globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: jak to chodí u přestupkový komise?
 
13.9.2013 v 15:19
31.7. jsem "boural" na motorce, jel jsem do křižovatky (z vedlejší) na mokru asi 35-40 km/h a z nevyježděnosti jsem zmačknul přední brzdu celkem důrazně a předek mi podklouz a já sebou plácnul :D. Zlomil jsem si klíční kost, ale nikomu jinýmu jsem újmu na majetku ani zdraví nezpůsobil. Dneska mi přišel dopis o předvolání k přestupkový komisi, tak mě zajímá jak to tam probíha + co můžu čekat za pokutu. díky

Naposledy editováno 13.09.2013 15:33:48

1 reakcí na tento příspěvek jak to chodí u přestupkový komise?

27.9.2013 v 08:43 | Nahoru | #1
fifiq: tvůj názor, neberu ti ho, ale mám svůj. Pokud zákon projde a není zrušen, tak není v rozporu s Ústavou.
1100V: počkej a uvidíš.
Podle mě se oba pletete v tom, že prostě bazírujete na výpovědi: podle mě vůbec není nutné, abys vypovídal. Nikdo tě nenutí - je to dlouho zavedený mechanismus nepřímého důkazu.
Tvoje auto s postavou tvých proporcí za volantem přejelo dvojitou plnou a vznikla z toho fotka. Vypovídat můžeš a nemusíš... nevypovídáš = řetězec nepřímých důkazů stačí k určení viny. To můžeš klidně napadnout - nenapadneš = o vině je rozhodnuto.
Žádnou povinnost vypovídat ti nikdo neukládá - úředník je pouze povinen tě pozvat a položit ti otázku. Kdyby to neudělal, nemohl by rozhodnout. Takhle ti otázku položí, ty mlčíš, a on rozhodne.
Není to žádné zpoplatnění práva nevypovídat.

(reakce na) jak to chodí u přestupkový komise?

27.9.2013 v 09:42 | Nahoru | #2

rrss: ...Pokud zákon projde a není zrušen, tak není v rozporu s Ústavou...


Podle stejné logiky, pokud je spáchán zločin (přestupek) a není odhalen a potrestán, nejde o zločin.
Protože, aby byl soudce, musí být žalobce. Čili zákon v rozporu s Ústavou být může a má být zrušen, ale tak se stane až to někdo napadne a ÚS vydá rozsudek. Pokud to nikdo nenapadne, je zákon platný, i když je protiústavní.
A zákon, který ukládá objektivně nesplnitelnou povinnost, je tak nějak křivárna už z logiky věci. Zkus si představit, že by povinnost, aby s vozidlem nebyl spáchán přestupek, byla z provozovatele přenesena na výrobce. Jak by to ten mohl zajistit?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist