globalmoto_kveten





Téma: nízkoekonomická dřevostavba
 
6.2.2014 v 20:09
Ahoj lidi, chtěl bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s montovanými domky na klíč, jejich výhody a nevýhody a s jakou firmou máte dobré zkušenosti. Tento rok bych rád začal projekt realizovat, ale nevím ze které z firem vybrat. Vesměs mám seznam firem, které jsou akceptovány bankou bez dokládání různých podkladů, ale jejich cena je mnohonásobně vyšší, tak hledám i mimo tento seznam. Děkuji Vám předem za náměty.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

21.9.2015 v 17:30 | Nahoru | #1

Son píše: je v tom legislativní zádrhel-pokud to budeš chtít legálně .Studniční vodu, která potencionálně bude proudit ve stejné trubce jako ta z obecního řadu, Ti bez pravidelných rozborů které vyhoví normě kvality vody nikdo nepovolí . A dělej každého čtvrt roku podrobný rozbor, myslím že finančně si nepomůžeš a otázka druhá co když najednou vykáže rozbor velkou odchylku-odpojí Tě od obecního ř. Na baráku jsem měl studniční jen na záchody 2x + studenou do vany-při slušné kvalitě by se dalo uvažovat i do pračky, ale pokud píšeš teprv o plánovaném odstavení septiku, pračku na studnu bych vyloučil tím kór s malým dítětem. V momentě kdy studniční vodu proženeš boilerem je tato voda i zpětně přepojená na obec nepitná a tím pádem hlavně v kuchyni k prdu.
A zapojovat třetí řád "nelegálně" bych si já nelajzl-viz problémy v Praze a Boru. Bakterie prolezou všude ,mrchy


Tak abychom neplácali jen tak do větru, propojením vody se zabývají: 1) norma ČSN EN 1717 2) vyhláška č. 268/2009 Sb. o technických požadavcích na stavby
Norma ČSN je mi úplně u prdele páč to není obecně závazný právní předpis.
To ovšem vyhláška je a ta se vodovodem zabývá v § 32 v naší věci tímto textem:

(1) Vodovodní přípojka pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu a vnitřní vodovod pitné vody nesmí být propojeny s jiným zdrojem vody.
(3) Vodovodní přípojka musí být vybavena zařízením proti možnému zpětnému nasátí znečištěné vody z vnitřního vodovodu.
(5) Je-li vodovod pro veřejnou potřebu řešen zvlášť pro pitnou a užitkovou vodu, musí být takto řešen i vnitřní vodovod.

komentář k výše uvedenému:
1) v mém případě žádný problém, do bojleru bude připojen vždy jen jeden zdroj vody, buď studna nebo obec, takže propojení obou zdrojů není technicky možné.
3) vyřeší se obyčejnou zpětnou klapkou. Navíc zde nejsou uvedeny žádné výjimky, takže to musí mít každý vodovod ne jen ten kde je i jiná jak obecní voda.
5) zde je podle mého výklad takový, že aby se uplatnila tato věta, musela by obec mít dva oddělené vodovody a to jeden na pitnou a druhý na užitkovou. Pokud má jeden, nemá oddělené vodovody. A moje studna není vodovod pro veřejnou potřebu.

Z výše uvedeného mi vyplývá, že pokud dám zpětnou klapku, kterou stejně musí mít každá přípojka a zajistím technicky, aby nedošlo ke vzájemnému propojení obou zdrojů (což lze nejjednodušeji zajistit tak, že je nepropojím ) splnil jsem všechny zákonem dané podmínky.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

22.9.2015 v 21:39 | Nahoru | #2
Danny350>
jinak řečeno "přepínat" řady jen ventilama=nesplnění vyhlášky protože budou propojené (nikdo nezaručí těsnost ventilů). Takže možnost B-přepojovat trubky, buď na studnu , nebo obec. Což neřeší mnou zmiňovaný "infikovaný" boiler (pokud voda ze studny vykáže špatné výsledky-jak tam ty svině jednou dostaneš, zalevno se jich nezbavíš).
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist