globalmoto_kveten





Téma: nízkoekonomická dřevostavba
 
6.2.2014 v 20:09
Ahoj lidi, chtěl bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s montovanými domky na klíč, jejich výhody a nevýhody a s jakou firmou máte dobré zkušenosti. Tento rok bych rád začal projekt realizovat, ale nevím ze které z firem vybrat. Vesměs mám seznam firem, které jsou akceptovány bankou bez dokládání různých podkladů, ale jejich cena je mnohonásobně vyšší, tak hledám i mimo tento seznam. Děkuji Vám předem za náměty.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

22.5.2018 v 19:02 | Nahoru | #1
Carcharot> v pohodě,jen platím hroznou raketu,kvůli tomu,že jsem hned u řeky. dokonce už pojišťovna platila za povodeň a nic nenamítala

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

24.5.2018 v 06:12 | Nahoru | #2
nemako> U povodně ano, ale kdyby chytl barák třeba od komína, elektriky, mám obavy, že by to nebylo s pojišťovnou tak jednoduchý. Máti měli tak perfektního dozora stavby (ironicky, služby měl nasmlouvané) a po mě nic nechtěli, že jsem po roce zjistil, že bydlí v nezkolaudovaným baráku. Prý říkal, že už se barák nekolauduje. To sice byla pravda jen s rozdílem, že to stejný řízení mělo jiný název. Rok zpět - to se ten proces jmenoval ohlášení užívání stavby (stejný jak kolaudace i s dohledem úředníka). Po mém zjištění už to jelo, Neměli revizi komína, neměli hasičák dle požární zprávy, revizi na hromosvod atd. atd., defacto stavba nebyla úředně uznána jako schopná užívání. Měli na všech papírech č. starýho zbořenýho domu, nebyl proveden výmaz starýho domu, nebylo bez papíru o užívání možno zapsat nový stav na katastru atd.
Po uvedení do užívání jsme zapsali stavbu na KN, dostali nový č. domu (starý zrušený už se nesmí obsadit), museli díky tomu změnit všechny doklady a smlouvy, kde měli původní adresu., pojistky, smlouvy na energie, občanka atd. Oni totiž koupili starej barák, postavili, prodali byt, nastěhovalli se a na č. popisný zbořenýho si vše měnili. Takže po roce komplet znova.
Bez "kolaudace" nedostaneš č. popisný, když je to na zelené louce.
Prostě v dnešním úředním světě bych rozhodně neriskoval bydlení v baráku bez potvrzeného užívání, kolaudace, či jak to dneska je.
No a během stavby ještě měli několik větších změn, který nešly vyřešit u kolaudace, ale musela se dělat změna stavby před dokončením. Úředník se bál, že když to odklepne jak je, mohli by se někdy ozvat sousedi a měl by velký problém. A to byly další nečekaný výdaje. Projít dokumentaci, sehnat projektanta, protože původní byl ten pičus, co je nechal ve štychu, vytáhnout z něj dokumentaci v originálním formátu a souhlas, že ji jiný projektant může použít, zamalovat změny, opět podpisy všech sousedů (vysvětlovat, že to fakt potřebujeme, prdel to nebyla), udělat rychlý řízení změn stavby před dokončením a následně "zkoulaudovat". V momentě, kdy by se to řešilo jak mělo, bylo by s tím tak 30% práce.
Představa, že bydlím v baráku, kterej mi vyhoří a dostanu hovno se mi moc nezamlouvá. No a kolaudovat barák třeba po 10 letech, to mi přijde skoro nemožný.
S úředníky spolupracuji, tak mi na stavebním úřadě šli na ruku, ale u tak to byla dost fuška to dát dokupy. A dneska se každej úředník bojí, tak je to čím dál horší.

Naposledy editováno 24.05.2018 06:17:51
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist