Téma: Přestupek - jak na promlčení
 
22.9.2015 v 16:12
Tak... o přestupcích (a nemusí to být jen dopravní) a jejich řešení zde bylo již napsáno hodně, je to ale takříkajíc roztříštěno po různých vláknech.
Momentálně jeden přestupek řeším a mimo jiné se snažím řízení protahovat co to jde, aby ho orgán nestihl do roku projednat. Bohužel orgán je velice rychlej a reakce na moje kroky jsou vždy za několik málo dní. Že by tedy orgán sám o sobě svou nečinností lhůtu prošvihnul je celkem bez šance. Skoro to vypadá, že paní právnička nemá na starosti nic jinýho jak mě. Je to tedy celé na mojí osobě. Natáhl jsem to už na 4 měsíce, ale pořád je přede mnou ještě 2x takovej čas.
Z mé strany šlo zatím pouze o maximální využívání lhůt na doručení a odvolání (vždy tedy poslední den), podání odporu proti příkazu a podání blanketního odvolání proti rozhodnutí.
Chci se tedy zeptat zdejších na jejich zkušenosti a nápady jak protahovat řízení, třeba zde zazní něco co jsem ještě nevyužil atd.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Přestupek - jak na promlčení

23.9.2015 v 13:08 | Nahoru | #1
RogerTDM> stříhají u každé změny údajů

e: ale pokud si v nové nenechá vyznačit stav, tak mu ji neustřihnou, tím by situaci vyřešil a nemusel dvakrát

Naposledy editováno 23.09.2015 13:08:42

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Přestupek - jak na promlčení

23.9.2015 v 13:14 | Nahoru | #2

Artepx píše: RogerTDM> stříhají u každé změny údajů

e: ale pokud si v nové nenechá vyznačit stav, tak mu ji neustřihnou, tím by situaci vyřešil a nemusel dvakrát


Pokud si nenecháš vyznačit stav do občanky, není to úplně rozumné řešení. V různých životních situacích totiž orgány, banky atd. požadují potvrzení, že je člověk ženatý (kdykoliv kdy se řeší cokoli společného, např. hypotéka). A jediné platné potvrzení o tomto stavu je občanský průkaz. Tudíž pokud tam údaj není orgán či banka tě donutí nechat si udělal občanku kde tento údaj je.
Ano máte pravdu, všechno je tu hore kokotom...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist