyku znamená, že k hraničnému prechodu sa ako cudzinec ani nedostanete.
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

Keďže sme sa práve dostali k bývalej oficiálnej hranici medzi Ukrajinou a Ruskom a stále hľadáme možnosť ako sa dostať na Krym musíme sa trocha otočiť smerom na sever.
Najbližší hraničný prechod je Novoazovsk, no keďže sa nachádza na rozhraní republiky Doneckej a republiky Luganskej je prechod pre inostranca zase bez možnosti.
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

Ďalej na sever máme prechod pri meste Dolžanskij na ceste E50, no keďže sa nachádza v Luganskej ľudovej republike prechod pre turistu je zase rovnaký.
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

O kus na sever je pri ruskom meste Doneck (mesto s rovnakým názvom je aj na Ukrajine) hraničný prechod ktorý rovnako ako predošlé turistov neodbavuje.
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

Posuniem sa o kus na sever na cestu P22 pri meste Sulin, tu je prechod kompletne uzatvorený pre všetok tranzit aj osoby. Cesta je prehradená ostnatým drôtom, panelmi a vojakmi.
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

O pár desiatok kilometrov severnejšie je pri meste Milove znovu hraničný prechod, ale ako ma upozornili tam nemá význam ani zachádzať, pretože "nerabótaet"....
Konštatovanie ŽIADNA CESTA.

Blížime sa do finále! Bohom zabudnutá dedina Kantimirovka z ruskej strany a podobne zabudnutá dedinka Markivka z ukrajinskej strany je to čo hľadáme!
Toto je najjužnejší hraničný prechod do Ruska a tým pádom aj najbližší možný bod prechodu na Krym bez toho, aby hrozil problém s nelegálnym prekročením ukrajinskej hranice.
Tento prechod sa nachádza v Luganskej oblasti, no funguje aj pre turistov a dá sa ním prejsť pomerne jednoducho (3hodiny).
Konštatovanie VOĽNÁ CESTA !

Po prechode tohto alebo iného vyššie položeného už bežne otvoreného prechodu je cesta na Krym otvorená. Na trase Rostov na Done - Krasnodar - Novorossijsk sa dostaneme na nový most spájajúci ruskú pevninu s Krymom.

Tu prebieha len občasná námatková kontrola náhodného vozidla. Prakticky vás už nič nedrží a celý Krym máte ako na dlani.
Samozrejme Krym musíte opustiť zase len týmto smerom po moste.

Takže ak na Krym a povedzme že "oficiálne" tak toto je jediná z možností ako nato. Samozrejme, že je to neskutočne veľa kilometrov navyše, no viac možností ako sa tam dostať po vlastnej osi po ceste nieje.

Všetky tieto informácie som si "krvopotne" odjazdil osobne, takže mám informácie z prvej ruky.

Ak by mal niekto nejaké otázky prosím PM.

Naposledy editováno 06.05.2019 22:26:20

Ukrajina 2019

6.5.2019 v 23:41 | Nahoru | #33
Jen bych ještě doplnil, že silnice u Kantimirovky jsou docela v mizerným stavu pro silniční motorky, takže když se nechcete kochat vidlákovama, tak je lepší jet přímo na Belgorod a potom po dálnici do Charkova. Ale to už je jen takovej menší detail.

A kdo by si myslel, že vnitrozemím Ukrajiny vededobrá silnice, tak na to zapomeňte. Téměř vše je tam rozbitý, plný děr a nedá se jet moc rychle. Jediná slušná silnice-dálnice vede přes Lvov - Kiev - a pak buď na Orel, nebo na Charkov. Tam to odsejpá pěkně. Sice se to zdá jako zajížďka, ale časově to je mnohem rychlejší.

Naposledy editováno 06.05.2019 23:42:20

Ukrajina 2019

12.5.2019 v 22:22 | Nahoru | #34
Taky přihodím jednu zkušenost. Byl jsem na ukrajině 4x vždy autem. Jeli jsme přes Polsko. Na hranicích nikdy nebyl problém s tím že by chtěli úplatek ale někdy si tam člověk pár hodin počkal, někdy pár minut. Horší auta měli tendence omlacovat šroubovákem(plastovou stranou) a hledali dutiny. Jednou nás zastavili policajti s tím, že jsme na 50 jeli 77. Řídila přítelkyně, policajtů si nevšimnula (když ji stavěli) a přejela to asi o 500metrů kde pak zastavila (myslím, že kdyby nezastavila a jela dál že by se nic nestalo) Policajt za náma přišel že jsme jeli moc rychle a chtěl pokutu 2000 hřiven. Když jsem slyšel kolik chce, tak jsem zavolal svému kamarádovi Ukrajinci za kterým jsme tam jeli a dal jsem jim ho na ucho. Ten jim řekl, že žádnou pokutu na místě platit nebudeme ať nám vypíše složenku. Chvíli něco psal pak mávnul rukou a nechal nás jet.
Návštěvníci by měli mít na vědomí, že policisté nejsou oprávněni požadovat okamžité zaplacení pokuty.

Četl jsem že někdo na motorce s nimi měl taky problém chtěli pokutu asi 100Eur. Dotyčný ji nehodlal platit a řekl partnerce ať vytáhne plynový vařič a začne dělat čaj. Když policajti viděli, že nejsou ve stresu, že nikam nespěchají, taky to nechali být.

Prý taky pomáhá mít číslo na konzulát a tam v případě problémů zavolat.

A jak už to spousta lidí psalo jsou tam některé krásné silnice a některé kde se dá jet sotva 20 takže i zajíždka 100km může dávat smysl(z hlediska rychlosti přesunu)

Za sebe bych místo UA doporučil Rumunsko (když nic jiného je to součást EU takže třeba roaming není problém)

Naposledy editováno 12.05.2019 22:24:00

(reakce na) Ukrajina 2019

30.5.2019 v 16:28 | Nahoru | #35
miroslav44> Naprostej souhlas, loni sme tama jeli a za jeden den každej 100EUR na úplatky, byly sme tři. A jak píšeš naprostá bezmoc STOPKA i dejchání, ale v cca tři odpoledne po tom, co sme večer měli každej 3-4 piva . Já 0,18 a kámoši 0,22 a hádej se s ním, že to není pravda(prej je jejich pivo silnější a nesmíš pít 24hod před jízdou....) Auta který nás v obci předjížděli a jeli jako prasata nechali jet a nás si vzali bokem a už to jelo.

NIKDY VÍC!

Ukrajina 2019

30.5.2019 v 19:50 | Nahoru | #36
jak píše aaamoto
byli jsem tam 6 hodin a stačilo

NIKDY VÍCE

když cestuji tak se nemíním s nikým hádat
co jsme prožili na hranicích děs
zlatý Balkán

1 reakcí na tento příspěvek Ukrajina 2019

31.5.2019 v 12:39 | Nahoru | #37
Mno... loni jsme jeli do Ruska skrz celou Ukrajinu až za Kyjev (Šostka) a neměli jsme vůbec žádný problém s ničím. Byli jsme tam asi 5 dní, za tu dobu pohodička, nikdo si nás nevšímal, místní byli vstřícní, vojáci u závor si s námi povídali, jak byli na vojně v Pardubicích. Celník na výstupu mi (jako vždycky) našel lékárničku, ale v klidu jsem mu vysvětlil, na co ty prášky jsou, pokýval hlavou a dál nic neřešil.
Nikde jsme nečekali, s nikým se nehádali a nikomu nic nedali.
Před 6 lety, když jsem tam byl, bylo to stejné.

Fakt nechápu, co je potřeba udělat, aby člověk měl takové negativní zkušenosti s Ukrajinou

Ukrajina 2019

31.5.2019 v 12:45 | Nahoru | #38
K tomu Krymu, jak se tu píše.... chtěl bych tam příští rok, tak jsem se ptal známého Rusa, jestli je nějaký problém s Krymem. Prý není, když se to jede normálně ruskou stranou, přes most a pak zase zpátky z Krymu do Ruska. Tak proč si komplikovat cestu jakousi Ukrajinou

(reakce na) Ukrajina 2019

31.5.2019 v 15:50 | Nahoru | #39
Robert_ZL> No vidíš mě by zase zajímalo co dělat, aby člověk problémy neměl. Dá se říct, že sme byly jediní v okolí, kdo dodržoval předpisy, ale jak uviděli motorky (bohatý zápaďáky, to že na tu 14let starou motorku šetřím několik let a v podstatě do ní dávám všechny volný peníze co mě zbudou, hlavně že měli všichni nový Iphony, já v kapse pět let starou Lumii 1020 a před stanicí jim stál 5-6let starej mergl, mě doma stojí 14let starej Focus, to sou ti chudí státní zaměstnanci ) tak stavěly a nebyli sem jediní ti co nás stavěly první si hned po nás braly další dva motorkáře a místních aut si nevšímali. Po druhý kontrole sme ještě potkali dva Čechy a tak sme s nima chvliklu pokecali a podobný zkušenosti.

Ale tím nikoho neodrazuju, nemám rád předsudky i proto sem se tam vydal, takže pokud to někoho láká, směle do toho a třeba bude mít štěstí jako někteří jiná tady, jenom já už o další zkušenosti nestojím. Naštěstí je mnoho zemí, který mě naopak nadchly a kam se velice rád vrátím Rumunsko, Albánie, Makedonie, Bosna...

2 reakcí na tento příspěvek Ukrajina 2019

31.5.2019 v 16:01 | Nahoru | #40
Na Ukrajinu nejezdi. Lidi tam nejsou prijemni a policajti sou tam banda nenazranech zkorumpovanech svini. Nestoji to za to.

(reakce na) Ukrajina 2019

31.5.2019 v 16:05 | Nahoru | #41
ufafil> A tak v tomhle případě mám jinou zkušenost lidi na nás byly příjemní, když sme někde zastavily, chtěli pokecat, ptali se jak se nám tam líbí, celnice taky docela v pohodě, akorát tam byly všichni hrozně důležití, takže všechno zbytečně dlouho trvalo, ale problémy nedělali. Jenom ti policajti.

(reakce na) Ukrajina 2019

31.5.2019 v 21:30 | Nahoru | #42

ufafil píše: Na Ukrajinu nejezdi. Lidi tam nejsou prijemni a policajti sou tam banda nenazranech zkorumpovanech svini. Nestoji to za to.Tak hlavně, že tam už nepojedeš ty, o dalšího takovýho troubu míň, co hází všechny do stejnýho pytle .
UA je krásná a lidé jsou stejní jak všude jinde, přeji ji jen to nejlepší.

1 reakcí na tento příspěvek Ukrajina 2019

2.6.2019 v 16:05 | Nahoru | #43
Takze jet tam na Goldwingu je stejne jako vymalovat cerveny terc?

(reakce na) Ukrajina 2019

2.6.2019 v 17:10 | Nahoru | #44
Krest_0> každá motorka neukrajinského vzhledu je pro ně oběť člověk se jich nesmí zaleknout,ideálně nedávat z ruky doklady jen ukázat že je máte,jakmile mají pas a řidičák u sebe tak ste v pasti můžou si diktovat horentní sumy

Ukrajina 2019

2.6.2019 v 21:14 | Nahoru | #45
Nemůžou si diktovat nic, jděte s těma kecama už někam. Nic platit nemusíte a nikdy nic neplaťte. Trvejte na tom, že máte právo zaplatit při odjezdu ze země na hranicích, ať vám budou lhát cokoliv. Ať vypíše protokol. Ukažte jim, že máte víc času než oni. Kvůli připosránkům to pořád na cizince zkoušejí. Na Ukrajině jsem byl asi 8x a jedu tam s radostí zase. Nikdy nikomu nic neplatím. Místňáci jsou naprosto v pohodě a přátelští. Jen prostě nesmějí mít žádnou funkci, z té si dělají podnikání. Na zakarpatské Ukrajině mluvěj východoslovensky, domluvíte se česky.
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
motory LC8 KTM 990 Adventure / S RadimV929 9 12.8.2019 v 13:24 RadimV929
Jízda v lese a česká legislativa [1, 2] KTM 990 Adventure / S query 43 12.7.2019 v 23:17 Yz-250
Imobilizér KTM 990 SuperDuke, KTM 990 Adventure R, KTM 990 SM-T... Kamosmartin 4 11.7.2019 v 10:58 veny29
Vysoký volnoběch diagnostika KTM 990 Adventure / S Kubajz990 2 30.4.2019 v 23:16 Kubajz990
Vycentrování předního kola KTM 990 Adventure / S venca1982 2 26.4.2019 v 08:20 gugo

TOPlist