globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: jak to chodí u přestupkový komise?
 
13.9.2013 v 15:19
31.7. jsem "boural" na motorce, jel jsem do křižovatky (z vedlejší) na mokru asi 35-40 km/h a z nevyježděnosti jsem zmačknul přední brzdu celkem důrazně a předek mi podklouz a já sebou plácnul :D. Zlomil jsem si klíční kost, ale nikomu jinýmu jsem újmu na majetku ani zdraví nezpůsobil. Dneska mi přišel dopis o předvolání k přestupkový komisi, tak mě zajímá jak to tam probíha + co můžu čekat za pokutu. díky

Naposledy editováno 13.09.2013 15:33:48

2 reakcí na tento příspěvek jak to chodí u přestupkový komise?

26.9.2013 v 09:36 | Nahoru | #1
Tady vůbec neřeším, zda se ten znalec a lokalizace použije, jen jsem napsal, že existuje zákon, který vám přímo nařizuje se napráskat, a to hned. To je ověřitelný fakt. To, zda vůbec a jak bude použit, je už otázka české praxe, která jak známo je košatým stromem :)
To, že ten zákon existuje a nikdo z vás ho nenapadá, byl argument. Je to větší zásah do soukromí/práv účastníka řízení, než nějaká trapná pokuta za nehodu s vlastním zraněním.

(reakce na) jak to chodí u přestupkový komise?

26.9.2013 v 10:27 | Nahoru | #2
rrss> Předpokládám že dokážeš rozlišit mezi povinností v určitejch případech nahlásit nehodu a mezi povinností "napráskat se" jako viník. Pokud ne, postrádá debata smysl.
Čau, Tom

(reakce na) jak to chodí u přestupkový komise?

26.9.2013 v 10:41 | Nahoru | #3

rrss píše: Tady vůbec neřeším, zda se ten znalec a lokalizace použije, jen jsem napsal, že existuje zákon, který vám přímo nařizuje se napráskat, a to hned. To je ověřitelný fakt. To, zda vůbec a jak bude použit, je už otázka české praxe, která jak známo je košatým stromem :)
To, že ten zákon existuje a nikdo z vás ho nenapadá, byl argument. Je to větší zásah do soukromí/práv účastníka řízení, než nějaká trapná pokuta za nehodu s vlastním zraněním.



Může to být zakotveno třeba v zákoně na ochranu republiky a nebude to monocajtům ani jiným orgánům k ničemu. Možná ti totiž uniklo, že to právo nevypovídat (hlavně proti sobě) je zakotveno v ústavě (je součástí Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy České republiky). Ústava, je všem zákonům nadřazená a tak je tvoje právo nevypovídat nedotknutelné.
Není tedy vůbec nutné cokoliv napadat a to až do doby, než se nějaké prase (jako třeba Huml) pokusí prosadit změnu ústavy a povede se mu to. Budeme tam, kde jsem byli do roku '89 ...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist