Téma: Wanted: Scrambler
Už nějakou dobu pokukuju po druhým stroji, kterej by zaujal čestné místo vedle Suzuki TL 1000R. Jde mi o stroj pro každodenní použití, např. dojíždění do práce v tomhle parnu, ale i na výlety po našich tankodromech a vesnicích. Současně se mi ale líbí klasický motorky jako Kawasaki W800, Royal Enfield, Triumph Boneville nebo Moto Guzzi V7 Racer. Ten kov a chrom má něco do sebe.

Líbí se mi možnost na motorkách typu Scrambler vyrazit na nějakou polňačku, lesní cestu atd, aniž bych měl pocit, že když to někde odložim, tak to budu půl roku opravovat. Prostě klasika a terén = badass kombinace (Steve McQuenn)

Problém je ale ve výběru - ojetej Triumph Scrambler tu koupit skoro nejde, Ducati je sice silnější a lehčí, ale kupodivu taky dražší (což je divný, protože v USA je údajně o 600 USD levnější, než Triumph) a Moto Morini je fakt hezký, ale je to víceméně street na špalkách se 116 HP, kromě toho exotika, kterou když člověk někde zahodí, asi už neopraví. A pak vlastně nevím, a tady bych byl rád za každou radu - přestavba vzhledem k současným buzeračním procedurám na STK a potažmo PČR asi raději ne. Jsou nějaké další možnosti?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Wanted: Scrambler

12.7.2016 v 15:35 | Nahoru | #1

TangoLima píše: Srovnání Triumph Scrambler a Ducati Scrambler zde: (mmch. perfektní pořad On two wheels - trochu Top Gear o motorkách)
Z tohodle srovnání vyplývá, že Triumph je slabší, ale terénnější. Z obou motorek při testu odpadly originální koncovky jízdou v terénu :)Ha, video pěkný. Ale jsem zvědav, kolik lidí z těch, co to kupují, takto použijí. Zatím, dle toho co jsem viděl, stojí podobné moto naleštěné v Praze u kavárny, za ní týpek na zahrádce ve flanelce, se "sexy" střiženým plnovousem, popijející své espresso...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Wanted: Scrambler

12.7.2016 v 16:40 | Nahoru | #2
Uvážíme-li, že scrambler jako typ motorky vznikl terénní úpravou válečných mašin, pak by dávalo smysl vybrat si značku té země, která vyhrála válku. Tím pádem odpadá Japonsko, Itálie a Německo.

Velvetek píše: Ha, video pěkný. Ale jsem zvědav, kolik lidí z těch, co to kupují, takto použijí. Zatím, dle toho co jsem viděl, stojí podobné moto naleštěné v Praze u kavárny, za ní týpek na zahrádce ve flanelce, se "sexy" střiženým plnovousem, popijející své espresso...Jasně, to použití v "On two wheels" je celkem extrémní, ale jsem rád, že ukázali, že to jde a jak správně podotkli - pokud tomu přizpůsobíš styl jízdy, tak to zvládne "téměř" vše, co většina adventure motorek (ne, že bych to plánoval zkoušet)
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Moto Morini je Zhongneng Moto Morini Scrambler 1200, Moto Morini Corsaro 1200 ZZ Kohlstein 13 31.10.2018 v 19:50 Kohlstein
Hledám elektrotechnika - Instalace ... Triumph Scrambler TangoLima 6 17.7.2018 v 06:52 TangoLima
Vyjížďka klasiků - Praha Triumph Scrambler Elzon 15 17.3.2018 v 11:32 V_i_c_i
Ducati Scrambler [1 ... 6, 7] Ducati Scrambler MarekDUC 199 16.6.2017 v 19:06 Palomoto
Jakou koupit? Moto Morini Scrambler 1200 ZdeněkHarley 8 20.8.2016 v 00:05 Krt-tek

TOPlist