Téma: Význam slova "předložit"
 
5.4.2014 v 22:39
Jak chápete význam slova "předložit"?

Na výzvu policisty je řidič motorového vozidla povinen předložit doklady podle odstavců 8 a 9 policistovi ke kontrole. Na výzvu strážníka obecní policie ve stejnokroji nebo celníka ve stejnokroji je řidič motorového vozidla povinen předložit strážníkovi ve stejnokroji nebo celníkovi ve stejnokroji ke kontrole doklady podle odstavce 8 písm. a) a b).


(§6 odst. 12)

Je nutné fízlovi předat doklady do rukou, nebo mu je stačí ukázat (např. přes okno, případně je držet v ruce a nedovolit mu na ně sáhnout)?

1 reakcí na tento příspěvek Význam slova "předložit"

22.4.2014 v 19:00 | Nahoru | #1
Myslis MP jako vojaky nebo mestskou policii? A co ta dela nekde na vesnici. Asi jim byla nuda. Tak to nejsou zadne hrdinske ciny. Ja jsem jel na cervenou, tak co bych asi ve spravnim rizeni rikal? Cim bych se branil? To nejak nevim. U spravnich rizeni jsem uz take byl, uhadal jsem jedno anonymni udani, dve parkovani a jednu jizdu na cervenou. To ma ovsem cenu, kdyz se stane nejaka chyba na ktere se muzes tocit, jinak je to jen ztrata casu a i penez.
Jizda po lesni ceste je podle meho usudku zcela protipravni. U vjezdu do lesa ci na louku jsou znacky zakaz vjezdu motorovych vozidel, a ty jsou zcela protipravni. Plati jen na verejnych komunikacich, na cestach, ktere nejsou komunikace se jimy nemusis vubec ridit, tam nepotrebujes ani ridicak. A ani SPZ. Navic ke kazde znacce musi byt vystaveno povoleni k umisteni a pocitam, ze ho zadna takova znacka nema. Tudiz neplatna. Tady by me zajimal nazor prislusniku policie, kteri sem chodi. Na lesnim pozemku te muze akorat popotahovat majitel pozemku, policie nikoliv. Mozna za poruseni vlastnickych prav ci nevim presne, jeste jsem se s tim nesetkal.

(reakce na) Význam slova "předložit"

22.4.2014 v 19:55 | Nahoru | #2
vie> Polní a lesní cesta je veřejnou komunikací a řidičák na nich potřebuješ, značky musej bejt samozřejmě schválený dopravně - správním orgánem. Na mně to hrajou na porušení lesního zákona, ale to je na dýl.
Šlo o městskou opicii a prostě to zkoušeli, mnoho z nich nemá o zákonech ani ponětí. Že by to byl hrdinskej čin nikde netvrdím, nebo to někde vidíš?
Pokud ses snažil bojovat za bolševika tak jsi frajer, samozřejmě to není srovnatelný, teď hrozí maximálně to že to člověk bude mít o litr - dva dražší.
A co bys ve správním řízení říkal? - no samozřejmě to není jednoduchý a jistotu vítězství nemáš, já ti nebudu studovat možný postupy k tvýmu případu, ale obecně by to šlo hrát na zdržování a promlčení, možná i na chybějící materiální aspekt, tj. že jednání nebylo přestupkem. No a čím víc papírování tím víc možnejch procesních chyb, často když ouřad narazí na někoho kdo se brání tak to dá raději na dno šuplete a nechá to promlčet.
Čau, Tom
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist