Téma: nízkoekonomická dřevostavba
 
6.2.2014 v 20:09
Ahoj lidi, chtěl bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s montovanými domky na klíč, jejich výhody a nevýhody a s jakou firmou máte dobré zkušenosti. Tento rok bych rád začal projekt realizovat, ale nevím ze které z firem vybrat. Vesměs mám seznam firem, které jsou akceptovány bankou bez dokládání různých podkladů, ale jejich cena je mnohonásobně vyšší, tak hledám i mimo tento seznam. Děkuji Vám předem za náměty.

1 reakcí na tento příspěvek nízkoekonomická dřevostavba

30.1.2021 v 16:39 | Nahoru | #1
Vyjmutí ze Zemědělského Půdního Fondu je další typ zlodějiny, kterým stát "pomáhá" stavebníkům...jde o to, že zastavěnou půdu (dle výměry stavby, chodníků atd. - spadá tam bohužel úplně všechno, pro co je potřeba základ - takže terasa ano, pergola ne, garážové stání ano, zahradní domek (skládačka bez základů) ne, chodník ano,plot (zděný) ano, atakdále). Je to poplatek za to, že si na SVÉM pozemku dovolíš postavit stavbu trvalého charakteru.
Souhlas je součástí řízení o stavebním povolení, prostě dáš odboru životního prostředí příslušného magistrátu žádost s výměrou, kterou hodláš trvale zastavět, a oni ti k tomu pošlou souhlas. Poté,co stavba proběhne a je zkolaudována, ti od oboru životního prostředí na základě bonity půdy vynásobené nějakým koeficientem (nepamatuju si to přesně, ale Google kdyžtak poradí ) přijde výměra za m2, a celková částka k zaplacení. Ty zaplatíš, oni ti potvrdí vyjmutí, a to je celé. Co se stane, když nezaplatíš, nevím....neměl jsem koule se s nimi dohadovat, stačí, že mi zprasili vyčíslení poplatku - k 28.6.2016 vstoupil v platnost zákon, který rušil koeficienty, pokud ses rozhodl stavět třeba v CHKO, chráněném pásmu vodního zdroje a podobné legrácky. Vyjmutí ze ZPF při zastavěných cca 140m2 by mě tak přišlo na nějakých 55.000,-, protože máme pozemek v ochranném pásmu vodního zdroje, kde byl koeficient 10. Tuhle částku po mě taky OŽP chtěl - stavební povolení nám ale přiklepli 2.7.2016, takže koeficient zrušen, tím pádem jsem platil 5.500,- (a to mi vycházela hodně nízká bonita půdy) . Musel jsem si to ale u nich obvolat....Umím si představit, že lidem s vysokou bonitou a třeba v CHKO to udělalo docela čáru přes rozpočet, ty částky se, podle diskuzí, které jsem tehdy procházel, pohybovaly i přes 200kKč...

Naposledy editováno 30.01.2021 16:45:13

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

30.1.2021 v 18:57 | Nahoru | #2
PlusOne> Dík za info. Jinak až skončí tenhle covidový blázinec tak se připrav že to bude ještě horší a ty vyhozené miliardy bude muset někdo zacvakat. Aspoň že se mi vyhla ta daň z převodu nemovitostí, tehda to platil prodávající ale pak to přehodili na kupujícího což byla neskutečná hovadina, momentálně to sice zrušili ale na jak dlouho.
Tipuju třeba že zavedou silniční daň, zatím je jenom pro někoho ale počítám že dřív nebo později to bude pro všecky stejně jako třeba daň ze srážkových vod ze střechy.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist