Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Cestování a ubytování ve Francii
19.10.2014 v 09:14
Páni cestovatelé. V létě chci na moto navštívit Francii (spíše dole na jihu), a proto bych uvítal nějaké rady co se týče ubytování. Ceny penzionů, kempů a popřípadě i nejaké odkazy. A když už jsme v tom, tak jak je to s poplatky silnic, dálnic, tunelů, atd. Ať tak nějak vím, do čeho jedu. Díky za info a vždy šťastný návrat.

Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 19.10.2014 v 10:53 | Nahoru | #1
vsechny kempy jsou na internetu, maji docela dobry webovky vice mene vsechny, pocitej cca 15 - 20Euro za 2, stan + auto/moto, zalezi jak kde.
Hotely/pensiony zjistis na bookingu treba. itinerar vcetne zajimavosti a ubytovani lehce zvaldnes pres google maps.
Hlavne si na ten jih Francie nechej dost casu, je tam toho pomerne dost k videni, minulej rok jsem jel Bolzano - monaco - azurove pobrezi - arles - a nahoru na Grenoble a pres Svycary domu.

Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 19.10.2014 v 12:21 | Nahoru | #2
Pro přespání po cestě se dají použít hotely Formule1, jsou to sice takove prefabrikované kostky většinou v průmyslových zónách nebo na okraji měst, ale za celkem rozumnou cenu.

1 reakcí na tento příspěvek Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 19.10.2014 v 16:41 | Nahoru | #3
vyber si dle toho kam jedeš. F1 jsou na webu také, mají velké výkyvy cen ale dle lokality, někde vycházejí jako nejlevnější ubytování, ale hlavně v atraktivních oblastech dražší jak lepší kemp. Také se hodí jen pro skupinku, tuším pro 3 jsou nejvhodnější jinak se to moc neoplatí, záleží kolik vás jede.

Ve vnitrozemí není problém se ubytovat kdykoliv, čili klidně jeď dokud nebude tma a pak kam ukáže GPSka nějaký kemp, je možné se tam dostat a buď se ubytovat nebo zaplatit ráno. Až budeš na pobřeží tak si ale striktně hlídej ubytovat se do šesti hodin maximálně sedmi a to už je risky. Frantíci se nepředřou a nechce se jim, oni mají vyděláno tak se tváří, že už mají plno a pošlou tě do prdele.

Vyplatí se také sledovat cedulky kolem silnice, dvakrát jsme takto našli ubytko u kohosi na zahradě opravdu za pár euro. Jinak pokud není vyloženě zakázáno, tak ve francii stanovat (nějak rozumně) můžeš.

Poplatky jsou na hovno, buď si vytiskni přehled z cestovních informací UAMK či průvodce nebo ideálně aktualizuj nevigaci, potřebuješ povolit dálnice, ale vyhýbat se placeným úsekům, jinak nemáš šanci. Platí se i za mašiny, platí se totiž jen mýtné. Což znamená, že některé úseky speciálně u měst jsou bezplatné, jinde platíš. Navigace pokud to ví tě protáhne dálnicí kolem města a pak navede na neplacenou, pokud jedeš dle mapy/cedulek dostaneš se vždy k mýtnici a platíš a platíš. Někde je mýtná celá silnic a někde jen úsek protože tam je tunel či most. Není v tom žádná logika, jen výčet.

(reakce na) Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 19.10.2014 v 19:45 | Nahoru | #4
dj_hroch> s tim musim souhlasit, ceny placenych useku jsou docela vysoke...
Nevynech CANYON DU VERDON

1 reakcí na tento příspěvek Cestování a ubytování ve Francii

20.10.2014 v 21:09 | Nahoru | #5
Projel jsem celou Normandii až do Bretaně, zpátky 24 h. Le Mans, přes Paříž a Verdun z5 a krom Le Mans (Tam jsem spal zadara na jednom z ofiko parkovišť) všude na divoko. Byl jsem ale sám na Savage s malinkým stanem pro jednoho. S tímto lehoučkým chopperem se ale dalo i po lese a poli. Předtím Německo a Belgie taky na divoko, jen v Holandsku nebylo kde - to byl jediný kemp. Ale to chce potřebnou hladinu šílenosti . Dnes bych to už nedal.

Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 21.10.2014 v 19:27 | Nahoru | #6
Před týdnem jsem se vrátil z okružní jízdy po Španělsku, přes Francii. Ve Francii jsem spal 1 x v kempu, kdy žádný personál večer ani ráno do 9 nepřišel, takže jsem neměl komu platit. Jinak tak všelijak i na divoko a nikdy nebyl problém. Ceny hotelu a penzionu docela brutal když jedeš sám, cca 35 eček, to jsem si rozmyslel. Pokud pojedeš jižní stranu od itálie, vyhni se tunelu Frejus, prujezd pro moto a jednoho člověka 27 eček, cca 10 km tunelu. Totální zlodějina. Co se týká tankování, raději vybírej benziny s obsluhou. Já tankoval jednou někde u supermarketu,bezobslužná, dáš kartu - pin, vybereš typ benzínu a kartu vyndáš teprv potom tankuješ. Mně to nějak neklaplo a měl jsem zablokovaný ekvivalent 100 euro cca 2 týdny.
Jinak jsem byl strašně mile překvapený chováním frantíků. Kdysi jsem byl na korsice a bylo to strašné, neochotní, nechtěli mluvit jinak než francouzsky atd. Teď, nebyl s ničím problém, snažili se anglicky, pohoda.

(reakce na) Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 22.10.2014 v 14:36 | Nahoru | #7
bromep> Jj, sever a vnitrozemí se takto dá kdekoliv, okraj lesa, pole, louky... Zrovna jih a azurové pobřeží je ale stanováno zakázáno všude, máš tám přímo explicitně přeškrtnutý stan, a rozumně členitý terén na to také není.

O kartách tu bylo psané také dost - vždycky je tam při tankování nějaký strop 100 E nebo podobně, automat možná zablokuje, ale veme pak jen částku kterou bereš; nebyl s tím problém. Naopak je to horší s hotovostí bo na ni nevrací, takže buď natankuješ nebo máš smůlu.

Já doporučím jen projít co máš za karty a ověřit si, že budou fungovat všude. Problém je Visa electron všeobecně, karty od mbank, často nefungovalo kamarádovi cosi od Ery. Nevyhneš se tomu, na obsluhu a hotovost nesmíš spoléhat - pokud najedeš na nějaký úsek nebo náhodou budeš potřebovat platit, nenajdeš tam živáčka. Benzínka s obsluhou je často také spíš jen sen. Buď pojedeš placené dálnice a budeš tam mít velké benzínky s obsluhou nebo pojedeš mimo dálnice a tam často na jinou než bezobslužnou nenarazíš. O víkendech obsluha není nikde a ve spoustě měst ani přes pracovní den. Zkoušeli jsme to tolikrát, před pár lety to bylo v pohodě, ale teď těm strojům už není úniku.

Cestování a ubytování ve Francii

Skvělá odpověď, děkuji! 22.10.2014 v 19:23 | Nahoru | #8
http://www.motorkari...ft=159866&fid=13

NAkonec jsme nejeli, ale třeba ti to pomuže
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist