Téma: 28. rijna 1918
 
28.10.2014 v 11:13
Zajimaji me nazory zdejsi verejnosti...
Je to vyznamny den, odtrzeni od Habsburske rise a ziskani samostatnosti? Nebo je to prohra a rozpad milovaneho mocnarstvi?
Diky

Blokovaní uživatelé: maco
Anketa: 28.10.1918 bylo:
vyhrou a ziskanim samostatnosti
58%
41
prohrou a rozpadem mocnarstvi
42%
30

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 28. rijna 1918

28.10.2014 v 21:59 | Nahoru | #1

1100Virago píše: maco: Tím jsem chtěl říct, že bolševici neměli sebemenší problém brát lidem majetky (znárodnění), peníze (měnová reforma) ani životy (politické procesy, atd.). A taky jim nic z toho nepatřilo. Takže nevěřím, že by měli nějaký morální nebo legislativní problém někoho trvale zbavit občanství a nevěřím, že se v nich pak hnulo svědomí nebo přiznali právní pochybení.

A že za bolševika mají mít všichni stejně, to je přece základ téhle ideologie.


Právně to byl asi nesmysl a asi se jim někdo vysmál.Německé zákony platí pro německé občany,které němci sami uznali jako své a češi jim do toho neměli co kafrat
Bolševik nemá a ani nemůže mít morálku,ani svědomí ani čest,to je banda zmrdů,něco jako radikální muslimové.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 28. rijna 1918

28.10.2014 v 22:34 | Nahoru | #2

maco: Právně to byl asi nesmysl a asi se jim někdo vysmál.Německé zákony platí pro německé občany,které němci sami uznali jako své a češi jim do toho neměli co kafrat


Ne. Německé zákony platily na německém území, které se jaksi po prohraných válkách smrskávalo. Podle německých zákonů určitě nešlo německým občanům zabavovat majetky a přesídlovat Němce jinam a přesto to bolševik bez mrknutí oka udělal a Němci mohli jen skřípat zubama (a dělají to dodnes). Na další pokus prosazovat německé právo mimo německé území už naštěstí neměli Němci ani sílu, ani opětovný nedostatek soudnosti.

Čili v tomhle případě tahalo to české kafrání jednoznačně za delší konec provazu.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist