Téma: prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. - kandidát na prezidenta ČR
 
29.3.2017 v 08:56
Máme tu vlákno o Horáčkovi jako kandidátovi na prezidenta pro volby 2018 a tak jsem si dovolil založit vlákno o dalším čerstvém potvrzeném kandidátovi. Takže pište názory, případně dávejte relevantní odkazy a pokud jste s ním měli osobní kontakt, tak tady je správný téma pro vyjádření.
Kdo neví o koho jde, tak tady je link do Wiki:
https://cs.wikipedia...99%C3%AD_Draho%C5%A1

Naposledy editováno 27.01.2018 16:14:13
Anketa: Jiří Drahoš, budu ho volit
Ano, je mi sympatický a jeho názory jsou zdravé
15%
19
Ano, kohokoliv jen ne Zemana
17%
21
Ne, volím jiného kandidáta
62%
77
Neznám, nevím, je mi to fuk
6%
8

2 reakcí na tento příspěvek prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. - kandidát na prezi...

1.7.2017 v 15:32 | Nahoru | #1
Když už se to tady po čase opět objevilo, tak ještě faktická poznámka: Souvisí ta neuvěřitelná míra obhroublosti až vysloveného křupanství M. Zemana s absencí vlastních národních elit, anebo ne? A nejde ani tak o to, že zde existuje určitý jedinec s takovýmito osobnostními rysy; ale symptomem skutečně krizovým je to, že takovýto člověk vůbec mohl být zvolen do nejvyšší státní funkce, a že i po plném odhalení pokřivenosti své osobnosti se nadále těší přízni přinejmenším poloviny celé populace!

Tady je jednoznačně vidět, že příčiny této situace jsou mnohem hlubší, a skutečně leží v samém jádru charakteru celého státního národa, v jeho plebejství nebo naopak v absenci určitého aristokratismu v národní povaze; tedy životního postoje spojeného s hlubokým přesvědčením, že člověk se má za všech okolností chovat slušně a důstojně - když už ne stále, tak přinejmenším ve formálních projevech jednání a chování. Ujasněme si ale jednu věc: tento "aristokratismus" - ten není bezpodmínečně vázán na fyzickou přítomnost vrstvy či třídy aristokracie, v sociologickém smyslu.

Ten "aristokratismus", to je v prvé řadě charakterový rys. Charakterový rys jednotlivé osobnosti, anebo celého národa. "Aristokratem" v daném smyslu může být každý - každý, kdo takovýto způsob životního postoje přijme za svůj, dokáže ho v sobě vypěstovat, dokáže si ho osvojit jako životní samozřejmost. Pro tento aristokratismus osobnosti je reálná přítomnost aristokracie přinejmenším v předešlých národních dějinách (ne-li už přímo v současnosti) sice velice přínosná; ale principiálně není absolutně nezbytná. Jde o to, jestli tento povahový aristokratismus je v reálném naturelu, v reálném smýšlení národa přítomen, zda je v něm pěstován a uchováván, anebo nikoli.

Mně osobně už je to celkem egal, ale v principu - bohužel - není možno jinak nežli konstatovat, že v českém národě ta plebejská nátura víceméně naprosto zatlačila do pozadí tu složku důstojně aristokratickou; a shnilé ovoce tohoto stavu je nám nyní víceméně dennodenně nutno zakoušet a snášet.

(reakce na) prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. - kandidát na prezi...

1.7.2017 v 19:00 | Nahoru | #2
Strngr> spis to souvisi absenci elit, ktery by se chteli zabejvat politikou.

(reakce na) prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. - kandidát na prezi...

2.7.2017 v 10:54 | Nahoru | #3
Strngr>
Téma je zamknuto


TOPlist